Конспекти занять з дітьми.
«ПОДОРОЖ В КРАЇНУ ЧАРІВНИКІВ»
Заняття з розвитку мовлення з дітьми із ЗНМ в середній групі.
Автор: Крайнова Наталія Миколаївна, вихователь, МДОУ N3, Самарська область, р. о. Кинель, п. р. т. Олексіївка.
Мета: Формування правильної вимови для покращення комунікативних навичок дітей.
Завдання:
Корекційно-освітні:
Удосконалювати навички утворення іменників за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Закріплювати вміння утворювати іменники множини.
Корекційно-розвиваючі:
Активізувати словник з теми освіта іменників з допомогою зменшувально-пестливих суфіксів і освіта іменники множини. Розвивати логічне мислення.
Корекційно-виховна:
Виховувати дружні почуття, бажання працювати разом.
Обладнання: картинка, гномик Промінчик, шапочки гномиків, «чарівні» палички, м'ячі, стільці, книги, лопати і т. д.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
(звучить музика «Де водяться чарівники»)
Привіт хлопці! До нас на заняття прийшов гномик. Його звуть Промінчик. Він прийшов до нас з дивовижної країни, де живуть одні чарівники. Дорослі чарівники здійснюють там великі чудеса, наприклад, прикрашають небо різнобарвними зірками. А ще вони вирощують чарівні квіти, які виконують бажання. В країні чарівників є діти. Вони ходять у дитячий сад, де навчаються чарівництву. В саду всім малятам дарують чарівні палички і вчать користуватися ними. І нам Промінчик приніс такі чарівні палички. (роздає кожній дитині гномик палички і шапочки гномиків.) Хлопці, Промінчик прийшов до нас ненадовго і щоб повернутися йому потрібно зібрати картинку. Але сам він цього зробити не може. Давайте йому допоможемо, якщо ви правильно виконаєте всі завдання, то картинка збереться і Промінчик зможе повернутися у свою чарівну країну.
Завдання 1. Маленькі предмети.
Хлопці, ви будете перетворювати великі предмети в маленькі. Промінчик зараз вам покаже як це робити. Промінчик: «Для цього я торкаюся до них своєю чарівною паличкою і вимовляю: «Тілі-тім! Був великим, стань маленьким!» І великий предмет зменшується. Коли дивишся на маленькі предмети, їх хочеться назвати ласкаво. Я перетворив деякі предмети в маленькі. Подивися на них і назви їх ласкаво».
(Показ на прикладі книги: Книга - книжечка.)
У різних місцях групи розташовані в парі великі і маленькі предмети, діти повинні знайти пару і назвати, доторкається паличкою .
Лопата - лопатка, квітка - квіточка, ложка - ложечка, стілець - стільчик, м'яч-м'ячик, гриб-грибочок, матрьошка-матрешечка.
Молодці! Завдання виконали і перша частина картинки відкрилася. (на магнітній дошці відкрити нижню частину зображення)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА з елементами пальчикової гімнастики німецької пісеньці «Равлик» (переказ Л. Яхнина).
Товстуха-ползушка, (розводять руки)
Будинок-завитки, («паровозик»)
Повзи по доріжці, (двома пальцями «крокують від плеча до долоні»)
Повзи по долоньці,( двома пальцями «крокують по долоні»)
Повзи, не поспішай, («паровозик»)
Роги покажи. (складають долоню у формі равлика.)
Дивіться, хлопці, і друга частина картинки відкрилася. (на магнітній дошці відкрити середню частину зображення).
Завдання 2. Один-багато.
А тепер відпочинемо від чаклунства і пограємо. (діти сідають за стіл) Вам потрібно знайти картинки, на яких зображені предмети по одному, і з'єднати їх олівцем з фотографії, де зображено множину таких же предметів. (виконують завдання самостійно). А тепер назвіть, що зображено на картинках, які ви з'єднали (по черзі називають).
Молодці, хлопці! Ось і остання частина картинки відкрилася і нам потрібно прощатися з Промінцем. (на магнітній дошці відкрити верхня частина зображення, і тепер картинку видно цілком.)
Підсумок заняття.
Хлопці, Промінцю було дуже приємно познайомитися і грати разом з вами.
- Що ми сьогодні з вами робили Чарівними паличками? (перетворювали великі предмети в маленькі.)
- Які предмети з'єднували між собою?(Один і безліч таких же предметів.)
Промінчик дякує вам за те, що ви допомогли йому зібрати картинку і прощається з вами.