Конспекти занять з дітьми.
«На що схоже сонечко».
Заняття з розвитку мовлення в старшій логопедичній групі з використанням інтерактивної дошки та комп'ютерної програми раннього розвитку Kidsmart.
Автор: Саліхова Лейсан Фоатовна, вихователь другої кваліфікаційної категорії МАДОУ «Центр розвитку дитини - дитячий садок N25» Приволзького району р. Казані.
Комп'ютер, будучи самим сучасним інструментом для обробки інформації, може служити потужним технічним засобом навчання і грати роль незамінного помічника у вихованні та загальному психічному розвитку дошкільнят. Чим раніше дитина познайомиться з комп'ютером, тим менше психологічний бар'єр між ним і машиною, так як у дитини практично немає страху перед технікою. Чому? Та тому, що комп'ютер привабливий для дітей як будь-яка нова іграшка, а саме так у більшості випадків вони дивляться на нього. Спілкування дітей дошкільного віку з комп'ютером починається з комп'ютерних ігор, ретельно підібраних з урахуванням віку та навчальної спрямованості. Комп'ютер у дошкільному закладі є окрасою і перетворює фактором розвиваючої предметної середовища. Комп'ютер може бути використаний у роботі з дітьми старшого дошкільного віку при безумовному дотриманні фізіолого-гігієнічних, ергономічних та психолого-педагогічних обмежувальних і дозвільних норм і рекомендацій. Рекомендується застосовувати комп'ютерні ігрові розвиваючі і повчальні програми, адекватних психічних і психофізіологічних можливостей дитини. Необхідно запроваджувати сучасні інформаційні технології в систему дидактики дитячого садка, тобто прагнути до органічному поєднанню традиційних та комп'ютерних засобів розвитку особистості дитини.
Ми в нашому «Центрі розвитку дитини - дитячому саду N25» активно використовуємо комп'ютер та інтерактивну дошку на заняттях. Конспект одного з них представляю вашій увазі.
Мета:
1) Закріплення уявлень про весну.
2) Розвиток логічного мислення, вчити встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, взаємозв'язок і послідовність явищ природи.
3)Вправа у звуко-буквенному аналізі і синтезі слово-сонце.
4) Складання і використання в мовленні поширених речень з однорідними означеннями, сказуемых та ін. членами речень.
Матеріал та обладнання: інтерактивна дошка, комп'ютер, ілюстрації
(сонця, сковорода, чайник, блін, апельсин, м'ячик).
Хід заняття.
Педагог.
-Здрастуйте, хлопці. Дуже рада вас знову бачити на моєму заняття. Давайте подивимося один на одного і посміхнемося.
-Скажіть будь ласка яка зараз пора року? (Весна)
- З чого починається весна?(.....)
- Які ознаки весни в природі ви знаєте?(....)
- Ось і настала довгоочікувана весна. Все яскравіше і яскравіше світить сонце, Воно піднімається все вище і вище. Воно не тільки довше залишається на небі, але і гріє з кожним днем сильніше. Дмуть теплі вітри. День починає помітно додаватися. Почалася крапель. Небо стає синьою. З теплих країв прилітають птахи.
- А які з'являються перші квіти?
Весна приходить з ласкою та із своєю сказкою
Махне чарівною паличкою-
У лісі пролісок розквітне.
Складання розповіді за схемою.
- А ви як думаєте якщо б не було сонця настала б весна?(...)
- Я вам сьогодні пропоную відправитися в гості до сонечка. Закрийте очі, сідайте зручніше, постарайтеся розслабитися. І уявіть як ви сідаєте на біле, дуже м'яке хмара.
Релаксація. Діти закривають очі. Звучить «чарівна музика.
Педагог пропонує уявити сонце будинок в якому воно живе, природу в цьому місці. Після того як закінчується музика, діти відкривають очі.
Педагог.
- А тепер відкрийте очі.
-Представили? Що ви бачили?(...)
-Де ж живе сонечко?(....)
- Давайте згадаємо який вірш ми вчили про сонце?
Дитина.
Серед поля блакитного
Яскраве світло вогню великого,
Не поспішаючи вогонь той ходить,
Землю матінку обходить,
Світить весело в віконце
Ну звичайно це - сонце.
Педагог.
- Подивіться, яке чудове сонце! Тільки воно не тепле, а холодне. Що нам потрібно зробити, щоб воно стало теплим?( Прикрасити)
(На інтерактивній дошці заздалегідь намальоване сонце. Воно безбарвне. Дитина за допомогою заливки повинен прикрасити його)
- Ось тепер сонечко стало теплим. Від його світла світ стає прекрасніше.
- А на що схоже сонечко за формою?(На м'ячик, апельсин, блін...)
- А по теплу що від нього виходить?(На піч, воно палке як сковорода, чайник, багаття..).
- Знайдіть малюнки які асоціюються зі словами сонце і перемістіть їх в ліву сторону.
( На інтерактивній дошці заздалегідь виставлені малюнки. Дитина повинна пересунути картинку ліворуч.)
- Як ще можна сказати про сонечко, яке воно?( Яскраве, золоте, гаряче , тепле...
- Подивіться на ці картинки. А тут яке сонце?( )
( Показ картинок на інтерактивній дошці)
«Гра зі словом»
- А зараз спробуйте відповісти на мої запитання. Тільки відповіді повинні бути повними.
Навесні ми зустрічаємо (чого?)....
Ми дуже раді (кому?)....
Ми милуємося (чим?)...
Багато книг написано ( про що)....
- Молодці. А зараз ми з вами напишемо слово «СОНЦЕ»
на нашій дошці.
- Скільки букв у цьому слові?(6)
- Поділіть слово «сонце» на склади. Але спочатку згадаємо скільки ви знаєте способів поділу слів на склади?
- Які букви в слові співаються?
- Коли сонечко починає гріти сильніше, що відбувається в природі? (Тане сніг, прокидається земля, рослини, прокидаються комахи)
- А яких ви знаєте комах?(....)
-А як пересуваються комахи?(...)
- Які комахи літають?(...)
- Які комахи стрибають?(...)
- Які повзають?
- А хто пам'ятає в яких іграх у нас є комахи? («Збери мармеладкі», «Намалюй гусеницю» - ігри за програмою Kidsmart).
Гімнастика для очей.
Гра на комп'ютері «Домалюй гусеницю»
- Ми з вами зараз згадаймо гру « Намалюй гусінь».
Тільки ви повинні пам'ятати, що всі повторюємо за комп'ютером.
- Ви сьогодні молодці. Але ми з вами повинні відправитися назад додому. Сонечко з нами не прощається. Воно буде з нами зустрічатися кожен день. А ви закриваєте очі, зробіть глибокий вдих і видих. Сідаємо на м'яке пухнасте хмару і уявімо собі, що ми повертаємося в наш дитячий сад. (Релаксація).