Конспекти занять з дітьми.
До проекту «Я хочу в школу!»
Читання художніх творів. «Маленьку справу краще великого неробства» (за творами Д. Лукича «Чотири дівчинки», Ст. Зайцева «Я одягнутися сам можу», Б. Заходера «Переплетчица», Ю. Гарей «Колискова»).
Автори: Журавльова Тетяна Євгенівна, ІІ кваліфікаційна категорія, Єршова Світлана Володимирівна, I кваліфікаційна категорія, МДОУ Центр розвитку дитини - Дитячий садок N22 "Загадка"р. Северодвинск, Архангельська області.
Мета: вчити дітей емоційно сприймати образний зміст художнього твору; осмислювати ідею,значе-ня образних виразів; пов'язати ідею твору зі значенням прислів'я; закріпити у дітей вміння відповідати на запитання розгорнутими повними реченнями.
Хід заняття
Вихователь розмовляє з дітьми:
Хлопці, а ви допомагаєте вдома мамі і татові? (Відповіді дітей).
Послухайте розповідь Д. Лукича «Чотири дівчинки».
Йде мама по вулиці, веде за руку чотирьох маленьких дівчаток. Мама каже:
Куплю велику сумку. Чотири дівчинки кажуть:
І ще чотири маленькі сумочки. Мама каже:
Куплю великий гребінь. Чотири дівчинки кажуть:
І ще чотири маленьких гребешочка. Мама каже:
Куплю великий хустку. Чотири дівчинки кажуть:
І чотири маленькі хусточки. Мама каже:
І ще куплю щітку підлогу мити. Чотири дівчинки нічого не говорять.
Чому чотири дівчатка мовчали, коли мама сказала, що купить щітку для миття підлоги?
Що повинні були сказати дівчинки?
Чи можна цих дівчаток назвати працьовитими?
Маленькі діти не можуть працювати так багато, як дорослі. Але, якщо вони навіть трохи допоможуть мамі, то у мами справ буде поменше. Вона зможе побільше відпочити або почитати дітям, пограти з ними. Якщо діти не допомагають мамі, то справ у неї стає більше, вона більше втомлюється.
-Послухайте вірші про інших дівчаток і хлопчиків.
Я сам можу одягнутися
Мені вже чотири роки, Я одягнутися сам можу.
Якщо тепла погода, Без пальто у двір бігу. Якщо вітер дме сильний, Якщо сльота або дощ, В дитячий садок не піду я Без пальто і без калош. Я звик свої черевики Чистити щіткою кожен день, З костюма всі порошинки Мені витрушувати не лінь.
(Ст. Зайців)
Переплетчица
Захворіла ця книжка: Изорвал її братик. Я хвору пожалію-Я візьму її і склею.
(Б. Заходер)
Колискова
Спи, моя хороша! Баю-баю-бай! Улюблена лялечка, Оченята закривай! Я тебе роздягну, Постелю ліжко, Завтра встанемо разом, Будемо знову грати.
(Ю. Гарей)
-Що можна сказати про дітей, про яких розповідається в цих віршах? Які вони? (Роботящі, дбайливі, добрі, уважні...)
Що навчилися робити діти?
Як ви думаєте, дорослі радіють, коли маленькі діти працюють?
Дорослим потрібна ця маленька допомога?
Як ви розумієте народну приказку: «Маленьку справу краще великого неробства»?
Давайте всі разом вивчимо цю прислів'я. Вона дуже знадобиться вам у житті.
Як ви думаєте, а ті ліниві чотири дівчинки можуть виправитися і стати працьовитими?
Що б ви порадили дівчаткам? Чого вони можуть навчитися? (Відповіді дітей).
Якомусь маленькому справі ви вже навчилися?
Якомусь маленькому справі ще хочете навчитися?
Згадайте випадки з вашого життя, коли ви порадували своїх рідних і близьких своєю турботою, працьовитістю. (Розповіді дітей).