logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Вчимося говорити, граючи»

ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Автор: Норец Людмила Вікторівна, вихователь I ДО, МДОУ ЦРР д/з N27 «Казка», р. Саяногорськ, Республіка Хакасія.

 

Мета: Поповнення і активізація словника за темою: «Дикі тварини»

Завдання: Продовжувати вчити співвідносити назви тварин та їх дитинчат. Сприяти засвоєнню словосполучень: короткий хвіст, короткі вуха, довгий хвіст, довгі вуха і т. д.
Практикувати в умінні користуватися словами - назвами дитинчат тварин у називному відмінку, мн. числа, родовому відмінку од. числа.
Вправляти у правильному розумінні і вживанні прийменників з просторовим значенням (на, під). Вправляти в підборі дієслів до іменника.
Розвивати уміння розуміти зміст загадок.
Викликати у дітей бажання відчувати свою необхідність і значимість, яка конкретизується в мотивації спілкування в умовах допомогою казкового персонажа, використовуючи прийом «Всі разом»
Виховувати доброзичливе ставлення до диких тварин.
Обладнання: Іграшка Буратіно, картинки тварин: білка, заєць, лисиця, вовк, ведмідь та їх дитинчат, іграшки зайчиків, ведмедиків, лисенят, вовченят, більчат, гра «Що робить ведмедик?», картинки житла тварин, магнітна дошка.
Хід заняття:

  1. Організаційний момент.

Привітання гостей «Усмішка»
Вос-ль: Діти, подивіться, скільки у нас сьогодні гостей. Давайте ми з ними поздороваемся незвично, подаруємо їм свою посмішку і гарний настрій.
Вос-ль: А у нас ще один гість. Ви його впізнали? (діти - Буратіно)
Знаєте, Мальвіна, поставила завдання, але Буратіно не зміг сам з ними впоратися і не хоче засмучувати Мальвіну. Він вирішив звернутися до нас за допомогою. Давайте йому допоможемо. А якщо ми будемо працювати дружно, то впораємося з будь-яким завданням.
1 завдання: «Відгадай загадку»
Його ображають і звірі і птахи,
Він кожного кущика в поле боїться
Зимою під ялинкою він так замерзає
Що влітку шубейку свою не знімає.
(Заєць)
Які у зайця вуха? (Довгі вуха)
Який у зайця хвіст? (Короткий хвіст)
У зайця м'яка тепла шкурка.

Звірка дізнаємося ми з тобою
За двома такими прикметами:
Він в шубці сіренькою взимку,
А в рудою шубці влітку. (Білка)
Які у білки вуха? (Короткі вуха)
Який у білки хвіст? (Пухнастий хвіст)
Шкурка у білки тепла, м'яка.

Лісовий господар
Прокидається навесні
А взимку під вовче виття,
Спить в хатинці снігової
(Ведмідь)
Які вуха у ведмедя? (Маленькі вуха)
Який хвіст? (Короткий хвіст)

Я, зізнаюся винна:
Я хитра і плутовата
Я в курник вечерком
Часто бігаю потайки.
(Лисиця)
Які вуха у лисиці? (Гострі вуха)
Який хвіст? (Довгий, пухнастий хвіст)

Хто взимку холодну
Ходить злий, голодний?
(Вовк)
Які вуха у вовка? (Гострі вуха)
Який хвіст? (Довгий хвіст)
Вос-ль: А де живуть заєць, вовк, лисиця, ведмідь і білка? (Всі ці тварини живуть у лісі)
Які це тварини, якщо вони живуть у лісі? (Дикі тварини, самі добувають їжу, захищаються)
2 завдання: «Хто де живе?»

Діти беруть картинки із зображенням житла диких тварин і називають, хто, де живе. (Лисиця, у норі, білка в дуплі, в барлозі ведмідь, вовк в лігві, заєць під кущем)
Физминутка: «Буратіно»
Вос-ль: Засидівся наш Буратіно, хоче пограти, вставайте з ним разом.
Буратіно потягнувся
Раз нагнувся, два нагнувся,
Руки в сторони розвів
Видно ключик не знайшов,
Щоб ключик нам дістати
Треба встати на носочки.

 

3 завдання «Назви дитинчат»
Діти знаходять дитинчат по опорним картинок:

Лисиця - лисенята
Вовк - вовченята
Білка - білченята
Заєць - зайченята
Ведмідь - ведмежата

 

4 завдання «Поділися з другом»

На столі стоять іграшки - звірята. Вихователь пропонує розглянути іграшки і назвати їх. Потім діти беруть по іграшці і називають хто у нього в руках (лисеня, ведмежа, зайченя, білченя, вовченя). Потім вихователь пропонує помінятися іграшкою з другом. В обміні іграшкою бере участь вихователь: Подивіться, я віддала Саші свого зайченя, а у нього взяла вовченя. Коли діти поміняються іграшками, вихователь запитує, кому і кого вони віддали, а кого отримали. А давайте, ми назвемо і покажемо, як рухаються ці тварини.
Гра - імітація «Хто як рухається?»
Заєць - стрибає
Ведмідь - йде
Лисиця - крадеться
Білка - стрибає
Вовк - нишпорить.

Гра «Зайчик» (з рухами)
Зайчик по лісу скакав, зайчик корм собі шукав.
Раптом у зайчика на маківці, піднялися як стрілки вушка.
Тихий шурхіт лунає, хтось крадеться лісом?
Може їжачок тут шарудить, може мишка тут біжить,
Може птах пролітає, може мишко тут гуляє?
Зайчик плутає сліди, тікає від біди.
Стрибнув у бік він, повернувся,
І під кущиком згорнувся.
Немов маленький клубок, щоб ніхто знайти не зміг.

5 завдання «Що робить ведмедик?»
Дітям роздаються картки, де ведмідь виконує різні дії. (Діти називають дії: ведмідь - йде, сидить і т. д.)
Вос-ль: Діти, а навіщо до нас прийшов Буратіно? (Щоб ми допомогли йому виконати завдання) А ми впоралися із завданням? (Впоралися)
А Буратіно, який молодець, уважно слухав, чого у нас навчився. Йому дуже сподобалося, як ви всі разом дружно працювали і допомагали йому.
А за це він вам приготував сюрприз, ходімо, подивимося, який сюрприз чекає на нас. (Діти йдуть з вихователем і Буратіно) Буратіно приготував розмальовки з тваринами і подарував дітям.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове