logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Уроки Доброти"

Заняття в підготовчій групі.

Автор: Вихователь Ібрагімова Ельвіра Мухаметовна, друга категорія, МАДОУ 362 Приволзького району міста Казані.

 

Мета: моральне виховання дітей, вчити бути стриманими і доброзичливими, уміти працювати в колективі, вчити слідувати за лідером групи, розвиток зв'язного мовлення, працювати над виразністю мовлення, вчити працювати з кросвордами, продовжувати знайомити з віршами поетів про добро і зло.

Попередня робота: знайомство з твором Ст. Катаєва "Цветик - семицветик", переказ, і словесне малювання, розглядання ілюстрацій до твору.

Матеріал до заняття: Цветик - семицветик, бублики, ваза, піднос зі снігом, велика цукерка, велика книга "Ласкаві слова", іграшки, бейсболка, ілюстрації по казці, мольберт, магніти ( 10 штук), картки з завданнями для малювання, кольорові олівці, картки з літерами "ДОБРО" та "ДОБРОТА", розбірна весела пика, малюнки з хорошими і поганими вчинками, картки для кросворду ( дім, кіт, метелик, риба, відро) , картка зі словами " сонце -..., птиця -..., дерево - ..., казка - ..., рука - ..., дитина -..., струмок -..., кільце - ..., серце ...", повітряна кулька з листом, піднос зі снігом.

Хід заняття:

Вихователь: Добрий день, любі діти та дорослі! Сьогодні я приготувала для вас сюрприз! Хочете дізнатися яка?
Діти: Так! Звичайно!
Вихователь: Ну, тоді дивіться! (Знімає накидку і відкриває стебло з пелюстками) Ну треба ж! Квітка десь загубив свої пелюстки. А з якої казки ця квітка, ви здогадалися?

Діти: ТАК "Цветик - семицветик"
Вихователь: Зараз перевіримо! Тут на підлозі розкидані якісь картки, а на них картинки. Давайте їх зберемо і подивимося, що на них зображено.
Як ви думаєте, хлопці, ви правильно здогадались з якої казки ця квітка?
Діти: Так, з казки "Квітка - семицвітка"

(Випливає повітряна кулька з листом)

Вихователь: Ось це так! Сюрпризи не закінчилися! (Відв'язує лист і читає його)
"Дорогі хлопці!
Я знаю, що ви любите казки. Але в моєму Королівстві казок трапилася біда. Сильний північний вітер розкидав всі пелюстки квіточки - семицветика. Допоможіть його знайти. Якщо ви згодні допомогти, то підказка на картках з картинками. Розставте їх у тій послідовності, як у казці. Це і буде вашою карткою. Вона допоможе вам знайти 7станций. Якщо ви все зробите правильно, то зберете всі 7 пелюсток і отгадаете чарівне слово, яке приховує цветик - семицветик.

З вдячністю Король Королівства Казок"

Вихователь: Допоможемо Королівства Казок.
Діти: Так
Вихователь: Тоді згадаємо казку і правильно розставимо картки з картинками.

Як ви думаєте, куди ми вирушимо спочатку?
Діти: В Булочну!
Вихователь: Вірно! Для нас тут завдання "Доскажи слівце" Я почну, а ви кінчайте, хором дружно відповідайте.

  • Розтане навіть льодяна глиба від слова теплого ... (спасибі)
  • Зазеленіє старий пень, коли почує ...(добрий день)
  • Коли вас лають за витівки, ви говорите ...(пробачте, будь ласка)
  • Якщо друг потрапив у біду,...(допоможи йому)
  • Вирішуй спори словами, ...(а не кулаками)

Давайте ніколи не будемо забувати добрі, ввічливі слова. Будемо частіше говорити їх один одному. Говорити лагідно, ніжно, неголосно. Дивлячись в очі людині і посміхаючись, тому що від посмішки похмурий день стає світліше.
 (Під столом приклеєний пелюстка з літерою "Д")

Всім, хто ввічливим росте,
Повз одного не пройде,
Навіть у страшному поспіху
"Здрастуй!" він вимовить.
Вихователь: Куди ми підемо тепер?
Діти: Додому до дівчинки Дружині.

( Діти йдуть до столу з вазою)
Вихователь: Тут нам потрібно вибрати гарні вчинки.
(Вихователь з дітьми обговорюють картинки і вибирають ті, на яких зображені хороші вчинки, аргументуючи відповідь)
( Під вазою накритий пелюстка з буквою "О". Діти знаходять і ставлять на мольберт)
Вихователь: До якої станції ми тримаємо шлях?
Діти: На Північний полюс (до столу, де на підносі лежить сніг)
Вихователь: Скажіть, хлопці, що саме гірке?
Дитина: Що сильніше всього?
У хлопців я запитав.
Одні стверджують:

  • Незрілий кизил...
  • Мікстура!-

Який-небудь скаже сміливець.
Гірчицю і цибулю назвуть, нарешті.
Але сильніше гірчиці -
Повірте мені знову -
Найприкріше, грубе слово.
(Р. Таліпов)
Вихователь: Ну, а що ж солодше?
Дитина: Що солодше? -
Я запитав у хлопців.

  • Добряче виспатися.-

Соні, позіхаючи бубонять.
Ласуни, зажмурясь, кричать:

  • Льодяник! -

Кишмиш називають,
Халву, нарешті.
Але солодше халви
І всього іншого
Сердечне, щире слово.
(Р. Таліпов)
Так, ласкаве, добре слово душу зігріває. Зіграємо в гру "Ласкаве слово". Вихователь називає слова, наприклад: "Сонце", діти лагідно "Сонечко"
-Птах -..., дерево -..., казка -..., рука -..., дитина -..., струмок -..., кільце -..., серце -...
Молодці, вам сподобалися ласкаві слова. А де захований пелюстка?
Діти: Ми думаємо в книзі "Ласкаві слова"
(Знаходять пелюстка з літерою "Б" і ставлять на мольберт)
Вихователь: Я думаю нам до білому ведмедю.
Діти: Так.
Вихователь: Подивимось, яке завдання нас тут чекає. "Вгадай, що намальовано на картинці"

Діти обводять картинки, розфарбовують, дають тваринам ім'я і дарують гостям.
Вихователь: Де ж може бути захований пелюстка? Може у гостей?
( Гості заглядають під стільчики і знаходять пелюстка з буквою "Р". Діти прикріплюють на букву мольберт)
Куди нам тепер?
Діти: До іграшок!
Вихователь: Тут гра " Квітка - семицвітка"
Потрібно загадати бажання для всіх дітей.(Щоб усі діти посміхалися, були здоровими, виконувалися всі їх мрії...)

Лети, лети пелюстка.
Через захід на схід,
Через північ, через південь
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі,
Бути по-моєму вели!

(Діти знаходять пелюстка з літерою "О" під іграшками і прикріплюють букву на мольберт)
Вихователь: Подивіться, у нас залишилося два випробування. Що ми оберемо?
Діти: Порожній стіл. Тому що Женя відмовилася від іграшок, їй довелося витратити на це бажання ще одну пелюстку.
Вихователь: Я думаю, ви маєте рацію. Тут нам необхідно вирішити кросворд.
Діти відгадують кросворд (ДОБРО)
А як ви думаєте, що таке добро?
Діти: Одне добро - це скарби, книги, коштовності, картини, іграшки. Таке добро можна побачити і навіть помацати руками. Інше добро можна почути - це музика, задушевні вірші, ніжні слова.
Вихователь: Але є таке добро, яке мусить мати кожен чоловік: і ви, і я, і ваші батьки. Це добре серце, добру душу, добрі слова, щоб допомагати тим, хто потрапив у біду. Про таких людей кажуть "Добрий чоловік".
(Діти знаходять під столом пелюстка з літерою "Т" і ставлять на мольберт)
Вихователь: Кому може належати ця бейсболка?
Діти: Ми думаємо хворому хлопчикові Віті.
Вихователь: Тут якісь паперові деталі. Спробуємо розібратися.

(Діти складають веселу гримасу)
Як ви думаєте, чому ви впоралися із завданням?
Діти: Тому що всі ми були разом.
Вихователь: Так, і чоловічок вам посміхається.
  ( Діти знаходять пелюстка з буквою "А" і кріплять на мольберт. Складають слово "Доброта")
Ми правильно впоралися із завданнями: зібрали всі пелюстки і склали слово "Доброта")
Як ви думаєте, якій темі було присвячене заняття?
Доброта - річ дивовижна.
Бути легше добрим чи злим?
Напевно, легше злим.
Бути добрим - означає віддавати
Тепло своє іншим.
Бути добрим - означає розуміти
І близьких і чужих
І радості часом не знати,
Піклуючись про інших.
Звичайно, доброму важче,
І все ж подивися:
Як багато у нього друзів!
А злий завжди - один...

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове