logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

До проекту «Я хочу в школу!»

«Для чого потрібні руки». Заняття з розвитку мовлення.

Автори: Журавльова Тетяна Євгенівна, ІІ кваліфікаційна категорія, Єршова Світлана Володимирівна, I кваліфікаційна категорія, МДОУ Центр розвитку дитини - Дитячий садок N22 "Загадка"р. Северодвинск, Архангельська області.

 

Мета: Вчити зв'язковому, послідовного переказу, правильно передавати ідею і зміст, виразно відтворювати діалоги персонажів. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, уміння відповідати на питання і задавати їх. Виховувати бажання працювати, моральні якості людини.
Попередня робота: виготовлення на гіпсі чоловічій долоні, розглядання картинок, фотографій із зображенням людини праці різних професій, заучування віршів та прислів'їв про працю, читання казки «Легкий хліб».
Матеріал: текст оповідання Пермяка «Для чого потрібні руки», картинки людських трудових досягнень (міст, будинки, завод, меблі, хліб, одяг, дороги і т. д. ), фарби (гуаш), кисті, вода, серветки, альбомний аркуш, гіпсовий відбиток прислів'я та пісня про працю, мольберт.
Хід заняття:
Вихователь задає питання - загадки:
Хлопці, сьогодні, коли ви прокинулися, ніж ви потерли очі? (Руками.)
Хлопці, коли чистили зуби, ніж ви зубну щітку тримали? (Руками.)
За сніданком, ніж чашку з чаєм тримали? (Руками.)
Гудзики застібали чим? (Руками.)
Коли йшли в дитячий сад, маму і тата теж тримали за руку ... Як багато важливих справ вміють робити наші руки.
Вихователь:
-А у мене є ось така рука (приносить сюрприз - відбиток чоловічий трудової долоні на гіпсі і питає)
-Як ви думаєте, чиї це рука? Чому вони так виглядають?
-Послухайте оповідання про хлопчика Петрика і непросте питання, яке задав йому дідусь.

«Для чого потрібні руки»
за твором О. Пермяка

Петя з дідусем були великими друзями. Про все розмовляли.
Запитав якось дідусь онука:
-А для чого, Петрусю, людям руки потрібні?
Щоб грати в м'ячик, - відповів Петрик.
-А ще для чого? - запитав дід.
Щоб тримати ложку. -
А ще?
Щоб гладити кішку.
-А ще?
Щоб камінці в річку кидати...
Весь вечір відповідав Петя дідуся. Правильно відповідав.
Тільки за своїм рукам про всіх інших судив, а не за маминим, не батьковою, не за трудовим, робочим рукам, якими все життя, весь білий світ тримається.

Вихователь задає питання по тексту:
-Чи сподобалось вам оповідання? Про кого ця розповідь? Якою ж питання задав дідусь своєму онукові? Відповів на нього Петя?
-Весь вечір відповідав Петя. А що ж він ще говорив, пригадайте? (Відповіді дітей).
-А якби Петро запитав дідуся: «Для чого руки потрібні?», що б він відповів на це питання? (Відповіді дітей)
-А давайте ми спробуємо відповісти на це цікаве питання «Для чого руки потрібні?». Д ля цього ми розглянемо картинки людських трудових досягнень і спробуємо задати один одному питання.
-Відповівши на безліч питань, ми прийшли до єдиної відповіді «Для чого руки потрібні?» (Для праці)
Вихователь читає оповідання ще раз. Діти переказують оповідання за ролями, відтворюють діалог персонажів.
-Хлопці, а Петя правильно відповів дідусеві? (Правильно, тільки його відповіді були дитячі, і він судив про всі руках по своїм, а не за трудовим.)
-Як ви розумієте, що таке «трудові руки»? І як це на руках може триматися весь світ? (Трудові руки; руки, які все роблять: будують будинки, прокладають дороги, лікують людей, шиють одяг, печуть хліб, роблять машини і т. д.)
-Хлопці, хотіли б ви, щоб і ваші руки називали «трудовими»? (Хочемо.)
-Для цього руки кожен день треба тренувати в праці. Якими труднощами ми можемо займатися?
-Що допомагає нам працювати, крім рук (підказка - мелодія пісні)
-Так і прислів'я про працю нам на допомогу, які ви пам'ятаєте?
Праця людину годує, а лінь псує.
Бджілка мала, а й та працює.
Життя дано на добрі справи.
Справа майстра боїться.
Справі - час, потісі годину.
Закінчив діло, гуляй сміло.
Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.
Скоро казка мовиться, та не скоро діло робиться.
За всяке діло берись вміло.
Всяка робота майстра хвалить.
Більше діла - менше слів.

-Хлопці, а ми з вами любимо працювати? Що доброго ми зробили своїми руками? Раз ми молодці, запечатлеем і ми свої маленькі, але вже трудові руки на аркуші паперу і покажемо всім рідним. (Роблять відбиток на папері фарбою)
-А щоб у нас були руки сильні, а не тільки вмілі, потренуємо їх в пальчикової гри.
Пальчикова гра за вибором дітей.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове