logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Методичні розробки

«КРАЇНА, В ЯКІЙ МИ ЖИВЕМО»

Методична розробка навчального заняття.

Автор - вихователь комунального дошкільного навчального закладу «МУНІЦИПАЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК «КАЗКА» р. Жуков, Калузької області, Сергєєва Олена Миколаївна.

Мета:

розвивати у дітей почуття патріотизму і любові до своєї Батьківщини, рідного міста, дитячому садку. Збагачувати словниковий запас дітей.

Завдання:

виховувати повагу до державних символів нашої країни, любов до нашої Батьківщини, місту, дитячому садку, сім'ї. Узагальнити і систематизувати знання дітей до Росії, формувати шанобливе ставлення до державних символів (прапор, герб, гімн). Закріпити назви великих російських міст і річок, знання дітей про наше місто, про нашу країну.

Обладнання: глобус, карта Росії; Державний прапор, зображення герба Російської Федерації, герба міста Жукова; монети різних держав, документи із зображенням герба Росії; аудіозаписи державного гімну та пісень про Росії, малюнки про Г. К. Жукова. Мультимедійний проектор, екран. Стрічки, ложки, указка. Презентація.
Попередня робота, яка проводилася протягом шести місяців:
- заняття «Знайомство з глобусом»
- перегляд відеофільму «Подорож по Москві»
- показ діафільмів «Російський народний костюм»
- екскурсія вулицями міста Жукова
- відвідування музею Р. К. Жукова
- бесіди про державну символіку: герб, прапор, гімн
- читання віршів, прислів'їв і приказок про Батьківщину
- розглядання фотографій міст і річок
- рольова гра «Ми подорожуємо по рідному краю»
- розглядання живописних творів про Батьківщину
- розучування віршів і пісень про Батьківщину
- музично-літературна година «Люблю російські простори»
- бесіда «Без добрих справ немає доброго імені» про відомих людей міста.
В рамках підготовки до навчального заняття для дітей були проведені заходи:

  • 6 травня 2011 року відвідали Державний музей Р. К. Жукова, їздили автобусом на екскурсію «Батьківщина Маршала Жукова» в село Стрєлковка
  • 11 травня в рамках акції «Зроби наше місто кращим» діти разом з батьками садили дерева і квіти на вулицях міста Жукова
  • 16 травня 2011 року проводили акцію «Допоможи місту стати чистішим», батьки і діти прибирали сміття на березі озера Огубянка
  • 21 жовтня 2011 року на спортивному комплексі імені Дм. Ковальчука вихованці дитячого садка брали участь у міському спортивному святі, отримали пам'ятні подарунки
  • 25 листопада 2011 року для дітей старшого дошкільного віку проведено відкрите навчальне заняття «Віртуальна екскурсія «Країна, в якій ми живемо», де були присутні батьки, працівники дитячого садка, представники телебачення.

Творча робота:
- малювання Державного прапора
- колективна аплікація «Рідне місто»
- складання атласу світу

ХІД ЗАНЯТТЯ (30 хвилин)
Організаційний момент: Діти входять в ошатно прикрашений по даній темі зал. Звучить пісня «З чого починається Батьківщина...». Музика Ст. Баснера, слова В. Матусовського.
Вихователь: (1 слайд, подання - показ слайда)
Дорогі діти, зараз ми вирушимо на екскурсію. А ми будемо подорожувати нашої безкрайньої Росії, по нашій з вами Батьківщині, нашому рідному місту. Як ви думаєте, а на чому можна подорожувати? (на літаку, автобусі, поїзді, теплоході, машині і т. п.). Я пропоную вам подорож на поїзді. Поїзд вже нас чекає, займаємо місця в вагоні за квитками, які ви купили. Скільки коштував квиток? - «ОДНА ПОСМІШКА». (Діти сідають на стільці, складені у вигляді потягу.)
Вірш: (вихователь Читає)
Раз, два, три, поспіши.
Місце ти своє займи.
Не лови гав, не нудьгуй.
Краще все запам'ятовуй.
Ми в поїзді зараз
По Росії їдемо.
Що побачимо - всім розповімо,
Як приїдемо додому.
Звучить аудіозапис «Блакитний вагон»
Перша зупинка: «Наш світ» (3 слайд, заставка)
Вихователь:
Відгадайте загадку:
Мій рідний, мій земний,
Мій кружащийся куля.
Вихователь:
Діти, про що я кажу?
Діти відповідають, що це наша Земля, наша планета. (4 слайд «Земна куля»)
Вихователь:
Ви вже знаєте, що на Землі існує багато різних країн, великих і маленьких. А які країни світу ви знаєте? Як називається наша країна?
Відповіді дітей.
Вихователь:
А хто знає, яка країна найбільша у світі?
Пропозиції дітей.
Вихователь:
Найбільша країна в світі - це наша Батьківщина, Росія. Подивимося, яку
вона займає величезну територію. (5 слайд - РФ карта)
Вихователь показує межі Російської Федерації.
Вірш: 1 дитина
Як велика моя земля,
Як широкі простори.
Озера, ріки і поля,
Ліси, і степи, і гори.
Лежить моя земля
Від півночі до півдня.
Коли в одному краю весна,
В іншому - сніги і заметілі.
Вихователь пропонує дітям розповісти про Росії.
Дитина говорить: ( 6 слайд)
Наша країна Росія - велика, сильна, красива. Але країна - це не тільки ліси, поля, річки і міста - це, насамперед, люди, які в ній живуть. Ми з вами росіяни. Наша країна сильна дружбою різних народів, що її населяють. А народів цих дуже багато: росіяни, чукчі, чуваші, башкири, татари... Кожен народ говорить своєю мовою.
Вихователь:
А хто знає вірш про Батьківщину?
Вірш: 2 дитина
Велику землю,
Улюблену землю,
Де ми народилися і живемо,
Ми Батьківщиною світлою,
Ми милою Батьківщиною,
Ми Батьківщиною нашої кличемо.
Вихователь: (7, 8, 9, 10 слайди)
Назвіть столицю нашої Батьківщини.
Вірш. 3 дитина
Тут Кремль,
Тут Воробйови гори
І площа Червона видна.
Такий великий старовинний місто!
Пишається ним моя країна!
Всім містам вона голова,
Столиця Батьківщини - Москва.

