logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

ЯРМАРОК ДЫМКОВСКОЙ ІГРАШКИ

Конспект заняття з декоративного малювання в підготовчій до школи групі.

Автор: Головніна Юлія Володимирівна, вихователь 1 кваліфікаційної категорії, МДОУ N42 загальнорозвиваючого виду, р. Нижньокамськ, Республіка Татарстан.

 

Культуру Росії неможливо уявити без народного мистецтва,
яке розкриває витоки духовного життя російського народу,
наочно демонструє його естетичну цінність,
художній смак і є частиною його історії.
В. А. Сухомлинський

 

Включення дитини в різні види художньої діяльності, засновані на матеріалі народної творчості, одне з головних умов повноцінного естетичного виховання дитини і розвитку її художньо-творчих здібностей.
Особлива роль в естетичному вихованні відводиться мистецтву. Хвилюючи і радуючи, воно розкриває перед дітьми соціальний сенс життєвих явищ, примушує їх пильніше вдивлятися в оточуючий світ, спонукає до співпереживання.
Ознайомлення з творами народної творчості спонукає дітей перші яскраві образні уявлення про Батьківщину, про її культуру, сприяє вихованню патріотичних почуттів, прилучає до світу прекрасного.
Працюючи по цій темі з дітьми середнього дошкільного віку, виходячи з вікових особливостей дітей, навчання почала зі знайомства з історії народження дымковской іграшки.
Розповіла дітям, як дымковские майстра, спочатку ліпили іграшку з червоної глини, потім обпалювали і розписували. По білому тлу майстра «розкидали» яскраві візерунки: круги, клітини, кільця, точки, овали. Своїми іграшками дымковские майстра радують і веселять людей. Звертала увагу дітей на колорит, композицію візерунка на виробах. Дітям було дуже цікаво, кожен хотів швидше пограти з дымковской іграшкою, навчитися самому ліпити таку іграшку і малювати візерунки на ній.
На наступних заняттях ми з дітьми вчилися малювати елементи дымковской розпису - кілець в поєднанні з колами, крапками, штрихами. Розписували спідницю і фартух для дымковских ляльок. Діти з захопленням займалися розписом. Особливу увагу приділяла цветосочетанию і композиції.
Спільно з дітьми виготовили дидактичні ігри на закріплення елементів розпису і композиції: «Доміно за елементами дымковской розпису», «Склади візерунок для дымковской іграшки», «Тканина на спідницю, для дымковской панянки». У ході занять і в процесі ігри з дидактичними іграми у багатьох дітей розкрилися творчі здібності, зріс рівень естетичного сприйняття декоративно-прикладного мистецтва. Діти стали набагато добрішим, уважнішим, стали більш «живими», допитливими, зріс рівень фантазії, уяви. Ці зміни дуже радували мене, що послужило хорошим стимулом для подальшої роботи.
Робота проводилася в 3 етапи:

  • Знайомство з історією промислу, з дымковской іграшкою
  • Навчання малювання елементів візерунка, правилами побудови композиції
  • Розвиток художньо-творчих здібностей.

Працюючи по даній темі, використовую адаптовані методичні розробки.
До вашої уваги пропоную конспект заняття з декоративного малювання в середній групі «Веселий ярмарок дымковской іграшки»
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про дымковской іграшці, уміння створювати візерунки з кола, овалу та точки. Продовжувати вчити бачити прекрасне в навколишньому середовищі.
Розвивати почуття кольору, естетичні почуття, вміння уважно слухати вихователя, відповідати на запитання.
Прищеплювати інтерес і любов до народного мистецтва, любов до Батьківщини, до свого народу, викликати бажання щось зробити самим, переймаючи у народних умільців нескладні прийоми.
Словник: димковская іграшка: індик, півень, собака, панночка; велична, радісна, весела, святкова.
Попередня робота:
1. Організація виставки в групі на тему: *Весела ярмарок дымковской іграшки*
2. Бесіди про дымковской іграшці, про особливості орнаменту, композиції, цветосочетании.
3. Розглядання виробів декоративно-прикладного мистецтва.
4. Малювання елементів дымковской розпису.
Матеріал: предмети декоративно-прикладного мистецтва, фарби гуаш, пензлі, тички, підставки для пензликів, губки, непроливайки,
Індивідуальна робота з Ильгизом - закріпити вміння малювати стусаном, з Єгором - продовжувати вчити малювати кінцем пензля.
Форма організації:

  • діти сидять півколом перед виставкою дымковских іграшок
  • робота за столами
  • стоять навколо столу: аналіз дитячих робіт.

Хід заняття.
I. Організаційна частина.
Входимо в групову кімнату.
Вихователь.
- Я - пані добродійко!
Я в гості до вас прийшла.
Загадаю вам загадку,
І відгадайте її, друзі!
*Весела біла глина,
Кружечки, смужки на ній
Козли і баранці смішні,
Табун різнокольорових коней,
Годувальниці і водоноски,
І вершники і дітвора,
Собачки, гусари і рибки.
А ну назвіть мене.
(димковская іграшка)
Вихователь. Правильно, молодці! Сьогодні я запрошую вас на виставку чудових умільців. Подивіться, скільки навколо красивих, яскравих, гарних предметів. Ці речі радують нас своєю красою. Як називаються ці іграшки? (Димковская іграшка)
Вихователь. Правильно. А ви знаєте, чому її називають саме димковская іграшка? (тому що її роблять в селі Дымково.)
Вихователь. Молодці!
Дим з труб йде стовпом,
Точно в серпанку все кругом.
Блакитні дали. І село велике
Дымково назвали.
Вихователь. Хлопці, а ви знаєте, як називається кожна з цих іграшок? (Відповіді дітей)
Вихователь. А якими візерунками дымковские майстра розписують свої іграшки? (Відповіді дітей)
Вихователь. Які кольори використовують майстри, прикрашаючи свої іграшки?
(Відповіді дітей)
Вихователь. Як одним словом можна сказати про ці кольори?
(яскраві, ошатні, веселі, святкові).
Вихователь. Мені дуже сподобалося, якими словами ви називали дымковские іграшки. У мене для вас є іграшки, які не встигли розписати дымковские майстра. Може бути, ви допоможете? (Відповідь дітей)
(Діти сідають за столи)
II. Самостійна робота дітей за столами.
Вихователь. Ми з вами будемо розписувати дымковскую конячку. Давайте згадаємо. Як будемо розписувати її. Які частини ми зафарбовуємо повністю? (Хвіст, грива, копита). А візерунок де розташуємо? (уздовж ніг, шиї, тулуба)
Фізкультхвилинка:
1, 2, 3, 4, 5,
Ми пішли в лісок гуляти,
Цей пальчик - по доріжці,
Цей пальчик - по стежині,
Цей пальчик - за грибами,
Цей пальчик - за малиною,
Цей пальчик - заблукав
Дуже пізно вернувся.
Вихователь. А зараз закрийте очі, уявіть, яким візерунком ви будете розписувати свою дымковскую конячку, колір візерунка, як розташуйте, з чого почнете малювати. Тепер відкрили очі і приступаємо до малювання.
Самостійна робота дітей. Допомога затрудняющимся дітям, індивідуальна робота.
III. Підведення підсумків.
З виконаних робіт запропонувати дітям зробити виставку *Весела димковская ярмарок*. При аналізі зазначити розташування візерунків, колір, акуратність роботи.
- Ось наші іграшки засвітилися. На душі стає радісно, святково. Дякую за вашу роботу, майстри.
На цьому заняття закінчено.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове