Конспекти занять з дітьми.
Країна чарівних слів.
Заняття, спрямоване на розвиток комунікативних навичок у дітей старшого дошкільного віку
Автор: Зав'ялова Людмила Костянтинівна, вихователь 2 кваліфікаційної категорії, МДОУ «ЦРР-ДС «Посмішка», місто Абаза, республіка Хакасія.
Мета: Розвиток почуття емпатії.
Завдання:
- Створити позитивний фон роботи в групі;
- Оптимизовать готовність до спілкування;
- Формувати дбайливе і довірливе ставлення до партнера;
- Розвивати уяву;
- Сприяти розвитку співробітництва, вмінню домовлятися, поважати чужу роботу, пізнавати простір;
- Закріпити знання дітей про ввічливому зверненні до оточуючих.
Хід заняття.
Вихователь: Здрастуйте, хлопці! Я дуже рада нашій зустрічі. Я хочу подарувати кожному з вас частинку своєї радості, давайте візьмемося за руки, закриємо очі і побажаємо про себе один одному що-небудь хороше і приємне. Ви любите подорожувати? Сьогодні я запрошую вас взяти участь у подорожі в країну чарівних слів. Як ви думаєте, чому ця країна так називається?
Діти: В цій країні всі знають чарівні слова.
Вихователь: Хлопці, а ви знаєте чарівні слова? Давайте разом пригадаємо їх.
Діти: Здрастуйте, спасибі, до побачення, будь ласка, добрий день, будьте ласкаві...
Вихователь: Ось тепер я бачу, що ви готові. Тільки нам, хлопці треба не забувати, що в цій країні необхідно говорити як можна більше чарівних слів, не відволікатися, один за одного, триматися, щоб не загубитися. Раз, два повернися в країні чарівних слів опинившись!
Діти опинилися перед великими закритими воротами.
Вихователь: Ось так халепа, як же нам пройти в країну, ворота закриті. Що ж робити?
Діти: Треба постукати, покричати, відкрити ключем, сказати чарівні слова...
Перед воротами з'являється гномик.
Гном: Що галасуйте і кричіть, в країну потрапити скоріше хочете? В нашу країну потрапляють тільки самі дружні хлопці. Ви хлопці дружні?
Діти: Так.
Гном: Проходьте, я радий вітати вас у нашій країні. Пограйте, будь ласка, зі мною.
Діти: Із задоволенням!
Вибираємо по лічилки:
«На дорозі, на роздоріжжі,
Зустрілися дві дражнилки,
Зустрілися, подразнились,
Не стрималися - помирилися».
Ведучий дає завдання: «Встаньте ті, хто...»
- Любить солодке;
- Любить бігати;
- Радіє гарній погоді;
- У кого блакитні очі;
- Знає чарівні слова.
Після завершення всіх задаються питання, які підводять підсумки гри: «Зараз ми подивимося, хто з вас виявився самим уважним. Хто у нас любить солодке? Хто радіє гарній погоді?».
Гном: Давайте продовжимо нашу подорож.
Діти підходять до картини, де зображені два гнома, які сперечаються про щось біля мольберта.
Вихователь: Хлопці, подивіться, яка чудова картина, цікаво, хто зображений на ній, чим вони займаються?
Діти: Вони сердяться.
Вихователь: Як ви думаєте, чому, з-за чого вийшов спір? Як ми можемо їх помирити?
Діти висловлюють свої припущення.
Гном: А ви вмієте ділитися один з одним?
Зараз ми це перевіримо. Я запрошую вас сісти за стіл. Вибирайте собі місце.
Що це лежить у вас на столі?/аркуш паперу і крейда/
Хто намальований на аркуші?/гномик/
Як ви думаєте, який у нього настрій?/гарне/
Чому ви так вирішили?/він посміхається/
Послухайте мене уважно. Щоб вам було веселіше працювати, я включу музику, але як тільки вона перестане грати, ви все закінчуєте роботу і підходьте до мене. Домовилися? Прикрашати гномів ми будемо з зразка.
Вихователь спостерігає за роботою дітей, підказує їм, при виникненні конфліктних ситуацій, дозволяє їх за допомогою дітей.
Вихователь: Ось малюнки та готові. Всі хлопці молодці, потрудилися від душі! І не сперечалися зовсім, всім ділилися без проблем!
Гном: Хлопці, давайте продовжимо нашу подорож. Ой, як смачно пахне, цікаво, звідки такий аромат?
Діти проходять на кухню.
Гном: Хлопці познайомтеся це наш кухар, її ім'я Вівчарик. Здрастуй, Вівчарик, я хочу познайомити тебе з найбільш дружніми хлопцями в світі.
Діти: Здрастуйте!
Вівчарик: Добрий день! Я дуже рада знайомству з вами! Я дуже люблю готувати різні страви і грати. Ось зараз я спекла смачний пиріг і готую для нього солодкий сироп, ось він.
Кухар повертається до дітей і обливає їх солодким сиропом.
Діти: Ой, ай...
Вівчарик: Яка я тупа, ви ж все злиплися, знаю, хто нам допоможе - доктор. Ходімо за мною, я покажу вам дорогу. Тільки будьте обережні у мене на кухні багато предметів, які потрібно обходити або переступати, тільки не штовхайтесь і не поспішайте. Ось зараз обійдемо піч, а тепер переступимо через поліно, а зараз необхідно обійти стіл. Ну, ось ми і прийшли, знайомтеся - це професор Витаминкин.
Діти: Здрастуйте!
Професор Витаминкин: Здрастуйте! Ну, що це з вами сталося?
Діти: Нас облили солодким сиропом, розклейте нас, будь ласка.
Професор Витаминкин: Ну, це завжди, будь ласка, треба лише сказати чарівні слова: «Шындр мындр запупындр». Повторюйте за мною.
Якщо діти не розклеїлися, значить, вони расколдовываются словами: «Вибачте, вибачте, дякую, дозвольте..., або
Добрий день тобі сказали,
Добрий день - відповів ти.
Як дві ниточки зв'язали.
Теплоти і доброти».
Професор Витаминкин: Як я радий, що все вийшло. Зараз я перевірю, чи все у вас в порядку. Відкрийте скоріше ж ви ротики, перевіримо ваші животики. Я спокійний, все гаразд, зробимо чарівну зарядку. Вставайте у коло, я буду показувати різні рухи, а ви будете повторювати їх тільки тоді, коли я попрошу «будь Ласка». Будьте уважні.
Діти виконують вправи.
Професор Витаминкин: Здоров'я гаразд?
Діти: Спасибі зарядці!
Дзвонить телефон.
Професор Витаминкин: Мені, хлопці, подзвонили, дуже, дуже я поспішаю. Тільки, милі хлопці, я вас незабаром відвідаю. До швидкої зустрічі!
Діти: До побачення! Запрошуємо вас в гості, будемо чекати!
Вихователь: Що-то загостились ми, хлопці, пора і нам повертатися в наш затишний дитячий садок. Давайте з усіма попрощаємося.
Діти: До швидкої зустрічі!
Вихователь: Раз, два повернися в дитячому саду опинившись! Ну, ось ми і на місці. Хлопці, вам сподобалося подорожувати в країні чарівних слів?
Діти: Дуже!
Вихователь: Нам буде не вистачати її жителів, але якщо ми не будемо забувати чарівні слова і використовувати їх при спілкуванні з оточуючими, то можна сказати, що ми не даремно там побували, багато нового дізналися! Чарівні слова допомагають жити дружно!
Вихователь: Всього вам доброго, до побачення!