logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Візерункових справ майстер

Конспект заняття з декоративного малювання в підготовчій до школи групі.

Автор: Головніна Юлія Володимирівна, вихователь 1 кваліфікаційної категорії, МДОУ N42 загальнорозвиваючого виду, р. Нижньокамськ, Республіка Татарстан.

 

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про декоративно-прикладному мистецтві: Серпанок, Хохлома, Городець.
Закріпити вміння самостійно складати візерунки за мотивами народних розписів на аркушах паперу різної форми; змішувати фарби для отримання нового кольору; розвивати почуття кольору, композиційні вміння, спонукати використовувати для складання візерунка рослинні елементи (квіти, листя, ягоди, трави).
Удосконалювати навички роботи гуашшю - малювати всією кистю, її кінцем.
Виховувати інтерес до мистецтва народних майстрів.
Обладнання: силуети з паперу дощок, ложок, коней; гуаш, пензлі - товста та тонка, баночка з водою, серветки, підставки для пензликів; предмети народного декоративно-прикладного мистецтва: димковская іграшка, городоцькі і хохломские вироби.
Попередня робота: бесіда з дітьми про народних промислах, розглядання з дітьми предметів декоративно-прикладного мистецтва, проведення занять по вивченню кожного промислу; малювання елементів візерунка кожного виду розпису, розпис предметів візерунками народної творчості.
Хід заняття:
- Здрастуйте, хлопці, нас з вами оточує красивий, різнобарвний світ, красиві речі. Хто мені підкаже, де зберігаються красиві рідкісні речі?
- Правильно, в музеї. Хлопці, сьогодні вранці, прийшовши на роботу, я на своєму столі побачила три великих конверта. На них написано адресу нашого дитячого садка і зазначено: *Дітям групи N4* від директора музею. Так як лист адресований всім Вам, то розкривати його я не стала, почекала, поки ми всі зберемося в групі. Хочете подивитися, що в цьому листі?
(Зачитую лист)
- *Здрастуйте, діти! Пишуть вам співробітники музею. Ми в нашому музеї хочемо організувати виставку народних виробів. Але для експозиції не вистачає експонатів. Чи Не можете ви нам допомогти? Висилаємо зразки. Але вони не вміщалися в конверт, і їх довелося розрізати на кілька частин. Сподіваємося, ви зможете їх зібрати. Спасибі заздалегідь. Співробітники музею.*
- Хлопці, давайте подивимося, що ж за зразки нам прислали і спробуємо їх зібрати.
Проводиться дидактична гра *Збери картинку*.
- Ось ви і склали перший зразок, а ви здогадалися предмет який це розпису? (Димковський олень)
- Як ви здогадалися, що це димковський олень?
(По візерунках, кольорі, білому тлу)
- Розкажіть, хто знає вірш про Серпанку? Ніка:
- Говорять про неї всюди.
Дивовижному диву поклонімося не раз!
І про дымковской іграшці
Ми ведемо зараз розповідь.
- Хлопці, розкажіть, якими елементами розпису прикрашають свої іграшки дымковские майстра?
(коло, точка, пряма і хвиляста лінії, кільце, сіточка, мазок)
- Якого кольору бувають дымковские іграшки? (Завжди тільки білі)
- А якого кольору візерунки на дымковских іграшки? (червоні, жовті, сині, зелені, помаранчеві, рожеві, трохи чорного кольору, всі кольори яскраві, тому вона така красива).
- Як розташовані візерунки на дымковской іграшці? (Вздовж шиї, вздовж тіла і вздовж ніг).
- Молодці, давай зберемо другий зразок.
- Що це за предмет? (Це городецька дошка)
- Розкажіть, хто знає вірш про Городці? Максим
Наші розписні дошки,
Подивіться ось які.
Хочемо вам показати Все
І детально описати.
За розанам і купавкам
Городецький скаче кінь,
І квітами весь розписаний,
До чого ж гарний він.
- Як ви дізналися, що це саме городецька дошка? (тому що вона прикрашена городоцькими візерунками).
- Молодці, а які візерунки городоцькі майстри малюють на своїх роботах? (бутон, купавка, городоцька ромашка, розан, листя).
- Якими кольорами розписують свої візерунки? (червоний, рожевий, синій, блакитний, зелений, і для оживки беруть чорний і білий колір).
- Розумниці, У всіх узорах городоцької розпису є бутони, листя, троянди, купавки, квіти з вузькими пелюстками, і їх майстри поєднують в щільні квіткові гірлянди. В середині кожної гірлянди знаходиться великий квітка, а зліва і справа від нього розташовані квіти і листя поменше, по краях гірлянди найчастіше малюють маленькі бутони. Таким чином, від середини до країв гірлянда поступово зменшується. Подібні гірлянди називають симетричними, тому що у них права і ліва сторони однакові.
- Залишилося зібрати останній зразок. Що це за предмет? (хохломская ложка)
- А як ви здогадалися, що це хохломская ложка? (по візерунках)
- Як називається село, в якому виготовляють ці предмети? (село Хохлома)
- Предмети, зроблені народними умільцями в Хохломе дуже яскраві, ошатні, святкові, барвисті. Майстри вибирають для візерунка кольори фарб, які поєднуються з *золотим* фоном.
- Які кольори характерні для хохломской розпису? (жовтий, червоний, чорний, зелений).
- На якому ще тлі розписують предмети хохломы? (на чорному, червоному і жовтому)
- Які елементи візерунка майстри малюють? (трави, кущі, ягоди: смородина, горобина, малина, агрус, полуниця, вишня).
- Розкажіть, хто знає вірш про Хохломе? Маргарита
Хохломская розпис -
Червоних ягід розсип.
Відгомін літа
В зелені трави.
Гаї - переліски.
Шовкові сплески
Сонячно-медової
Золоте листя.
- Молодець! Зараз, закрийте очі, і з вами станеться диво, коли ви відкриєте очі, то перетворитеся в майстрів народного промислу, і кожен з вас зробить вибір, який експонат ви бажаєте розписувати для музею.
Діти вибирають силуети, що зображують дымковскую іграшку, городецьку дошку або хохломскую ложку. Проходять за свої робочі місця і приступають до розпису.
Фізкультхвилинка.
Раз - піднятися, потягнутися,
Два - нагнути, розігнутися,
Три - в долоні, три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири - руки ширше,
П'ять - помахати руками,
Шість - на місце тихо сісти знову.
Самостійна робота дітей. Я, в цей час, допомагаю дітям, які не можуть.
- Ви, хлопці, молодці! Славно наші майстри народної творчості потрудилися. У вас вийшли чудові роботи. Яка робота вам найбільше сподобалася? Чому?
(Діти по черзі висловлюють свою думку)
- Що особливого в роботі Катерини?
- Чим відрізняється ця робота від інших?
- Коли наші роботи висохнуть, ми їх обов'язково передамо, у музей. На цьому наше заняття закінчене.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове