Конспекти занять з дітьми.
Весна.
Конспект з екологічного виховання для дітей в середній групі.
Автор: Вероніка Чупіна, р. Перм.
Мета:
-закріплювати знання дітей про весняні зміни в природі.
- розвивати вміння порівнювати різні періоди весни.
- продовжувати розвивати зв'язне мовлення.
- закріплювати вміння працювати спільно в парах.
- вчити самостійно, здобувати інформацію.
- дати знання про умови появи ведмежат
Наочний матеріал:
Картки з порами року
Перегляд картин з розповіді про весну
Енциклопедії «Життя диких тварин»
Ігровий персонаж
Аудіо запис «Весна»
Перегляд слайдів «Весна»
Роздатковий матеріал:
Картинки за кількістю дітей «Пори року»
Олівці, аркуші паперу.
Хід заняття:
1. етап.
Прилітає Каркуша: хлопці, я зараз тільки, що була на вулиці, там так тепло, ви не знаєте чому?
Відповіді дітей: зараз тепло, тому, що весна
Кар: А що таке весна?
Вос: хлопці, розкажіть Каркуше, що ви знаєте про відні.
Відповіді дітей: навесні тане сніг, повертаються перелітні птахи, комахи і тварини повертаються після зимової сплячки і т. д.
Каркуша: які ви молодці, а я для вас приготувала загадки, ну-ка спробуйте відгадати:
-
Розцвіли ромашки, сонце припікає.
Зняли ми сорочки, разом загоряємо.
Ховається комашка, під листок від сонця,
Дуже, дуже жарко, ми пішли купатися.
-
Заунывший вітер жене
зграю хмар на край небес.
Ялина підломлена стогне,
Глухо шепоче темний ліс.
На струмок рябий і строкатий
За листком летить листок,
І струменем сухий і гострою,
Набігає холодок.
3.
Такий мороз! Такий мороз!
Бере за ніс, дере до сліз,
Такий мороз здоровий!
Йде, хрумтить дорогий!
4.
На галявині, біля стежки
Пробираються травинки.
З горбка струмок біжить,
А під ялинкою сніг лежить.
2 етап.
Каркуша: які ви молодці, всі загадки відгадали
Вос: Каркуша, а давай ми тобі за твої цікаві загадки покажемо фільм про весну?
Кар: та я дуже хочу.
Хлопці проводите, будь ласка, каркушу в наш кінотеатр.
Діти розсідаються, вихователь починає показ слайдів, супроводжуючи розповіддю.
1 сл.
Весною сонце світить яскраво і посилає на землю багато тепла. Дні стають довшими, а ночі коротшими. Від весняного тепла розтанув сніг, відтанула грунт.
2сл.
Маленькі струмочки та бурхливі потоки втекли. Вода просочила грунт і разом з весняним теплом розбудила рослини від довгого сну.
3сл.
На проталинах з'явилися перші квіти. А хто мені скаже, як називається ця квітка? Пролісок і конвалія.
4 сл.
На деревах набубнявіли бруньки і ось з'являться перші листочки.
5сл.
Змінилася і життя тварин
Прокинулися комахи, ось подивіться - це джміль. А яких комах ви ще знаєте?
Відповіді дітей:
Оса, метелик, бабка, комар, сонечко і т. д.
6сл.
Змінили свої шуби тварини. Яку шубу одягла білка?
Діти: яскраву, руду
7 сл.
А яку одягнув шубу заєць, чому?
Діти: заєць надів сіру шубу, для того що б він був менш помітний на землі.
8 сл.
З теплих країв прилетіли птахи - це гуси, а ви знаєте які ще птахи в нас перелітні?
Діти: ластівки, соловей, чайка, качки, зозуля
9сл.
Птахи не витрачають даремно час, вони почали вити гнізда. У гніздах вони відклали яйця.
10 сл.
А деякі птах, наприклад, горобці, які не відлітають зимувати, вже встигли вивести пташенят.
3 етап.
11сл.
Вийшла зі свого зимового укриття ведмедиця, але не одна, а з ведмежатами.
Хлопці, а ви знаєте, коли саме ведмедиця народжує своїх ведмежат?
Діти: немає
Восп: а як ми можемо про це дізнатися, де можна отримати цікаву для нас інформацію?
Діти: по телевізору, в інтернеті, в книжках, запитати в дорослих.
Діти: в книзі, в інтернеті, запитати в дорослих.
Вос: зараз Данило, Альоша і Аліса підуть шукати відповідь у книгах, а інші хлопці підуть і запитають у дорослих.
Діти починають працювати, після отримання інформації збираються для обговорення.
Вихователь підводить підсумок: ведмежата народжуються ранньою весною в барлозі, ще холодно і скрізь лежить сніг, тому вони не покидають свою берлогу, а харчуються молоком матері. Вони сліпі й безпорадні. Ведмежата ростуть дуже швидко, і коли починає танути сніг можуть самостійно залишати барліг.
4 етап.
Дидактична гра: «Пори року»
Вихователь кличе дітей до столу і пропонує, узятий кожному по одній картці, на яких зображені різні пори року.
Діти повинні визначити, яку пору року зображено на картинці і, розкласти картки у відповідність з розташування схем «пори року»
5 етап.
Кар: хлопці, а я вчора була в гостях у хлопців з молодшої групи, уявляєте, вони зовсім нічого не знають про весну, може, ми їм розкажемо, ні, давайте ми краще їм намалюємо, що таке весна
Діти: давайте
Вос: проходьте на свої робочі місця.
Діти приступають до виконання завдання, але не у всіх хлопців є листок паперу.
Тоді вихователь пропонує намалювати малюнок на одному аркуші, діти повинні домовитися, що саме вони будуть малювати.
6 етап. Підсумок заняття.
Молодці!
Підсумок заняття! Про який пори року ми сьогодні розмовляли?
Що нового дізналися на занятті?