Конспекти занять з дітьми.
«Зайчик в гостях у ведмедика»
ГРА - ЗАНЯТТЯ
Автор: Константинова Тетяна Володимирівна, Вихователь, Вища кваліфікаційна категорія, МБДОУ N 196, Кемерово.
Мета.
Закріпити знання дітей про різні види посуду. Формувати вміння використовувати посуд за призначенням. Активізувати мовлення дітей. Виховувати у дітей кмітливість та увагу.
Матеріал.
Посуд, цукерки, цукор, серветки, ведмідь, заєць. Посуд накрита серветкою.
Хід заняття.
Діти відгадують загадку, щоб дізнатися, до кого вони підуть в гості.
«Він в барлозі спить взимку
Під большущею сосною.
А коли прийде весна
Прокидається від сну»
(ведмідь).
Вихователь разом з дітьми заходить у групу, де їх вітає мишко. Вітається з дітьми за руку.
- Правда, хороший мишко?
- Чим він подобається вам? (м'який, теплий, маленький).
- Які у мишка очі? (блискучі, чорні).
Як намистинки.
- Який у нього ніс? (коричневий).
Як ґудзик.
- Що у мишка на голові? (вушка)
- Які вони? (маленькі)
- А лапи? (великі, товсті).
- Яка у мишка шерстка? (пухнаста)
- Дути ось так фу-у-у. Ведмедику це дуже подобається.
- Ви хочете перетворитися в ведмежат?
(перетворення)
- Ведмежата, будь ласка, попляшите!
- Походіть перевалюючись!
- А яку ягоду люблять ведмежата? (малину)
- Яка вона? (смачна) облизуються.
- Погладьте себе по ситного животику у-у-у.
-
Ведмежа говорить щось вихователю на вушко.
Перетворення у дітей.
- Сьогодні до ведмежаті прийде зайчик.
(стук у двері, заходить зайчик, вітає дітей і ведмедика.)
- Мишко вирішив пригостити її чаєм, а що потрібно приготувати забув!
- Що потрібно поставити на стіл до чаю? (діти перераховують і ставлять на стіл)
- Все правильно, чай звірята будуть пити з чашок з цукром (ставлять цукор в коробочці на стіл)
- З цукерками (мішечок з цукерками кладуть на стіл)
- Ще потрібні серветки (на столі розкладають ці предмети)
- Подивіться уважно, чи все правильно зробили? (відповіді дітей)
- Куди потрібно покласти цукор? (відповіді дітей)
- Для цукру є спеціальна полсуда, цукорниця (індивідуальні та хорові відповіді дітей)
- І для серветок є спеціальна підставка, називається... підставка для серветок (закріплення).
- А як називається тарілка для цукерок. (закріплення)
- Навіщо потрібна спеціальна посуд? (відповіді)
- Як красиво виглядає стіл, коли всі предмети розставлені так, як належить. Ось ведмедик як треба накривати на стіл
цукор кладуть у... (цукорницю),
серветки - ... (салфетницу),
цукерки - в... (цукерницю).
(шепоче мишко вихователю на вушко)
- Мишко приготував для нас частування, що тут? (діти дивляться і називають цукерки).
Діти дякують ведмедика і йдуть.