Вихователь:
Багато прислів'їв і приказок склав російський народ про Батьківщину. Згадайте їх. («Жити - Батьківщині служити». «Батьківщина повчає - Батьківщина виручає». «Хто за Батьківщину горою, - той істинний герой» і т. д.)
Всі ці прислів'я вчать нас добру, любові до Батьківщини, вмінню захищати її від ворогів. А тепер підійдіть до карти і дивіться на неї, і скажіть, чим багата наша країна?
Перед дітьми карта та ілюстрації гір, річок, рівнин Росії. Вихователь з дітьми співвідносять ілюстрації з картою.
Вихователь:
Знайдіть річки. Як їх багато! І які вони різні. У кожної своє назва. Може бути, ви знаєте які-небудь з них?
Відповіді дітей.
Вихователь: (слайд 11)
Одна річка особливо улюблена російським народом. «Народна красуня, як море, повноводна...» - це про Волзі. Люди лагідно називають її «Волга - матушка».
Вихователь показує річку Волгу на карті.
Вихователь:
Волга - мати російських річок. А що і на чому перевозять по річках?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Волга - ріка трудівниця. Вниз і вгору по річці кораблі везуть різні вантажі: ліс, хліб, нафту. Волга годує країну рибою. (Показ на карті).
Волга - чудова траса для водних подорожей. Куди ж несе свої води річка? (Вихователь визначає по карті). В Каспійське море.

Фізкультхвилинка.
Діти - струмочки. У них в руках блакитні стрічки. Вихователь - море. У нього в руках блакитна косинка. Під музику діти зображують джерела, які стають струмочками. Струмки, збігають в річку. Річка несе свої води в море, а море в океан.

Вихователь: Річки на карті позначені блакитним кольором.
А яким кольором позначені на карті рівнини? Зеленим. А чому? (На них багато лісів і полів). Що на карті забарвлена в коричневий світло? (Гори. Чим вищі гори, тим темніше колір). Вихователь з дітьми знаходять на карті гори і рівнини.
Вихователь: (13, 14 слайди)
На півдні нашої країни є гора Ельбрус - найвища гора Росії. На сході - Уральські гори. (Саяни, Алтай). Показує на карті. Їдемо далі.
Звучить музика «Паровоз», діти тупають ногами, зображуючи стукіт коліс.

