Конспекти занять з дітьми.
«Казка про трьох поросят на новий лад».
Автор: Лимонова Олена Василівна, вихователь 2 кваліфікаційної категорії МАДОУ "дитячий садок N374" Приволзького району р. Казані.
Цілі:
- формувати доброзичливе ставлення до оточуючих;
- розширювати уявлення про дружбу, причини виникнення конфліктних ситуацій і способи їх дозволу;
- вчити описувати однолітків, виділяючи характерні для них ознаки;
- вправляти у геометричному конструюванні.
Хід заняття.
Вихователь: - Діти, а ви любите казки?
Діти: - Так!
Вихователь: - А ви знаєте казку про трьох поросят?
Діти: - Так!
Вихователь: - Сьогодні я хочу розповісти вам казку про трьох поросят на новий лад.
« Жили - були троє поросят, три нерозлучних друга.
Вихователь в ході свого розповідь програє це ляльками - до казки «Троє поросят».
Дружба була у них дуже міцна, про це знали всі в окрузі. Поросята все робили разом грали, співали пісеньки та веселилися. А поруч жив сірий вовк, і він все думав, як же посварити друзів. Але одного разу поросята вирішили пограти в гру «Дражнилки» і сталося ось що....
Вони посварилися, образилися і посварилися один з одним.
Давайте подумаємо і відповімо на питання:
- Як ви думаєте, чому посварилися поросята?
- Чи можна дражнити один одного?
- А чому?
Діти: Приблизні відповіді дітей.
Вихователь: - А ви хочете дізнатися, що ж відбулося далі в цій казці?
Діти: - Так.
Вихователь: - Поросята образилися один на одного так, що не захотіли миритися і, ображені, розійшлися в різні боки. Подивіться, які у них стали личка.
Вихователь показує смайлики з ображеним, сумним і злим мордочками поросят.
Давайте уважно подивимося на поросят і визначимо, який настрій у них стало.
Діти: - Розглядають мордочки. По міміці визначають їх настрій. У разі труднощів з відповідями дітей, вихователь допомагає їм.
Вихователь: - А давайте подивимося, що робить вовк.
А вовк дуже зрадів, що друзі поросята образилися один на одного і розійшлися ображені в різні сторони.
Вихователь: - Чому вовк зрадів?
Діти: - По одному їх буде легше з'їсти.
Вихователь: - А ви коли-небудь сварилися зі своїми друзями?
- Що можна зробити, щоб сварок не було?
- Як ви мірялися?
- Це добре коли сваряться друзі?
Діти: - Ні.
Вихователь: - Щоб не було сварок, не треба дражнитися!
- Як можна допомогти поросятам?
Діти: - Треба їх поміряти.
- Сказати один одному добрі слова.
- Попросити один в одного прощення
- Давайте повернемося в нашу казку. Може поросята почули наші поради і помірятися.
Вихователь розігрує сценку, де поросята мерятся і просять одне в одного вибачення.
Вихователь: - Наші поросята друзі. Ми з вами часто говоримо ОДНЕ слово. А кого можна вважати одним?
Діти: - Приблизні відповіді дітей.
Вихователь: - А зараз ми дізнаємося, як добре ви знаєте один одного. Давайте з вами пограємо в гру «Відгадай, хто мій друг».
Діти з вихователем встають в коло і грають у гру.
Гра «Відгадай, хто мій друг».
Одна дитина описує зовнішній вигляд свого друга, позитивні якості його характеру, а інші діти відгадують, про кого йде мова.
Вихователь: - Ми з вами дізналися, що друзі не повинні дратувати один одного ображати. З-за цього виникають сварки. А якщо раптом сталася сварка, то необхідно помиритися, попросити пробачення, сказати добрі слова.
Геометричне конструювання
«Порося».
Вихователь: - Діти, про кого була ця казка?
Діти: - Про поросят.
Вихователь: - Правильно. А тепер я пропоную вам зробити друзів нашим поросят. Для цього давайте пройдемо на наші місця. А тепер давайте з вами викладемо порося з геометричних фігур на аркуші без клею.
Діти сідають на робочі місця. Вихователь показує мольберт із зображенням поросяти.
Вихователь: Подивіться на мого порося. З яких геометричних фігур він складається?
Діти: - Тіло порося - овал, голова, п'ятачок - коло, вушка - трикутники, ніжки - прямокутники.
Вихователь: - Які ви молодці. Ви правильно визначили всі геом. фігури.
Вихователь: - А тепер давайте з вами викладемо порося з геометричних фігур, але поки приклеїти його не будемо. Це ми зробимо пізніше.
Діти викладають порося за зразком. Вихователь контролює роботу дітей, при утруднення допомагає.
Вихователь: - Молодці. А тепер давайте приклеїмо його до паперу і домалюємо йому мордочку і не достающую частина. І нехай настрій у нього буде хорошим.
Діти: - Виконують роботу.
Вихователь контролює роботу дітей, при утруднення допомагає.
Вихователь: - Молодці. Які гарні, веселі поросята у вас вийшли.
Хлопці, що ж дізналися сьогодні з нашого заняття? Як потрібно поводитися з друзями?
Діти: - Друзі не повинні дратувати один одного ображати. З-за цього виникають сварки. А якщо раптом сталася сварка, то необхідно помиритися, попросити пробачення, сказати добрі слова.