logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Фарби літа».

Конспект валеологічного заняття для дітей старшого дошкільного віку.

Розробила: Пучко Світлана Вікторівна, валеолог МДОУ ЦРР д/з N7 р. Калінінграда

 

Мета:

  • викликати у дітей позитивні емоції, гарний настрій;
  • корекція постави та плоскостопості, розвивати дрібну моторику рук, профілактика гострих респіраторних захворювань;
  • розвивати пізнавальну активність дітей, активізувати мова;
  • виховувати у дітей почуття дружби, взаємодопомоги.

Матеріали:
3 відрізу тканини червоного, синього, жовтого кольору;
3 фарби гуаш, пензель, ємність з водою;
кільця маленькі діам 12-15 см. по 2 шт. на кожну дитину;
канат;
мішечки для корекції постави.

Хід заняття.
Педагог: Привіт хлопці! Настала осінь, і на вулиці стало похмуро, ллє дощ. І мені дуже захотілося згадати тепле, барвисте літо, коли після дощу виходить червоне сонце на небі з'являється дивовижна веселка.
А ви хочете побачити веселку?
Діти: «Так, хочемо».
Педагог: Для цього нам потрібні фарби. Я вас запрошую в подорож по далеких морях на чарівному кораблі за фарбами. Попливемо!
Діти сідають на стільчики (уявний корабель)
Кожному кораблю потрібен капітан. Вибрати капітана з допомогою квітки, на одному з пелюсток якої написано «капітан». Капітан сідає першим.
Педагог: Для того щоб наш корабель почав рух ми піднімемо якір і вітрила. Командує капітан «Підняти вітрила» (діти встають і роблять рухи руками, імітуючи підйом якоря і вітрил).
Діти сідають на корабель.
Педагог: Але корабель не пливе, вітру немає. Давайте допоможемо кораблю, дути у вітрила.
Дихальна гімнастика.
1 В. п.: стоячи, сидячи. Зробити повільний вдих через ніс, пауза (хто скільки зможе), потім плавний видих через ніс (5-10 разів).
2 В. п.; сидячи, стоячи, тулуб розслаблено. Зробити повний вдих, випинаючи живіт і грудну клітку; затримати дихання на 3-4 сек, крізь затиснуті губи з силою випустити повітря декількома уривчастими видихами.
3 В. п.: стоячи або в русі. Зробити повні видих і вдих носом з розведенням рук в сторони; затримати дихання на 3-4; розтягуючи губи в усмішці, вимовляти звук «з», видихаючи повітря і втягуючи в себе живіт. Руки спочатку вперед, потім схрестити перед грудьми, як би обіймаючи плечі (3-4 рази).
4 В. п.: стоячи, сидячи. Зробити повільний вдих через ніс, пауза (хто скільки зможе), потім плавний видих через ніс (5-10 разів).
Педагог: І от наш кораблик поплив. І що ж ми бачимо? Ми з вами наближаємося до Червоного моря.
На підлозі розстеляється тканина червоного кольору, на початку лежать кільця, за якими треба дістатися до фарби, фарба лежить на іншому краю тканини.
Використовуючи колечка вся команда, починаючи з капітана перебирається до фарби. На корабель діти повертаються звичайним кроком.
Педагог: і ось у нас вже є, яка фарба?
Діти: червона.
Педагог: Пливемо за наступною фарбою.
Діти сідають на стільці.
Педагог: корабель знову не пливе. Хлопці допоможемо кораблю? Візьмемо в руки чарівні весла і почнемо гребти. (Діти імітують греблю).
Припливли ми до жовтого моря.
На підлозі розстеляється тканину жовтого кольору, на ній змійкою розкладається канат.
Щоб дістати жовту фарбу, необхідно пройти всією командою по канату, взяти фарбу і повернутися на корабель кроком.
Педагог: Яка фарба у нас вже є?
Діти: жовта.
Педагог: Яку фарбу нам залишилося знайти?
Відповідь дітей.
Педагог: продовжуємо подорож.
Діти сідають на стільці.
Педагог: Щоб корабель плив швидше, допоможемо йому і попрацюємо ніжками. (діти тримаються за сидіння стільця спиною притискаються до спинки і імітують їзду на велосипеді)
Педагог: І ось ми допливли до синього моря.
На підлозі розстеляється тканина синього кольору, на початку лежать мішечки для корекції постави, які треба покласти на голову і перенести на інший край тканини, де знаходиться синя фарба.
Вся команда, починаючи з капітана, долають перешкоду.
Педагог: Скільки фарб ми зібрали? Вистачить їх нам, щоб намалювати веселку?
Відповіді дітей.
Пальчикова гімнастика.

Треба пальці розім'яти,
Щоб красиво малювати.

пальці обох рук зчеплені - випрямлення і зчеплення пальців;

Червоний колір хороший для даху,
Так Дружку сказали миші.

зробити дах будиночка з пальців

Будиночок наш інших не гірше,
Буде жовтим він зовні.

помахати кистями рук

Блакитним пофарбуємо рами,
Будуть очі в мами.

з'єднайте великий і вказівний пальці обох рук, утворюючи квадрат.

Не шкодуй зеленої фарби
Будуть віконниці кольору ряски.

Притиснути ребра долонь один до одного, відкривати і закривати дверки

Ми анітрохи не втомилися
Фарбуємо дрібні деталі.
Будинок наш буде немов казка
Ось оранжева фарба.

до великого пальця по черзі притискати інші

Нам на двері не вистачить фарби
Це ясно без підказки.
Що ж, доведеться нам тепер
Різнобарвною зробити двері.

імітуємо бризки пальцями

Діти по черзі підходять до мольберта і малюють веселку, змішуючи фарби.
Педагог: Що нам нагадує червоний колір, коли ми згадуємо літо?
(квіти)
Що нагадує жовтий колір? (сонце) і т. д.
Педагог: В це час, педагог може розповісти який вплив на людину може надати кожен колір.
Наприклад: червоний дає нам енергію,
Педагог: Хлопці, який у вас зараз настрій? Сподобалися вам наша подорож?
Відповіді дітей.
Педагог: А тепер наша подорож підійшла до кінця. Ви дружна команда, разом подолали всі небезпеки, перешкоди.
Велике Вам спасибі. До побачення.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове