logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож у тридесяте царство».

Конспект комплексного заняття з розвитку творчості дітей через казку в підготовчій до школи групі.

Автор: вихователь Шетова Любов Олександрівна МДОУ дитячий садок № 2 "Казка" село Кулунда, Кулундинский район.

 

Мета:
- Розвивати інтерес до російським народним казкам, розуміти їх глибокий зміст.
- Ввести дітей у складний світ добра і зла, спираючись на зміст казок;
- Формувати вміння мислити творчо, самостійно складати нові казки з розумними, мудрими думками.
Попередня робота: Читання російських народних казок, спільне обговорення характерів героїв, придумування нових кінцівок.
Словник: активізувати в мові дітей слова «золоте серце», «крижане серце», чуйність.
Матеріал: Дидактична лялька Кузя, камінь з написом, розписний скриньку, наповнений різнобарвним льодом, чарівні предмети, шапочки для вовка та Червоної Шапочки, різнокольорові кружечки з картону фігурки-орігамі, картки-піктограми «настрою», «книга казок», музичні фрагменти аудіозапису.
Хід заняття:
- Діти, наш домовичок Кузя запросив нас у гості, напевно приготував нам якийсь сюрприз.
(Вихователь підводить дітей до групи, біля входу в яку стоїть камінь з написом).
Ось чудеса, камінь якийсь, ну просто як в казці:
«Прямо підеш - добре діло зробиш своєму другові».
«Наліво підеш - з одним розстанешся назавжди».
«Направо підеш - красиву іграшку знайдеш».
Яку з доріг виберемо? Чому? (Тому що друзі повинні виручати один одного з біди. Друг тебе ніколи не образить, завжди прийде тобі на допомогу. Є приказка: «Сам пропадай, а товариша виручай»). Отже, ми вибрали дорогу - йдемо прямо до нашого Кузьо. А ось і Кузя нас зустрічає. (На скриньці сидить Кузя). Здрастуй, Кузя, який у тебе гарний розписний скриньку. Цікаво, що там, діти, як ви думаєте? (Відповіді дітей. Вихователь бере в руки Кузю, від його імені говорить:
«Я приготував вам нову цікаву казку, вона в скриньці.
Всі люди люблять казки,
І казки дружать з кожним,
Вони необхідні як сонечка привіт.
І якщо любиш казки, вони тобі розкажуть
Про те, що може, а може бути і немає.
Раз, два, три, чотири, п'ять - казку можна починати»).
- Ой, що це? Замість чарівної книги казок тут одні шматочки льоду:
холодні, колючі. Як ви думаєте, що сталося? Хто забрався в казковий скринька Кузі, викрав усі його казки і все тут заморозив? (Відповіді дітей). Як же дізнатися, хто це? Так, діти, нам без чарівництва не обійтися. Давайте візьмемо блюдечко з наливним яблучком, воно нам допоможе. Говорите разом зі мною чарівні слова:
«Котись, котись яблучко наливне, по срібному блюдечку, покажи нам міста і поля, покажи нам ліси і моря, покажи нам висоту гір і неба красу, всю рідну Русь-матінку». Діти, ви бачите що-небудь? (Відповіді дітей).
- А я бачу Снігову Королеву, ось її мчить карета, коні білі, гриви снігові. Вона полетіла в Тридесяте царство. Що ж може статися? (Вона може заморозити всіх, у добрих героїв стане крижане, холодне серце, вони будуть злі і хитрі). Треба вирушати в Тридесяте царство на допомогу казковим героям. Знайдемо Снігову Королеву, повернемо Кузьо його Чарівну книгу казок. Тільки як її перемогти? (У Снігової Королеви холодне, крижане серце, вона боїться тепла, доброти, гарячих, чуйних сердець). Що ж нам взяти з собою в дорогу? (Діти пропонують взяти з собою чарівні предмети:
шапку-невидимку, чоботи-скороходи, чарівну дудочку, гуслі-самогуды, килим-літак, дзеркальце, чарівну паличку, глечик, цветик-семицветик). А ось у Кузі вже все запасі. (Вихователь разом з дітьми складає чарівні предмети в кошик. Звучить музика, діти повторюють за вихователем чарівні слова):
« Фантики, сантики, лімпопо,
Еники,бэники, мітли,віники.
Нехай ми опинимося в Тридесятому царстві».
(Входять на галявину). Діти, тихо, не злякайте казки, вони тут десь поховалися по кутках. Чуєте, хтось пісеньку співає? (Звучить фрагмент пісні Червоної Шапочки). Чия це пісенька, яку казку ми потрапили? (Відповіді дітей). Йде Червона Шапочка і не знає, що зла Снігова Королева побувала в цій казці, заморозила дроворубів і тепер ніхто не зможе прийти на допомогу бідній дівчинці. Чим ми можемо допомогти? (Діти пропонують змінити сюжет казки, використовуючи чарівні предмети. Вихователь бере всі пропозиції дітей, нагадуючи, що доброта і чуйність здатні творити чудеса). Тоді давайте зробимо так: казка піде своїм шляхом, але ми зможемо її зупинити чарівною паличкою, як тільки це стане небезпечно і продовжимо казку по-іншому. (Вихователь одягає двом дітям шапочки вовка та Червоної Шапочки, діти драматизують епізод зустрічі героїв в лісі).
- Ну, в цій казці ми встигли перешкодити Снігової Королеви накоїти зло, йдемо далі. (Звучить тривожна музика. Діти підходять до хатинки на курячих ніжках. Вихователь бере маску Баби-Яги, говорить з віконця:
«Я Баба-Яга, кістяна нога, де з меду річка, кисіль-берега, там я живу століття. Ага, ага! Та ви мене не бійтесь, я добра. А ви навіщо в Тридесяте царство завітали? Справа катуєте, алі від справи мытаете? (Діти розповідають, що вони прийшли рятувати казки від злої чарівниці). Ага, значить казки любите? А навіщо вони вам-то, якою в них толк? (Казки добрі, вчать боротися зі злом). А ось і неправда, злі казки. Пам'ятаєте казку «Морозко», там мачехину доньку Мороз смерть заморозив!»
- Діти, ви пам'ятаєте цю казку? Візьміть різнокольорові кружечки, розкажіть, що ви думаєте, справедливий кінець у казки. (Діти беруть кружечки, пояснюють, чому вони взяли той або інший колір:

