logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Я крокую по вулиці».

Конспект заняття.

Автор: Келя Надія Андріївна, вихователь другої категорії, МОУ «Металлплощадская ЗОШ», Кемеровської області, Кемеровський р.

 

Мета: Закріплення у дітей навичок дотримання правил дорожнього руху.

Оформлення: В залі спорудити перехрестя. Зробити розмітку пішохідного переходу. Позначити аптеку, магазин і зупинка.

Хід заняття:
Вихователь: Хлопці! Ми з вами вже правила дорожнього руху, вивчали сигнали світлофора і дорожні знаки, а сьогодні ми ще раз згадаємо про правила поведінки на вулицях.
Уявіть собі, що ми з вами не в дитячому садку, а на вулицях міста. У нашому місті, як і в сьогоденні, є театр і школа, дитячий сад і парк, лікарні. Вулицями нашого міста будуть рухатися транспорт.
А ще у нашому місті є справжній інспектор ДАІ - міліціонер, який стежить за порядком на дорогах. Зараз всі закрийте очі і уявіть, що ви опинилися на вулицях цього міста. На рахунок п'ять відкрийте очі.
(Діти закривають очі, а вихователь у цей час одягає міліцейський кашкет і бере у руки жезл).
Відкрийте очі!
Інспектор ДАІ: Привіт хлопці! Мене звуть інспектор Іванов Іван Іванович. Сьогодні ми з вами повторимо правила дорожнього руху і погуляємо по вулицях нашого міста. Ви згодні?
Тихше, тихше, обережніше
Через вулицю йди,
Ти наліво, ти направо
Неодмінно подивися.
На світлофорі червоне світло -
Для пішохода немає шляху,
Зараз ніяк не можна йти!
А якщо жовтий світло горить,
Він приготуватися велить.
Зелений спалахне попереду -
Вільний шляху - переходь!
А якщо знову жовте світло,
Те переходу зовсім ні!
Потрібно слухатися без спору
Вказівок світлофора.
Потрібно правила руху
Виконувати без возраженья!
Зараз ми з вами подивимося, чи запам'ятали ви це правило. Проведемо гру «Світлофор».
(«Інспектор» показує кружечки різного кольору. Зелене світло - тупати ногами, ніби йдуть. Жовтий світло - плескати в долоні. Червоне світло - в групі тиша, йти не можна.)
Інспектор ДАІ: Молодці! Тепер ви можете відправитися на прогулянку по нашому місту. Але перш ніж ми з вами вирушимо на прогулянку, давайте пригадаємо правила поведінки на вулиці. У мене до вас є кілька запитань з правил дорожнього руху.

  • З якої частини вулиці повинні ходити пішоходи? (По тротуару.)
  • Чому по вулиці треба ходити тільки тротуаром? (За тротуаром починається рух транспорту, пішохід на шосе піддається небезпеці.)
  • Де потрібно чекати автобуса, трамвая? (На зупинці.)
  • Де і як пішоходи зобов'язані переходити вулицю? (По пішохідному переходу, спокійним кроком.)
  • Чому не можна гратися на проїжджій частині? (Це небезпечно для життя.)

Які ви молодці, знаєте, як треба поводитися на вулиці! Я вами задоволений! А тепер вставайте, беріться за руки по двоє, ми з вами вирушаємо на прогулянку по нашому місту. Ідіть за мною, і будьте уважні.
Ми по вулиці гуляємо,
Самі вивіски читаємо.
Ми читаємо все підряд!
Слово гірке - Аптека!
Як нам перейти через вулицю,
Щоб дотримати правила?
(По пішохідному переходу.)
А ось там багато іграшок,
Подивитися б по дорозі!
Де б нам дорогу
До Магазину перейти?
Йди через вулицю там, пішохід,
Де знаком вказаний тобі перехід!

(Підходять до зупинки.) А ось і автобус. (Автобус побудований з стільців заздалегідь.) Сідаємо зручніше, займаємо місця і вирушаємо в дорогу.
(Звучить пісня «Веселі мандрівники» С. Михалкова, діти співають)
Ми їдемо, їдемо, їдемо
В далекі краї,
Хороші сусіди,
Щасливі друзі.

Краса! Краса!
Ми веземо з собою кота,
Чижика, собаку,
Путьку-забіяку,
Мавпу, папуги -
Ось компанія яка!
Ось компанія яка!
Інспектор ДАІ: Поки ми будемо їхати, розкажіть мені про правила поведінки в громадському транспорті.

  • Можна чіпати руками двері під час руху? (Потрібно чекати, коли їх відкриє водій, у нього є спеціальна кнопка.)
  • А можна розмовляти під час руху з водієм? (Не можна, водій відволікається.)
  • А можна висовуватися з вікна? (Не можна, це небезпечно.)
  • Можна голосно розмовляти в автобусі? (Ні, це заважає іншим пасажирам.)

Молодці! Ви хороші пасажири, вмієте себе вести, і ніхто не зробить вам зауваження в автобусі. Тихо, спокійно виходимо з автобуса і стаємо пішоходами.
Тут доведеться затриматися,
Щоб в рух розібратися.
У цій складній обстановці
Ти маєш визначити,
Де і як на зупинці
Потрібно обходити транспорт?
З майданчика автобуса сходячи - не забудь
Наліво поглянути, чи безпечний шлях?
Автобус ти ззаду минай,
Легко під машину можна догодити!
Молодці, хлопці! Можете сісти на ослінчика. Дякую вам за відповіді, за те що були такими слухняними і дотримувалися всіх правил дорожнього руху. А на згадку про нашу подорож, я хочу вам подарувати жетони, які підтверджують, що б відмінні пішоходи! (Вручає всім жетони.)
А тепер пора повертатися в дитячий сад, де вас чекає ваш вихователь. Закрийте очі і не відкривайте, поки я не порахую по п'яти.
(Діти закривають очі, а вихователь знімає з себе кашкет.)

Вихователь: (підводить підсумки) Відкрийте очі! Ну ось ви і повернулися в наш дитячий сад. Де ви побували? Кого там зустріли? Чим займалися? Ви всі правила дорожнього руху дотримувалися? Молодці! Вам сподобалося? Тепер ви добре запам'ятали всі правила? Тепер ніколи не забувайте, як потрібно поводити себе на вулицях міста та в транспорті.
Зараз ми з вами повернемося в групу і спробуємо намалювати дорожні знаки в подарунок татам і мамам.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове