logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Обережно! Вогонь!»

Конспект заняття з основ безпеки життєдіяльності у середній групі.

Автор: Васіна Лариса Іванівна, вихователь, вища кваліфікаційна категорія, Державний Дошкільний навчальний Заклад дитячий садок N 74 Фрунзенського району Санкт-Петербурга.

Мета:

Виховання у дітей безпечної поведінки в пожежонебезпечної ситуації, вміння
адекватно оцінювати обстановку .

Програмні завдання :

Закріпити знання про пожежонебезпечні предмети , їх призначення і небезпеки

для людини. ( запальничка, сірники, електропровід, розетка, праска, плита )

Активізувати словник за рахунок слів : запальничка, сірники, електропровід,

розетка, праска, плита, пожежа, небезпека, тривога.
Розвивати зв'язне доказову мова.
Вправляти в чіткій вимові звуків.
Вправляти в умінні грамотно складати пропозиції.

Виховувати вміння грамотно поводитися з пожежонебезпечними предметами.,

ввічливо ставитися один до одного.

Матеріал до заняття.:

Предмети : запальничка, сірники, плита, електропровід, розетка, праска,
упаковані в посилку.
Лист , костюм для листоноші Пєчкіна, моделі пожежонебезпечних предметів і правил
користування ними.

Підготовка до заняття:

Читання С. Маршака « Пожежа», розглядання ілюстрацій про правила пожежної
безпеки.

Персонажі:

Листоноша Пєчкін.

Хід заняття :

1 частина.

З'являється листоноша Пєчкін з листом і посилкою.
Вихователь:Подивіться, що зображено на конверті ? (пожежна машина ). Що означає
картинка на конверті.? (Лист про пожежу ). Давайте роздрукуємо лист і прочитаємо його
2

2 частина

Вихователь витягує лист і читає його.
« Мій син , одного разу, залишився вдома з бабусею. Бабуся заснула ,а Діма пішов на кухню, знайшов батькову запальничку і вирішив з нею погратися. Він включав запальничку
і кидав її на дерев'яний стіл. Кухня наповнювалася димом, і загорілася фіранка.
2
Микита почав сильно кашляти. Бабуся прокинулася і прийшла в жах. Їй теж стало погано.
Раптом прийшла з роботи мама і відчула недобре. Вона зайшла на кухню, побачила
загоревшуюся фіранку, взяла пляшку з водою, і вилила воду на фіранку.
Потім мама відкрила кватирки і двері і почалася пожежа преостановился.
Мама стала розпитувати у Діми, як це все сталося , і розповіла про правила
пожежної безпеки ».

Вихователь: задає питання :

  1. Що могло б статися, якби не прийшла мама ?
  2. Правильно зробив хлопчик ?
  3. Можна балуватися запальничкою, сірниками ?
  4. Що треба робити , якщо почалася пожежа ?

Вихователь: Запальничка, сірники відносяться до пожежонебезпечних предметів. І без
дозволу дорослих ними користуватися не можна.
Прошу повторити це 3-4 дітей.
Вихователь: Зараз відкриємо посилку і подивимося , що там.
Дидактична гра « Цікава коробка » ( Діти дістають предмети по-одному).
Питання до розглядання предметів:
1.Що це ?
2.Для чого потрібен ...........(запальничка, сірники, електропровід, праска, плита, розетка)
Дидактична гра «Склади предложенияе».(Чітко вимовити слова, що позначають
пожежонебезпечні предмети, правильно скласти речення.)
3.Як треба користуватися такими предметами.?
4.Яку небезпеку прелставляют ці предмети.?

Вихователь: Всі ці небезпечні предмети. З-за них може статися пожежа.
І грати ними не можна.

частина 3,

Вихователь: Подивіться на малюнки і розкажіть що на них зображено?
Дидактична гра «Що можна, що не можна ?»
На картинках зображені пожежонебезпечні та безпечні предмети : запальничка, сірники,
електропровід, праска, плита, вогнегасник, шланг, вода, пожежний;

Моделі з зображенням не можна - можна
Вихователь показує модель , а діти повинні класифікувати небезпечні або безпечні предмети, розташувати картинки з відповідними моделями.

Вихователь: Про що раасказала в листі Діміна мама?
Чому не можна користуватися пожежонебезпечними предметами ?
Що може статися , якщо грати з такими предметами ?
При пожежі, кого треба викликати і за яким номером ?
Молодці, діти, ви правильно зрозуміли чому не можна користуватися
пожежонебезпечними предметами.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове