Конспекти занять з дітьми.
Слова - дії.
Конспект заняття для дітей дошкільного віку з проблемами в розвитку на тему «Вдосконалення лексико-граматичного ладу мови з використанням дидактичних ігор»
Автор: Ревунова В. В.,
вчитель-дефектолог дитячого садка N 12,
р. Александров. Володимирська область.
Цілі:
-продовжувати розширення дієслівного словника;
-утворюючи форму теперішнього і майбутнього часу, вживаючи форму наказового способу;
-виділяти дієслівний ряд, на підставі якого побудований сюжет;
-розвивати зорову увагу, просторово-часову орієнтацію, мислення.
Обладнання: набори сюжетних картин.
Хід заняття:
1.Оргмомент: Гра «Листоноша приніс листівки».
Логопед роздає листівки, адресовані по одній для кожної дитини. Діти відповідають на питання: що робить? Потім всі листівки збираються, логопед їх перемішує, і дитина відшукує свою листівку ( листівка,? де білка гризе горішки? і т. д.).
2.Гра « Буває - не буває?»
Логопед:
-А ось ще листівки надіслав листоноша. Ніяк не збагну, що тут написано? Підкажіть мені, таке буває чи ні?
Зразкові картинки «Хлопчик по воді на санчатах їде», «Трактор по небу летить» і т. д.
3.Гра « Закінчи речення» ( для «слабкого» підгрупи пропонуються сюжетні картинки, потрібно лише вибрати правильну і закінчити пропозицію ).
Зразкові пропозиції: : « Оля прокинулася і...», «Коля одягнувся і ...», « Заєць злякався і...» і т. д.
4.Физминутка:
Одна дитина одягає маску Буратіно: «Хлопці, пограйте зі мною. Спочатку ви мені запропонуєте що - небудь зробити, а потім я вас попрошу».
Зразкові прохання: «Поскачи, Буратіно; пострибай; потанцюй; помахай рукою; пострибай на одній нозі» і т. д.
Кожна дитина пропонує одне завдання.
5.Гра « Що робить і що буде робити ?»
Кожній дитині роздати - по 2 сюжетні картинки. Треба назвати дію і визначити послідовність картинок, наприклад:
1. Дівчинка спить.
2. Дівчинка встала і вмивається.
6.Це завдання пропонується в разі виконання попередніх завдань.
Відповіді на питання після прочитання оповідання « Як Мишко катався на машині». Визначити послідовність серії сюжетних картин, встановлюючи дієслівний ряд (вирішив покататися...сів...поїхав...чує...зупинився...вийшов...став накачувати колесо...накачав...поїхав..). Серія з 4 картинок.
7.Зобрать розрізні картинки з зображенням і назвати цю дію.
8.Підсумок.