logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Звук Ш»

Конспект заняття в підготовчій до школи групі з ффн

Автор: Кузьміна Тетяна В'ячеславівна, вчитель-логопед 1 категорії мдоу 26 р. Мичуринска Тамбовської області.

 

Мета:
1. Автоматизація звуку Ш в складах, словах, фразах
2. Удосконалення навичок звукового аналізу слів
3. Виховання фонематичного слуху знаходження слів зі звуком ш)
4. Підбір слів, близьких за звучанням до слова «мишка»
5. Закріплення поділу слів на склади
6. Виділення «зашумлених» предметів
7. Практичне засвоєння префіксальних дієслів
8. Розвиток мислення
9. Розвиток дрібної моторики
10.Розвиток зорової пам'яті

Обладнання: картинки із зображенням мишки, жабки, зайця, ведмедя,
картки з накладеними предметами, картинки на звук Ш, картинки із зображенням 3 вагонів, панно «Кульки», хатинка, скринька, предмети зі звуком ш, схема слова «мишка».

Хід заняття
Оргмомент (діти називають слова, які можна знайти в лісі)

Основна частина
1.Логопед пропонує дітям розглянути хатинку. Хто в ній живе? Назвати звірів, підібрати визначення (мишка-шкряботушка, жабка - скрекотушка, зайчик-боягуз, ведмедик-топтижка) Сьогодні в одного з них день народження. Розгляньте схему і здогадайтеся у кого. Діти визначають
за схемою слово мишка. Проводиться аналіз слова.
Друзі пішли за подарунками.

2.Першим прибіг зайчик (А чому він прибіг першим?) Він зупинився біля теремка і прислухався. А ліс шумів: ш-ш-ш. Зайчик дуже злякався, але потім зрозумів, що це шелестить листя. Як вони шелестять? Характеристика звуку ш(приголосний, твердий, глухий).
А листя шелестіло: ша-ша-ша /шу-шу-шу/шо-шо-шо/
Який звук ви почули в шепоті листя( звук ш)

3.Зайчик вирішив сфотографувати мишку, поки збираються гості .Але він тільки вчиться фотографувати і ось що у нього вийшло. Логопед пропонує знайти мишку серед зашумлених предметів і розфарбувати її.

4.Жаба пішла в лісовій магазин, щоб вибрати подарунок, але ніяк не може підібрати ,т. к. предмет повинен бути зі звуком ш(сумка, коробка ,
журнал, гребінець ,дзеркало).Діти допомагають їй і вибирають скриньку,пояснюючи
свій вибір(тільки в цьому слові чується звук ш)

5.Логопед пропонує дітям розглянути скриньку і відкрити, вони бачать там предмети(шишку, котушку, черепашку, брошку, матрьошку, каштан, пір'їнка)
Називають предмети і визначають навпомацки. Потім по пам'яті називають 7 предметів.

6.Останнім прийшов ведмедик(чому?)Він приніс кульки, потрібно допомогти йому залишити тільки ті, на яких предмети звучать схоже на слово «ведмедик»
(шишка, фішка, книжка, мишка).Інші кулі потрібно прибрати.

7.Фізкультхвилинка. «Як живеш»
Як живеш - Ось так / Як пливеш - Ось так
Як біжиш - Ось так / Вдалину дивись - Ось так
Чекаєш обід - Ось так / Махаєш слідом - Ось так
Вранці спиш - Ось так/Як дзуськи-Ось так
(діти виконують рухи відповідно до тексту)
 
8.Послухайте розповідь Ведмедики - топтыжки про те, як він йшов у гості.
Я по лісу йшов і ромашку( знайшов).Далі я в ліс (пішов) і в гущавину лісу (зайшов).До дерева (підійшов),навколо нього (обійшов) і там солодкий мед(знайшов)По стежці до хатинки (дійшов) і в гості до мишки(прийшов).
Потім діти відповідають на запитання і називають слова , схожі на слово «йшов».

9.Друзі стали придумувати плутанини : Мишка ловить кішку. Капелюшок носить Наташу. Зернятко клює півника. Машина їде на дідуся. Вішалка висить на сорочці.( діти виправляють речення відповідно до змісту, а потім самі пробують придумати небилиці з предметами з шкатулки)

10.Друзі відправляються в подорож .Розглянути поїзд, звернути увагу на вагони, які відрізняються різною кількістю віконець. Потрібно розселити тварин, в залежності від того, скільки складів чується в назві тварини(миші, мишка, жабка ).Давайте побажаємо їм щасливої дороги.

11.Підсумки заняття.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове