logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Якого кольору море?»

Розробка заняття з малювання для дітей підготовчої до школи групи.

Автор: Shishigina Олена Володимирівна, вихователь МДОУ «ЦРР - ДС «Дельфін» р. Абаза РХ.

 

Мета: ознайомлення зі способами передачі стану моря за допомогою кольору в живописі, поезії, музиці.
Завдання:

  • сприяти встановленню гармонії з природою за допомогою образотворчого мистецтва, поезії і музики;
  • продовжувати вчити дітей прийомам отримання з допомогою основних кольорів додаткові;
  • розвивати образне сприйняття кольору;
  • познайомити з творчістю художника мариніста В. К. Айвазовського і композитора М.А. Римського-Корсакова.

Матеріали: репродукції картин В. К. Айвазовського, фотографії різного стану моря в природі, аудіозапис симфонічної картини Н.А. Римського-Корсакова «Садко» («Море»), гуаш (біла, чорна, жовта, синя, червона), папір (ватман), пензлі, губки, палітра, серветки

Хід заняття.
Діти тихо входять в ізостудії і сідають на стільчики. Звучить мелодія «Шум моря».
Педагог.
I етап.
Хлопці, ви дізналися ці звуки? Що вони вам нагадують? (Відповіді дітей)
Правильно, це шум моря. А хто-небудь з вас вже бував на морі? Яким він вам запам'ятався? (Висловлювання дітей).
Я вам пропоную послухати, як описав море у своєму вірші Григорій Поженяна:
Є в моря свої закони,
Є в моря свої звички.
Море може бути зеленим,
З білим гребенем на різкій складці,
То задумливим світло-синім,
Трохи колышимым легким бризом.
Море може бути в годину заходу
То ліловим, то червонуватим,
То мовчить, то говірливим,
З гордою гривою в години припливу.
Море може бути блакитне!
І іноді в денний дозор
Глянеш за борт і під тобою
Чи То небо, чи то море.
Але буває воно і чорним,
Чорним, який бігає, похилих,
Неумолчным і непокірним,
Піднімаючись, горбатим.
Сподобалося? А які кольори поет використовував для опису моря? (Відповіді дітей, при утрудненні - допомога педагога)
Добре! А всі кольори вам знайомі? (педагог пояснює відповіді дітей)
Молодці!


Море, як ви вже зрозуміли, буває різного кольору, який залежить від часу доби, освітленості, погоди, глибини. Зверніть увагу на фотографії моря, які я приготувала для вас. На який з них зображено холодне море, на який тепле? Тихе, спокійне і бурхливий? Глибоке? Вечірнє? Нічний? Чому ви так вважаєте? (Відповіді дітей).
Хлопці, я приготувала для вас палітру і кружечки різного кольору і ось вам завдання: підберіть і розкладіть на палітрі кольори, якими можна зобразити море (Діти підходять до столика з палітрою і кружечками і активно підбирають кольори, радяться один з одним). Які ви молодці! Тепер у нас з вами є справжня морська палітра, до якої ми з вами сьогодні ще повернемося.
ІІ етап.
Море завжди справляло на людей велике враження своєю могутністю, бескрайностью і красою. А в чому полягає його краса - бачили не тільки поети, але й художники. Вони писали справжні морські пейзажі, які правильно називаються «Марини», а художники малюють море - «мариністами».
Найвідомішим російським маринистом був Іван Костянтинович Айвазовський. Він дуже любив море і захоплювався ним. Я запрошую вас відправитися в невелику подорож і відвідати наш міні-музей, щоб ближче розглянути картини цього чудового художника. (Діти підходять до стенду з репродукціями картин і портретом Айвазовського, розглядають їх і відповідають на питання педагога, а потім проходять на свої місця).
Тепер ми можемо з упевненістю сказати. Що художники показують різний стан моря з допомогою кольору, поети - за допомогою слів. А як же можуть показати нам море композитори? (з допомогою музики, мелодії, звуків).
А щоб у цьому переконатися, я пропоную вам послухати, як зобразив море з допомогою музики великий композитор Микола Андрійович Римський-Корсаков (Діти прослуховують уривок «Море» з билини «Садко»).
Яким ви побачили море з допомогою цієї музики (спершу тихий, потім розбурхане, величне, і в кінці - знову мирне і спокійне). А як ви думаєте, яким кольором зобразив його композитор? (Відповіді дітей).
Ми сьогодні дізналися з вами про море так багато нового і цікавого. Давайте трохи відпочинемо. (Педагог проводить физминутку)
Физминутка.
Педагог називає стан моря, а діти з допомогою звуків і рухів пробують зобразити його (тихе, гладке, хвилюється, бурхливе, штормове).
ІІІ етап.
Сподобалися вам фотографії і репродукції картин із зображенням моря? А хочете теж відчути себе мариністами? (Відповіді дітей).
Зараз ми з вами будемо малювати море, але незвичайним способом. Він називається «живопис по-мокрому». Спочатку звернемося до нашої панелі з квітами. Вам всі ці кольори знайомі? Немає. І фарб всього п'ять? Назвіть які? Що ж нам робити? Не переживайте, хлопці, я вам допоможу. У мене є чарівна таблиця, де показано, як можна отримати потрібний колір. Давайте розглянемо її (Педагог пояснює правила роботи з таблицею)
Тепер вам треба вибрати кольори і самостійно зробити їх на своїй палітрі. Потім чистою водою за допомогою губки змочити аркуш паперу і нанести пензлем, отримані кольору на свій малюнок. В результаті у вас вийде справжнє море. У висновку можна додати губкою або щіткою білі пінисті хвилі. А коли наше море підсохне, ви зможете відправити в плавання по ньому ось такі красиві кораблики, щоб наш пейзаж став по-справжньому морським. (Педагог роздає паперові кораблики)
Діти приступають до спільного малювання. Педагог допомагає затрудняющимся, підказує як правильно змішати кольори.
Поки морський пейзаж підсихає, з дітьми можна провести сеанс кольоротерапії з допомогою мультимедіа.
На закінчення заняття діти приклеюють свої кораблі, розглядають вийшов морський пейзаж і діляться своїми враженнями: Що вони дізналися нового? Сподобалося їм заняття чи ні?

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове