logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Складання розповіді за картиною І. в. Левітана «Золота осінь».

(старша група)

Автор: Матвєєва Е. В., логопед МДОУ N3 «Ліхтарик» р. Саяногорськ смт Майна.

 

Мета: Спонукання у дітей почуття любові до рідної російської природи, захоплення її красою. Закріплення уявлень про осінь. Вчити складати описовий розповідь за пейзажній картині і придумувати до неї свою назву.

Обладнання: Репродукція картини В. І. Левітана " Золота осінь», магнітофон, музика в. І. Прокоф'єва «Пори року», контурна репродукція картини, пензлики, фарби.

 

Методичні прийоми.

  1. Організаційний момент.

Діти скажіть осінь яка? (сумна, урожайна, похмура, тепла, красива і т д).

2. Розглядання картини.(картина вже була розглянута дітьми у вільній діяльності деякий час тому назад).
Цю картину художник написав В. Левітан. Він жив давно, був дуже бідний і рано помер. Більше всього на світі В. Левітан любив російську природу і за своє коротке життя написав багато картин про красу і багатство нашої чудової російської природи.

  1. Читання віршів російських поетів (під музику Прокоф'єва «Пори року»)

Осінь настала,
Висохли квіти,
І дивляться сумно
Голі кущі....(А. Н. О.плещеєв)

Осінь! Обсипається весь наш бідний сад,
Листя пожовкле за вітром летять;
Лише вдалині красуються там, на дні долин,
Кисті яскраво - червоні зів'ялих рябін. (А. К. Толстой)

Вже небо восени дихало,
Вже рідше сонечко блищало,
Коротше ставав день,
Лісів таємничий покров
З сумним криком оголювалася....(А. С. Пушкін)

  1. Бесіда за картиною (моделювання плану складання розповіді)

 

Як би ви назвали картину?
Осінь зробила з лугом?
Яка вода у річці?
Що розташоване зліва?
Що розташоване далеко?
Яке небо?
Яка погода? Чому?

  1. «Вживання»в картину.

Д\І «1-2-3 на осінньому лузі опинившись»
(вихователь повторює повністю розповідь, а діти виконують дії по ходу розповіді).
Діти озирніться навколо. Настала осінь.
Поторкайте воду в річці. Вода стала в річці холодної і холодної.
Зверніть увагу на берізки. Берізки вбралися в золоті сукні.
А якщо подивимося на небо, що ж ми там побачимо? По блакитному небу пливуть хмари.
Як красиво в осінньому лісі!

  1. Д\У «Ми художники». Малювання картини по контурах.

(діти домальовують картину з проговариванием пропозицій щодо порядку її розглядання)
- Марина намалює воду в річці холодну і студену.
- У що ж Коля нарядити берізки?
- У золоті сукні....

6. Розповідання за картиною.

7. Підсумок заняття.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове