Конспекти занять з дітьми.
Вовк і семеро козенят.
Заняття, спрямоване на розвиток комунікативних навичок у дітей середнього дошкільного віку
Автор: Зав'ялова Людмила Костянтинівна, вихователь 2 кваліфікаційної категорії, МДОУ «ЦРР-ДС «Посмішка», місто Абаза, республіка Хакасія.
Мета: Формування у дітей умінь та навичок практичного використання методів і прийомів розвитку комунікативної діяльності, що передбачають реалізацію наступних завдань:
- Спонукати і зміцнювати у дітей інтерес до оточуючих і виховувати почуття взаємодовіри;
- Створити ситуації, що дозволяють дитині виявити і розвинути свої індивідуальні здібності;
- Розвивати адекватну оціночну діяльність, спрямовану на аналіз вчинків оточуючих;
- Навчати мистецтву спілкування в різних формах і ситуаціях.
Хід заняття.
Вихователь: Добрий день, хлопці! Я дуже рада вас бачити! Подивіться, які ви сьогодні красиві, добрі, розумні. Я хочу подарувати вам теплоту своєї посмішки (педагог посміхається, діти у відповідь теж посміхаються один одному). Сьогодні до нас в дитячий сад принесли відеолист, хлопці, ви хочете дізнатися, що там?
Діти: Так, хочемо!
Педагог демонструє диск з фрагментом з мультиплікаційного фільму «Вовк і семеро козенят».
Вихователь: Ай, ай, ай! Який вовк пустун! Цікаво, що ж він задумав?
Діти: Він прикидається мамою-козою і хоче з'їсти козенят.
Вихователь: Що ж робити, хлопці? Навіщо він це робить?
Діти: Він злий. Він сильно хоче їсти.
Вихователь: Як же нам допомогти козенятам?
Діти: Треба врятувати козенят. Попередити маму-козу. Повідомити мисливцям.
Вихователь: Хлопці, а може бути у нас вийде умовити вовка відмовитися від свого підступного плану? Ось завдання, так завдання! Як нам бути? Треба «сірого» добром перемогти! Ну що, хлопці, ви готові відправитися в ліс?
Діти: Так!
Вихователь: На якому транспорті можна дістатися до лісу швидше?
Діти: На літаку, поїзді, машині, велосипеді...
Вихователь: Нам потрібно опинитися в лісі так, щоб вовк нас не помітив і тварини, щоб не злякалися. Тому я пропоную вам чарівний транспорт - килим літак. Сідайте зручніше, акуратно, дивіться, щоб усім вистачило місця. Все зручно влаштувалися? Для того, щоб килим - літак злетів нам потрібно промовити чарівні слова всім разом. Слухайте уважно і запам'ятовуйте: «Шындр мындр запупындр».
Діти: «Шындр мындр запупындр».
Вихователь: Візьміть один одного за руки, закрийте очі, ми злітаємо!
Подивіться ось ми і в лісі, як тут красиво! Вдихніть глибоко, відчуваєте, який тут чисте повітря? Ой, а хто це так шумить?
Діти: Це білки сваряться!
Вихователь: Що сталося?
Діти: Що ви не поділили?
Білки: Нам мама принесла горішки, а у нього більше. Ні, це у нього більше. Немає у нього.
Вихователь: Ну, так ви зовсім рассоритесь! Хлопці, що ж робити?
Діти: Не треба скупитися, треба ділитися один з одним, треба поділити горіхи навпіл, порівну.
Вихователь: Правильно, хлопці, треба поділити горіхи порівну.
На галявині лежать горіхи, діти беруть по два горіха, один кладуть у кошик до першого бельчонку, інший - другого. Після чого всі разом вголос вважають горіхи білченят. Горіхів по 10 штук, значить порівну!
Білки: От спасибі вам, хлопці, помирили ви нас з братом.
Діти: Будь Ласка! Ви не сваріться, не лайтеся, краще домовляйтеся.
Вихователь: А нам, хлопці, пора. Треба ще допомогти козляткам!
Білки: Ви нас, діти, допомогли, може бути, і ми вам станемо в нагоді. Чим ми можемо вам допомогти?
Діти: Нам потрібно знайти будиночок кози і козляток. Врятувати козенят від хитрого вовка.
Білки: Треба нам скоріше поспішати. Ви від нас не відставайте, дружно, весело крокуйте.
Білки привели дітей на лісову галявину, на якій стоїть будинок кози. Біля будинку стоїть вовк і співає пісню мами - кози.
Вихователь: Хлопці, давайте поздороваемся з вовком. Посміхнемося йому, тоді він відразу ж зрозуміє, що ми не бажаємо їй зла. Ось тоді-то спробуємо з ним домовитися.
Діти посміхаються і тихим, спокійним голосом вітають вовка.
Вовк: Що сталося, що таке, чому, як вас багато я нічого не зрозумію, навіщо ви прийшли сюди, заважати? Бідних діточок козлятушек лякати?
Діти: Заспокойся милий вовк! Ми хочемо поговорити, від злого вчинку тебе захистити.
Вовк: Добре поговоримо, що вам потрібно говорите і швидше йдіть.
Діти: Навіщо ти ображаєш маленьких козляток? Так робити не дуже добре. Будь ласка, залиш їх у спокої.
Вовк: Я великий, красивий, сильний вовк, і в козлятах, і в хлопців знаю толк. Ви мене не вчіть, а швидше нагодуйте.
Вихователь: Добре ми нагодуємо тебе, якщо ти пообіцяєш більше нікого в лісі не ображати.
Вовк: Добре, домовилися!
Діти співають пісню «Я печу, печу, печу...», супроводжуючи пісню рухами. Віддають вовкові пиріжки.
Діти: Їжте, будь ласка!
Вовк: - От спасибі вам, хлопці! Мені сьогодні догодили, пиріжками пригостили!
Вихователь: Ну а нам вже пора!
Діти: До побачення вовк, білченята! Нікого не кривдьте, живіть дружно.
Вихователь: Раз, два повернись, в дитячому саду опинившись! Ну, хлопці, молодці, потрудилися від душі! Хто розкаже, де ми були?
Діти разом з вихователем згадують, де вони були, чим займалися. Підводять підсумки.
Вихователь: Сьогодні ми з вами зробили ще одну добру справу - врятували козенят від підступного вовка. Я рада, що мене оточують такі чуйні і турботливі діти, які не залишать нікого у біді. Спасибі вам, хлопці, я вас усіх дуже люблю!!!