Конспекти занять з дітьми.
«Скоро в школу»
Заняття з логіки для дітей підготовчої групи (розвиток вміння робити умовиводи, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки).
Автор: Кіжеватова Т. В., вихователь, р. Тольятті.
Мета: розвиток вміння робити умовиводи, встановлювати причинно - наслідкові зв'язки., продовжувати вчити дітей знаходити спільні та відмітні ознаки об'єктів, робити логічні висновки
Матеріали до заняття: План, магічні квадрати, прапорці з геометричними фігурами, конверти із завданнями, «Магічні квадрати», малюнки: «Знайди будинок Вані», «Допоможи дівчаткам», «кіт», « троянда», «голуб»; «комахи», «стіл» картки для індивідуальної роботи, з веселими прикладами», лист
Хід заняття
I Вступна частина.
- Хлопці, до мене в гості приходили діти, які раніше відвідували нашу групу. Вони зараз навчаються у школі. Я розповіла їм, що в цьому році ви теж ходите в школу. Разом зі школярами ми придумали для вас завдання. Якщо ви зможете їх виконати, ви готові до вступу в школу. Почнемо? Перед вами план, за яким ми будемо рухатися (групі розставлені прапорці із зображенням фігур; біля кожного прапорця - конверт із завданням).

ІІ Основна частина.
1.«Магічні квадрати»
Подивіться на ці квадрати і скажіть, що потрібно зробити, щоб виконати завдання? (Намалювати відсутню фігуру). Правильно. Але ще потрібно пояснити свій вибір.
2. «Заперечення»
- Дивимося наступне завдання.
Перед вами картинки. Потрібно знайти потрібний предмет за завданням.
а). У Вані будинок не жовтого і не зеленого кольору, не двох - і не чотириповерховий. Покажи будинок Вані.
3. «Умовиводи»
Всі птахи мають пір'я, голуб - птах, що значить...
Всі квіти гарні, троянда - квітка, значить...
Всі коти люблять молоко, Томас - кіт, значить...
4. «Робимо висновки»
- Який прапорець потрібно знайти зараз?
Подивіться уважно на малюнок і скажіть, чого на ньому більше: сонечок або комах? (Комах, тому що божі корівки - теж комахи).
5. «Заповни порожні клітини».
(завдання для індивідуальної роботи)
- Пропоную знайти прапорець з наступною фігурою. Як ви думаєте, чому так багато однакових карток? (кожен буде виконувати завдання самостійно).
6. «Пам'ять»
- А зараз перевіримо нашу пам'ять. Подивіться Уважно на малюнок (дається час близько 30 с.) Я прибираю малюнок. Спробуйте назвати предмети, що знаходяться на столі. А тепер уявіть, що до столу підійшов кіт і стягнув скатертину. У якій послідовності впадуть предмети, що знаходяться на столі.
7. «Веселі приклади»
- Ви умете вирішувати приклади? Перевіримо?
+
= 
(КОРОВА) (ТРАВА) (МОЛОКО)
+ =
(СНІГ) (ТЕПЛО) (ВОДА)
(ГУАШ) + (КИСТЬ) + (ПАПІР) = (МАЛЮНОК)
8. «Допоможи дівчаткам»
Подивимося на малюнок. Що ми повинні зробити? допомогти дівчатам знайти свій будинок).
Роблячи певний вибір, дитина пояснює, чому так, а не інакше.
9. «Знайди зайве»
- Я буду називати групи предметів, а ви знаходити зайве слово (Діти називають зайвий предмет і пояснюють свою відповідь)
СУКНЯ, ПАЛЬТО, ШАФА, ПЛАЩ.
ВУХО, ОБЛИЧЧЯ, НІС, РОТ.
ЦУКОРНИЦЯ, ЧАЙНИК, ЦУКОР, ЧАШКА.
ВЧИТЕЛЬ, ШКОЛА, УЧЕНЬ, СОБАКА.
III Заключна частина.
- Ви виконали всі завдання. Не залишилося ні одного прапорця...Подивіться, ще один прапорець, але на нашому плані його немає. (Діти знаходять близько останнього прапорця лист.)
«Дорогі майбутні першокласники! Ви виконали всі завдання! Молодці! Можете бути впевнені, в школі вам будуть раді. І насамкінець, хочемо загадати вам загадку: «Мишка з'їла таблетку і стала невидимою. Як котові побачити її в кімнаті?» Спробуйте вирішити цю задачу в групі або з батьками. Щасти!»