• Білий - справедливо;
• Чорний - несправедливо;
• Синій - шкода;
• Жовтий - хочу допомогти;
Придумують, як би вони закінчили цю казку, щоб провчити мачехину доньку, але не так жорстоко).
Баба-Яга: «Ви сказали, що казки вас вчать мудрості, тоді скажіть які казки підходять до прислів'ям і чому ви так думаєте:

  • «Як відгукнеться, так і відгукнеться». («Гуси-лебеді», «Сестриця

Оленка та братик Іванко», «Морозко»).

  • «У згоді жити - ніхто не здолає». («Зимовище звірів», «Бременські музиканти»),
  • «Не копай іншому яму - сам в неї потрапиш(«Дванадцять

місяців», «Лисичка з скалочкой»).

Ох і распотешили ви мене, а що ви ще знаєте? (Діти дражнять Бабу-Ягу):
«Баба-Яга, кістяна нога,
З печі впала, зламала ногу,
Пішла в город, злякала народ,
Побігла в лазню, злякала зайчика».
Ну, що ж я покажу вам дорогу, йдіть прямо і нікуди не звертайте».
(Діти йдуть далі і бачать павука в павутині).
- Ох, яке місце ми з вами заблукали, темно як. Дивіться, павук у нас на шляху. Що ж робити? Не пропустить він нас. (Пропозиції дітей). Боюся, що чарівні предмети нам тут не допоможуть, так як павук сам - чарівник. А пам'ятаєте в казці «Баба-Яга» дівчинка врятувалася завдяки своєму доброму серцю;
берізці стрічку подарувала, коту м'ясо завітала. Давайте і ми павучки що-небудь приємне зробимо:
Візьми павучок все що на «ок». (Діти «дарують» павучки різні предмети:
«Дарую тобі павучок червоний чобіток, смачний пиріжок, солодкий сирок, красивий хустку, смугастий носок, міцний замок»).
(Павутинка спалахує різнокольоровими вогниками - гірляндами). Ой, подивіться, павучок дуже зрадів, для нас із своєї павутини казкових героїв звільнив. (Вихователь дістає паперові фігурки-орігамі). Бідні, так давно в полоні у павука, що навіть забули, з якої вони казки. А давайте придумаємо нову казку, в якій вони будуть жити. ( Діти сідають навколо столу, розповідають казку, продовжуючи один одного). Ну, хлопці, герої поселилися в новій казці, а нам пора в дорогу.
Ви відчуваєте, як стало холодно і сиро, напевно Снігова Королева десь поруч. (Перед дітьми розташовані тіні казкових героїв на сірому фоні).0й, дивіться, де сміх, веселощі, яскраві фарби? Підступна чарівниця зробила казкових героїв сірими, змусила замовкнути. Що ж робити? (Відігріти їх, пожаліти, сказати ласкаві слова). Нічого не допомагає. Давайте їх оживимо:
покажемо мова, жести, звички. Вам допоможуть картки-піктограми «Настрої». (Вихователь загадує загадки про казкових героїв, діти вибирають картку-схему, «оживляють» персонажів, на їх контури прикріплює яскраві малюнки). Молодці діти, змогли оживити казкових героїв.
(Раптом до дітей викочується клубок). А тут, звідки не візьмись, клубок викотився. Нам сама казка допомагає - шлях вказує, ходімо за чарівним клубочком. Куди він покотиться - там і Снігова Королева.
(Діти виходять з групи і бачать Замок Снігової Королеви, виконаний з паперу).
Дивіться - це її замок. Що найбільше боїться Снігова Королева? (Тепла, доброти, гарячих, чуйних сердець). Давайте розфарбуємо її замок яскравими, теплими фарбами, вона більше не захоче творити зло. (Діти малюють. Вихователь дістає з замку книгу). А ось і Кузина чарівна книга казок. Візьми Кузенька.
Казки, казки, ярмарок чудес,
Світ чарівний, різнобарвний ліс.
Крила казок тихо-тихо шелестить.
Значить в гості до нас вони поспішають.
(Звучить красива спокійна музика).
Хлопці, Кузя дарує вам за ваші добрі чуйні серця на пам'ять талісманчик у вигляді казкового будиночка. У будиночка є віконце. Намалюйте в ньому вашого улюбленого казкового героя, і він буде жити у вашому будиночку і допомагати вам.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове