logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Виверження вулкана»

Конспект заняття по дослідницької діяльності для дітей підготовчої групи.

Автор: Старовойт Тетяна Вікторівна , вихователь дитячого садка N 12 міста Александрова Володимирській області.

 

Мета:
-познайомити дітей з природним явищем - вулканом, причиною його виверження;
-розвивати пізнавальну активність дітей в процесі самостійного виконання дослідів за схемою;
- заохочувати дітей за самостійне формулювання висновків за підсумками експерименту з опорою на отримані раніше подання та власні припущення;
- розвивати акуратність, взаємодопомога.
Матеріал:
-картинки із зображенням вулканів;
- карта Росії;
- піддони;
- картон,
- клей;
-сода;
- оцет;
- суха червона фарба;
- миюча рідина;
- аркуші паперу;
- кольорові олівці (для фіксації спостережень);
-чайних ложки;
- піпетка.
Попередня робота:
-виготовлення макета гір.
Хід заняття:
До дітей у гості приходить дівчинка Знайка (лялька). Вона знає що діти закінчили вивчення теми «Камені», а тепер вивчають гори.
Вихователь: Знайка, сьогодні діти хочуть спитати тебе, що таке вулкан.
Подивися який ми зробили макет гір.
(Діти разом з вихователем виготовляли протягом 2х тижнів макет гори порожніх пляшок, стаканчиків від йогурту і монтажної піни - одна гора з льодовиком, інша - вулкан, між ними гірське озеро.)
В одній горі у нас вулкан, але ми не знаємо, як зробити його працюючим. Може, ти підкажеш, а то ми мало що знаємо про вулкани.
Знайка:
-Так, звичайно, я знаю що таке вулкан і навіть можу навчити вас нескладному досвіду з виверженням вулкана, але спочатку я розповім вам одну легенду про вулкані.
«Жив на світі бог по імені Вулкан. І подобалося йому ковальська справа: стояти біля ковадла, бити важким молотом по залізу, роздмухувати вогонь у горні. Побудував він собі кузню всередині височенною гори. А гора стояла прямо посеред моря. Коли Вулкан працював молотом, гора дрижала від верхівки до основи, а гуркіт і гул розносилися далеко навколо. З отвору на вершині гори з оглушливим ревом летіли розпечене каміння, вогонь і попіл. «Вулкан працює», - зі страхом говорили люди, і йшли жити подалі від цього місця. З тих пір, люди, все вогнедишні гори стали називати вулканами.»


Вихователь:
-Ось це так, Знайка, яка цікава легенда. Давайте, хлопці, розглянемо з вами картинки із зображенням вулканів. Подивіться, це на вигляд звичайна гора називається вона сплячий вулкан, а це та сама гора тільки з викидається з неї лавою, вогнем, димом - це діючий вулкан. Подивіться, якої форми вулкан, на що він схожий?
Діти:
- Схожий на піраміду, циліндр.
Вихователь:
- Правильно, хлопці, вулкан конусоподібної форми. Зверніть увагу на його верхню частину, на що вона схожа?
Діти:
-На велику яму, воронку.
Вихователь :
- Вірно. Знайка, скажи, як називається ця частина вулкана?
Знайка:
- Вершина гори з якого вивергається вулкан, називається кратер вулкана.
Вихователь:
-Кратер вулкана - це величезна чаша з крутими схилами, а на дні - червонувато - оранжева пащу - це жерло, діра, що йде глибоко в землю. Вогняна рідина, що виходить з вулкана, називається лавою.
Знайка, от би нам хоч одним оком поглянути на виверження вулкана...
Знайка:
- Хочете, я вас навчу, як зробити вулкан з вашої чудової гори, я дивлюся у вас тут і кратер в ній є?
Вихователь:
-Так звичайно, Знайка.
Діти:
-Так, хочемо.
Знайка:
-Спочатку я навчу вашого вихователя, а вона навчить вас.
(Знайка і вихователь «шепочуться».)
Вихователь:
-Ну, спасибі, Знайка, я спробую навчити хлопців.
Лялька вмощується на чільне місце, а вихователь розпочинає проведення досвіду з дітьми.
Вихователь:
- Хлопці , давайте склеим з картону конус, це буде підстава вулкана. З чого зробимо жерло? ... Давайте вставимо всередину конуса стаканчик з-під йогурту. З чого ж нам зробити лаву?... Мені Знайка дала формулу її приготування. Уважно стежте за моїми діями. Я розміщую в банку одну чайну ложку соди, трохи червоної сухої фарби і 5 крапель миючої рідини. А тепер увага! Наступна рідина на моїй формулою позначена особливим знаком. Що він означає? (Діти вже знайомі з цим.) Вірно, це означає, що самому користуватися нею не можна. Ця рідина - оцет, і його можна наливати тільки дорослому. Я додаю 5 крапель оцту. Подивіться, що відбувається? Хочете спробувати повторити цей досвід?
Діти самі готують складу лави, але оцет додає вихователь.
Вихователь:
- Хлопці, а давайте спробуємо «запустити» наш вулкан, а Знайка подивиться, що у нас вийде.
Вихователь готує розчин і заливає його в «жерло» вулкана. Спостерігаємо «виверження « вулкана.
Вихователь:
- Хлопці, різні вулкани вивергаються по-різному. Іноді вони ніби вибухають, викидаючи магму вгору і в сторони. Величезна гора трясеться від страшного гуркоту, величезний стовп диму і попелу піднімається над нею, кам'яний дощ обліплює схили гір. А буває, лава витікає «спокійно» . У нас в країні є багато вулканів. Майже всі вони знаходяться на Далекому Сході, Камчатці, Курильських островах. Давайте знайдемо їх на карті Росії.
Вихователь:
- Знайка, дякую тобі за таку цікаву розповідь і досвід. А ми з хлопцями зараз намалюємо вулкан і заповнимо нашу папку дослідника по темі «Вулкан».
Діти малюють, вихователь забирає малюнки підходящі для заповнення «Папки дослідника».(Діти працюють з нею за різними темами).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове