Конспекти занять з дітьми.
"Лист олівця"
Розвиваюче заняття в старшій групі (вересень):
Автор: Попкова Вікторія Євгенівна, вихователь-методист I кваліфікаційної категорії, Амурська область, р. Зея, МДОУ N12.
Мета: доставити дітям радість і задоволення від ігор, що розвивають увагу, творчу уяву. Розвиток конструктивних здібностей, уміння складати з частин ціле. Підтримувати інтерес до інтелектуальної діяльності, проявляти наполегливість, цілеспрямованість, взаємодопомога.
Матеріал: конверт, з зображенням олівця розрізаний на 12 частин; картки для гри "На що схоже"; план - схема; картки до ігор: "Самий уважний"; "Хто швидше"; "Знайдіть всі пари"; "Знайди зайвий предмет"; "Назви подібності та відмінності"; " Ребуси олівця"
Хід заняття:
В-ль входить до групи з великим конвертом, в якому лежить зображення олівця, розрізане на 12 частин.
Хлопці, нам прийшов цікавий лист. Цікаве тому, що адреса відправника не відомий, а адреса одержувача вказано. Адже ми з вами живемо в р. Зея, Зейского р-на, Амурської області, п. Світлий 4/1, ДОУN 12, підг. гр. "Ягідки" Давайте розкриємо конверт, може бути там знаходиться відгадка.
_ Ой, дивіться тут частини якоїсь картинки. А що ж ми будемо з ними робити?
Діти: треба скласти частини так, щоб вийшла ціла картинка.
В-ль: Правильно давайте спробуємо.
Діти по черзі викладають частини картинки і бачать, що вийшов олівець.
В-ль: Хлопці, ви здогадалися, хто нам надіслав лист. Вірно, наш трудівник олівець. Скільки цікавих історій і завдань ми виконали разом з ним.
Завдання N 1: "На що схоже" (розвиток творчої уяви, фантазії.)
Діти домальовують предмети.
Физминутка "Сліди": викладається доріжка із слідів, діти йдуть за нею.
"За следочкам ми підемо, всі підемо, та що - небудь ми там знайдемо, та знайдемо.
Можна йти, виконуючи різні завдання: стрибати з купини на купину, йдемо високо піднімаючи ноги, щоб не збити росу, крадемося, щоб не злякати птахів і т. д.
Сліди приводять дітей до планом - схемою (розвиток просторового мислення.)
Діти вирішують разом з вихователем, орієнтуючись на план , де можна знайти Олівець.
1Станция: "Самий уважний." (розвиток уваги.)
Порівняйте картинки і знайдіть всі відмінності.

2 Станція: "Хто швидше" (розподіл уваги.)
Знайдіть і обведіть всіх божих корівок і метеликів на малюнку.

3Станция: " окатий" (обсяг уваги.)
Знайдіть всі предмети, заховані на цьому малюнку.

4Станция: " Хто швидше знайде всі пари"
Знайдіть фігуру, у якої немає пари.

5Станция: Фізкультхвилинка танець "Бугі-вугі"
6 Станція: "Що до чого підходить"

7 Станція: "Назви подібності і відмінності"

8 Станція: Ребуси олівця.
Н/Р "100Л"; "100Н"; "100К"; "100П"; "100Я"; "40А" і т. д.
Хлопці, які ви молодці. Ми проробили великий шлях. Правильно виконали всі завдання, відгадали ребуси.
Сюрпризный момент: з'являється дитина, переодягнений в костюм олівця. Дякує дітей за кмітливість, винахідливість, увагу. Дарує всім дітям своїх маленьких помічників, які допоможуть дітям і далі вирішувати цікаві завдання.
Прощається і йде.
Діти діляться своїми враженнями.
Використовувана література:
Гаврина С. Е. та ін тести для дошкільнят. - М.; ЗАТ "РОСМЕН - ПРЕС", 2008. - 240с. - (Я готуюся до школи).