Друга зупинка.
«Символи нашої країни - Росії» (слайд 15)
Вихователь: (16, 17, 18 слайди)
У кожної країни є розпізнавальні знаки - державні символи. Скажіть, які державні символи ви знаєте? (прапор, герб, гімн). З яких частин складається прапор? (Діти показують держак та полотнище). А які кольори ми бачимо на полотнище російського прапора? (Білий, синій, червоний). Що вам нагадує біла смуга? (Белоствольные берези, сніг, хмари, ромашки на лузі). А синя? (Небо, ріки, озера, моря). Ну, а червона смуга, що вам нагадує? (Колір сонця, вогню, тепла).
Діти розповідають про герб і гімн нашої країни. (Використовуючи знання, отримані попередньо).
Сьогодні ми познайомимося ще з гербом нашої країни (показує зображення герба). На щиті червоного кольору зображений золотий двоголовий орел. Це символ нашої держави. Подивіться на крила орла - вони схожі на сонячні промені. Як сонце своїми променями проникає всюди, так і держава має на своїй території про все знати. На грудях орла розміщений червоний щит із зображенням вершника - це святий Георгій Побідоносець. Він на срібному коні, що за плечима у нього розвивається синій плащ, у правій руці він тримає срібний спис, яким убиває дракона. Дракон - символ зла. Зображення вершника, вбиває дракона, означає перемогу над злом. А від слова «спис» походить слово «копійка», т. к. зображення Георгія Побідоносця з списом у руці здавна карбували на дрібних монетах.
У правій руці у орла - скіпетр, а в лівій - держава. Це символи влади, управління державою.
Скіпетр - це жезл, коротка палиця, прикрашена різьбленням, золотом і дорогоцінними каменями. Він вказує, що потрібно робити, щоб держава була сильною та багатою.
Держава - позолочений куля з хрестом нагорі. Той, хто керує державою, повинен охороняти, «тримати» його. Як ви думаєте, де можна побачити державний герб? (На важливих документах, на грошах).
Третій державний символ україни - державний гімн. Гімн присвячений нашій країні, її безмежних просторах, прекрасним відважним людям, великої історії. В гімні співається про минуле і майбутнє країни, про гарячій любові громадян до своєї Батьківщини. Це урочиста пісня країни. Його слухають стоячи. Прослуховують гімн Російської Федерації.
Вихователь:
А тепер розкажіть вірші про нашу Батьківщину.
Діти читають вірші. (слайд 19)
1 дитина:
Батьківщина моя - безкрайня Росія,
І Сибір, і Волга, Урал...
Всі місця для російської святі,
Де б ти в Росії не бував.
2 дитина:
Кожна берізка, кожен кущик
Задрімалі в снігу поля -
Все нагадує мені про найважливіше -
Тільки тут рідна земля!
3 дитина:
І куди б доля не заносила,
Не дано забути мені про одне -
Це ненаглядна Росія
Є єдиний наш отчий дім.
Вихователь:
Вирушаємо далі в дорогу.
Звучить музика «Паровоз».

Третя зупинка «Наше місто» (слайд 20)
Діти плескають у долоні.
Вихователь:
Хлопці, а де ми з вами живемо? Як називається наше місто? (Діти відповідають).
Діти читають вірші про місто Жукова (21 слайд)
1 дитина:
Ми Жукова народилися,
І пишаємося цим!
Немає красивіше і ріднею
Міста на світі.
Парки, дворики, сади,
Вулички прямі.
Всі вони для нас, дітей,
Милі, рідні.
Жукова не підведемо,
З труднощами впораємося.
Місто дуже наш хороший,
І в ньому жити нам подобається.
2 дитина:
Моє улюблене місто.
Я місту цей віршик подарую.
Адже місто рідне я всім серцем люблю.
Хочете дізнатися, чому
Склала віршик я йому?
Відповідь на питання мій дуже простий:
Місто Жуків - моє місто рідне!
Вихователь: (слайд 22)
А в честь кого наше місто так названий?
Відповіді дітей.
3 дитина:
Розкрита книга
Портрет в орденах
Маршал Перемоги,
Оспіваний у віршах.
Великий Подвиг
Пам'ятає народ,
Місто свій Жуків
Так само кличе.
4 дитина:
А місто - красень,
У лісу стоїть.
Річка Угодка
Кудись поспішає.
Сонця промені
Висвітлюють поля.
Підлогу вітром гойдаючись,
Стоять тополі.
5 дитина:
Наш славний місто
Жуков любив,
Його захищаючи,
Себе не щадив.
І нам заповідав,
Щоб пам'ятали ми,
Наш Жуків - частка
Великої країни.

Вихователь: Хлопці, а які назви вулиць нашого міста ви знаєте? Які пам'ятки є у нас в місті?
Відповіді дітей.
Вихователь: (слайд 23)
      На гербі міста Жукова зображений вражає дракона Святий Георгій. Святий символізує полководця, маршала Радянського Союзу Георгія Костянтиновича Жукова, батьківщиною якого є наше місто.
Вихователь: (слайд 24)
А що це за будівля, яке зображено на слайді?
Діти розповідають про Державному музеї маршала Радянського Союзу Р. К. Жукова. Він був відкритий в 1995 р., напередодні святкування 50-річчя Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні.
Хлопці, а де народився Георгій Костянтинович Жуков?
Відповіді дітей і вірш. (слайд 25)
6 дитина:
Грудень, ступив на ганок,
Заполонив раптово хурделицею
Стрелковку - мале сільце
Між Москвою і Калугою.
Тремтів оброслий мохом будинок,
Хлебнувший горюшка чимало.
Під посвист хурделиці в тім домі
Солдата жінка народжувала.
Але ця фраза з мови
Зійшла майже скоговоркой, -
Новонароджений був поки
Хлопчиськом, Жуковим Егоркой.
Вихователь:
Хлопці, розкажіть про це будівлі. Бібліотека ім. Ремізова, названа на честь першого вчителя Р. К. Жукова. (слайд 26)
О, скільки в цьому будинку книг!
Уважно всмотрись -
Тут тисячі друзів твоїх
На полицях вляглися.
Вони з тобою поговорять
І ти, мій юний друже,
Весь шлях земної історії
Як би раптом побачиш...
Вихователь: (слайд 27)
      Будівлі яких підприємств ви бачите на слайді і що ви можете про них розповісти?
Відповіді дітей. КНИРТИ і КЗРТА - це одні з високорозвинених в технічному і технологічному плані підприємства нашого міста. Там працюють наші батьки, бабусі і дідусі.
Вихователь: (28 слайд)
А для чого нам потрібні пошта, телеграф, телефон, інтернет?
Будівля вузла зв'язку на слайді. Для спілкування між людьми (усного, письмового, відео).
Вихователь: (29 слайд)
А куди ви підете вчитися після випуску з дитячого садка?
Будівлю школи на слайді. Діти розповідають вірш про школу.
7 дитина:
Ллється пісенька на волі,
Далеко чути.
Всім хлопцям місце в школі
Приготувала країна.
Вихователь: (30 слайд)
Куди ми звертаємося, коли заболеем?
На слайді будівля лікарні. Діти розповідають вірш.
8 дитина:
Для чого потрібна лікарня?
Щоб людям там лікуватися.
Якщо нежить чи кір.
Вилікують будь-яку хворобу!
Наступний слайд спортивний комплекс ім. Д. Ковальчука. Вірш. (31-35 слайди)
9 дитина:
Щоб рости і загартовуватися
Не по днях, а по годинах,
Займатися фізкультурою
Займатися треба нам.
Вихователь: (слайд 36)
А куди вас мама призводить щоранку? В дитячий сад. Чим ви займаєтеся в дитячому садку? Відповіді дітей.
10 дитина:
Щоб росли ми сміливими,
Добрими, вмілими.
Знаємо, всі ви нас кохаєте
І хорошому вчіть.
11 дитина:
Одягатися дуже швидко,
Вмиватися дуже чисто.
Книжки по складах читати,
Все, що бачимо, злічити,
Акуратно, швидко є,
Навіть все не перелічити.
Діти співають пісню про рідне місто.
Ми граємо біля будинку
І взимку, і влітку.
Всі давним-давно знайоме
У дружному домі!
Приспів (двічі)
Подивися, як хороший
Будинок, у якому ти живеш.
Чуєш, вулиця рідна!
Немає тебе чудесней!
Ми по вулиці крокуємо
Разом з нашою піснею!
Приспів (двічі)
Подивися, як гарний,
Місто те, де ти живеш.
Вихователь: (37-40 слайди)
Наша подорож підходить до кінця. Ми - руські люди, після роботи любимо співати, танцювати. Давайте станцюємо російський народний танець.
Російський танець з ложками

  • Йдуть і стукають

(2 розділ) - Внутрішній коло - варто
Зовнішній - стукають

  • Йдуть

(2 рази) - На коліно, 2-ой обходить і стукає

  • Йдуть

(2 рази) - «Кренделек» йдуть і стукають кроком

  • Йдуть

(2 рази) - По 2 рази у кожного вуха стукають
Руки з ложками вгору.
ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ:
Вихователь:
      Що дізналися і з чим ми познайомилися в подорожі?
Відповіді дітей.
Вихователь:
      Хлопці, сьогодні ви багато дізналися про нашу Батьківщину і про рідному місті. І я сподіваюся, що ви завжди будете пишатися нашою Батьківщиною. І коли виростите, може бути, чи прославите її своїми іменами. Але якщо ви не станете знаменитими вченими, космонавтами, артистами, а будете лікарями, вчителями, робітниками, інженерами, які сумлінно трудяться на благо Батьківщини, то знайте: Росія місто Жуков будуть пишатися вами, вашими справами і вчинками!
Пісня «Широка страна моя родная...» (41 - 48 слайди)
Широка країна моя рідна,
Багато в ній лісів, полів і річок
Я іншої такої країни не знаю,
Де так вільно дихає людина!
Вихователь: А тепер ви можете продовжувати гру самостійно, подивитися альбоми, фотографії і малюнки про Великої Вітчизняної Війні. Пограти в гру лото - Герби міст Росії.
Діти малюють прапор і герб міста Жукова. (На заздалегідь підготовлених аркушах.)

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове