logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«В гостях у Хомки»

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшої логопедичної групи.

Автор: Жигулова Олена Вікторівна, вихователь вищої кваліфікаційної категорії, муніципальне дошкільний освітній заклад, Центр розвитку дитини - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорска, Республіки Хакасія.

 

Мета - закріплення і автоматизація правильного вимови звуку «Х» у словах, фразах.
Завдання:

Розвивати вміння зв'язно, послідовно і виразно переказувати казку, використовуючи мнемотаблицу;

Закріпити правильну вимову звуку «Х»;

Розвивати фонематичний слух, вміння чітко вимовляти слова з цим звуком;

Вчити визначати положення звуку в слові (на початку, в середині і в кінці);

Розвивати мовленнєвий увагу, слухову пам'ять;

Розвивати голосовий апарат (вимовляння приказки з різною силою голосу (голосно, тихо, пошепки); в різному темпі (помірно, швидко, повільно);

Відпрацьовувати інтонаційну виразність мови;

Вчити узгоджувати іменники з числівниками.

Виховувати гуманні почуття, формувати у дітей взаємовідносини співпраці та взаємодопомоги, уміння розуміти гумор ситуації.

Попередня робота: дітям дано уявлення про жанрові особливості оповідання і казки (в оповіданні йдеться про те, що сталося в житті, немає чудес і казкових виразів); дано поняття слів - Пагорб (височина), Африка (спекотна країна; визначено місце розташування на глобусі - «Моделі Землі».

Матеріал: «Хатка» Хом'яка; колірні символи звуків; «Пташка» для визначення позицій звуку; мнемотаблица; картинки (художник, хокеїсти, кухня, півень, соняшник, хом'як, муха, хліб); казка Р. Юдіної «Хом'як - хвалько»; клітка з живим хом'яком.

Хід заняття
            1. Оргмомент: Словесна гра «Посилання добра»
Вихователь пропонує дітям стати в коло, взятися за руки і подумки попросити прощення у тих, кого сьогодні ненароком образили, скривдили. Послати «Промінчик Добра» тим дітям, які сьогодні не змогли прийти в дитячий сад, захворіли, а також самим близьким і рідним вам людям. Пошлемо, один одному посмішки, для того, щоб гарний настрій збереглося у нас як можна довше.
            2.Ігровий прийом: «Чудеса, скоріше свершайтесь, діти звуки перетворюйтеся»
Вихователь шепоче на вушко дітям, «перетворює» їх у звуки (5 дітей)
«Х» «» «М» «До» «А», далі (5детям) пропонується впіймати ці звуки і «прочитати» слово.
- Яке слово вийшло? ( Слово ХОМКА).
- Який перший звук у слові ХОМКА? (Звук Х).
- Який це звук? (Приголосний, твердий).
- Сьогодні ми будемо вимовляти, слухати цей звук у словах, і навіть переказувати казку, де зустрічаються слова зі звуків «Х».
- Давайте з вами викладемо слово ХОМКА кольоровими фішками.
- Скільки звуків у слові ХОМКА? (Які голосні? Згодні?)
- Поділіть слово ХОМКА на склади (ХОМ - КА)
*** Вихователь звертає увагу дітей на хатку (Хто тут може жити? Але господаря, чомусь не видно? Ми з вами продовжимо грати, а «господар хатки» може до нас і приєднається).
- А як ви думаєте, скільки Хом'яків може жити в одній хатці?
            Словесна гра «1,2 - 5» (Рахунок Хом'яків і Хаток);
Словесна гра «Назви слова зі звуком «Х»;
*** Подивіться, Хомка приготував для вас картинки (Діти беруть по одній картинці, озвучують слово, вибірково визначають позицію звуку в слові - Художник, Кухня, Соняшник).
            Словесна гра «Прищіпки» (Пропонується «розвісити» слова з картинок на одній дитині, запам'ятати, де яке слово «причепили», а потім слова «зібрати», «знімаючи» в іншій послідовності).
            Физминутка «Хомка»
Хомка - хомка, хом'ячок, Підмітає Хомка хатку
Полосатенький бочок. І виходить на зарядку.
Хомка раненько встає Раз, два, три, чотири, п'ять!
Щічки миє, шийку тре. Хомка хоче стати сильним.
***Вихователь: «Хлопці, у цьому вірші Хомка що робить? Який він? (Працьовитий).
Пропонується дітям послухати казку Р. Юдіна «Хом'як - хвалько»
Запитання до дітей:
- Чим казка відрізняється від оповідання? (в оповіданні йдеться про те, що сталося в житті, немає чудес і казкових виразів).
- Про кого йдеться у цій казці?
- Для чого збиралися хом'яки кожен вечір на пагорбі?
- З яких слів починав хом'як свої історії?
- Що трапилося одного разу? Де опинився наш герой?
- Яка подія відбулася в Африці?
- Смішна ця казка чи сумна?
- Що вам здалося самим смішним у казці?
- Як захоплювалися хом'яки історією? (Давайте разом з хом'яками захопимося - «Ух, ти!»)
- Чому казку автор назвав «Хом'як - Хвалько»?
- А як по-іншому можна назвати казку?
- Як ви думаєте, легко вигадувати те, чого ніколи не бачив? Чого не буває?
***Ми з вами знаємо приказку, в якій йдеться про гордість:
«Добре хвалити, хихикати
Хоч хвалитися і хникати»
(Вимовляння голосно, тихо, пошепки; в різному темпі (помірно, швидко, повільно).
***Послухайте казку ще раз, а потім її ми будемо переказувати (З використанням мнемотаблицы).
*** Для переказу вихователь викликає трьох дітей. Пропонує їм домовитися, хто починає, хто продовжить, хто закінчить.
Заслуховуються один, два переказу.
            Словесна гра «Уважний слухач» (Дітям пропонується набір слів з казки зі звуком «Х», необхідно визначити на слух, якесь слово не зустрічалося: хом'як, холод, хобот, хрюкає, верхівка, холодильник, хрускіт, хрю - хрю, пагорб).
            3. Підсумок заняття:
- Господар «Хатки» так і не з'явився, як ви думаєте, чому?
- Давайте з вами пригадаємо, в які ігри грали, що нового дізналися? Чого навчилися?
- Щоб ви хотіли побажати, порадити Хомке хорошого, доброго?

***Сюрпризный момент - поява клітини з живим хом'яком.
Казка Р. Юдіна «Хом'як - хвалько»
Жив - був хом'як. Кожен вечір на пагорбі збиралося безліч хом'яків, щоб послухати його дивовижні історії. «Хочете вірте, хочете ні, - починав хом'як, - а одного разу я прорив хід крізь всю Землю і виліз в Африці. А там такий холод - гірше нашого! Тільки-но я виліз, йду собі далі, а сніг під ногами - хрускіт, хрускіт. Дивлюся - стоїть слон хоботом крутить і хрюкає. Я йому кажу: «Чого расхрюкался? Хомяков не бачив, чи що? А він: «Хрю - хрю! Хрю - хрю!». Розлютився я, схопив його за хобот, розкрутив гарненько і закинув на саму верхівку дерева. «Ух, ти» - захопилися хом'яки.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове