logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Консультації для вихователів

Сценарій батьківських зборів на тему: "Комп'ютер і дитина"

Автори сценарію: Соколенко С. А., Муніципальне дошкільний освітній заклад "Дитячий садок N 186" Алтайський край р. Барнаул.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА:

Комп'ютери міцно увійшли в наше життя і життя наших дітей. Частина батьків не заперечує проти комп'ютерних занять чи ігор. Але матеріально не особливо підтримує ці захоплення. Інша частина надає активну підтримку - дає гроші на оновлення домашнього ПК, на купівлю інтернет-карток, дисків, програм, може дати слушну пораду в цій області. Є мами і тата, повністю відкидають таку форму проведення часу для своєї дитини. Але є і ще одна категорія батьків: вони не забороняють синові чи доньці сидіти за комп'ютером. І в той же час відчувають постійний внутрішній опір: довге сидіння за комп'ютером шкодить здоров'ю дитини, він мало спілкується з однолітками, комп'ютерні ігри отупляють або озлобляють.
Нами було проведено анкетування серед батьків, у результаті якого з'ясувалося, що у частини батьків позитивне ставлення до занять дитини на комп'ютері, а у іншого-негативне. (Анкета додається) Тому нами була поставлена наступна мета батьківських зборів.

МЕТА: Донести до свідомості батьків необхідність дотримуватися вимоги і правила при організації ігрової діяльності дитини на комп'ютері, щоб не завдати шкоди здоров'ю.

Форму проведення батьківських зборів ми вибрали:
"Суд над комп'ютером"
Всі ролі виконують батьки.

ДІЙОВІ ОСОБИ:

Суддя

Обвинувач(прокурор)

Захисник (адвокат)

Потерпіла (батько Петрова І. Н.)

Свідки: лікар-педіатр, психолог, батьки, педагог.

ХІД ЗАХОДУ:

До зали входить суддя, де зібралися всі учасники процесу.

Суддя - Починається розгляд справи батька - Петрової І. Н. про негативний вплив комп'ютера на розвиток дитини. Слово для звинувачення надається державному обвинувачу.

Обвинувач - Зі слів Петрової стало відомо, що з травня по вересень того року її дитина щодня протягом години проводив час за комп'ютером. В результаті у дитини погіршився зір, почастішали головні болі, порушився сон, порушилася постава. Прошу за допомогою суду розібратися: комп'ютер - це добро чи зло?
Ваша честь, дозвольте запросити в зал суду свідка звинувачення - батька Іванова.

Суддя - зал для дачі показання запрошується свідок Іванов.

Обвинувач - Що Ви можете сказати про роль комп'ютера в житті вашої дитини?

Батько (Іванов): Я вважаю, що комп'ютерні ігри - пусті забави, відволікають дітей від корисних занять та занять спортом.

Обвинувач - Велике спасибі, у мене більше немає питань.

Суддя - У адвоката є питання?

Захисник - Ні, Ваша честь!

Суддя - зал для дачі показання запрошується свідок Макарова (педагог)

Обвинувач - А що Ви можете сказати про роль комп'ютера?

Педагог - Я вважаю, що комп'ютерні ігри формують в дитині жорстокість, звичку вирішувати будь-які ситуації агресивними способами.

Обвинувач - Велике спасибі, у мене більше немає запитань до цього свідка. Ваша честь, дозвольте запросити іншого свідка - це лікар-педіатр (Ф. В. О)

Суддя - зал для дачі показання запрошується свідок (Ф. В. О.)

Захисник - Скажіть будь ласка, ми тільки що чули про негативний вплив комп'ютера, але є позитивний вплив.

Лікар-педіатр - Безсумнівно, навантаження на зір має місце бути. Але якщо правильно організувати ігрову діяльність дитини з комп'ютером, то небажаної навантаження на зір можна уникнути. Для цього потрібно дотримувати наступні правила:
- працювати за комп'ютером не більше 15 хвилин в день;
- грати в комп'ютер в першій половині дня;
- протягом тижня дитина може працювати за комп'ютером не більше 3 разів;
- кімната, в якій він працює, повинна бути добре освітлена;
- відстань від очей дитини до монітора 60 см;
- після гри потрібно обов'язково зробити зарядку для очей.
Порушення постави і поява зайвої ваги так само можна уникнути. Адже при малюванні, ліпленні, читанні навантаження на хребет не менше, ніж при грі на комп'ютері. Отже, в цьому випадку теж треба дотримуватися певні правила:
- меблі (стіл, стілець) за розмірами повинна відповідати росту дитини;
- ігрову діяльність з комп'ютером потрібно чергувати з фізичними вправами і іграми.

Захисник - Велике спасибі. У мене більше немає запитань до цього свідка.

Суддя - Сторона обвинувачення може задати питання.

Обвинувач - Дякую, Ваша честь. Скажіть, будь ласка, яким чином відбувається вплив комп'ютера на організм дитини?

Лікар - педіатр - При роботі з комп'ютером посилюється навантаження на зір. Дитина змушений уловлювати дрібні предмети, стежити за їх пересуванням, реагувати на несподівано з'являються предмети. В результаті навантаження на зір стає колосальною.

При частій роботі з комп'ютером несформований очної апарат
дитини не справляється з таким навантаженням і зір починає падати. Дослідження медиків показали, що зниження зору спостерігається у 80 % дітей, що користуються комп'ютером, і лише 15 % дітей, які не грають в комп'ютер.

Необхідно також сказати про порушення постави. Необхідність тривалий час зберігати одну і ту ж позу створює велике навантаження на одні і ті ж м'язи. В результаті відбувається деформація ще незміцнілих кісток і з'являється викривлення хребта.
Слід відзначити у дітей, що грають в комп'ютер тривалий час, з'являється зайва вага. Гра захоплює дитини, у результаті дуже багато часу дитина перебуває в нерухомому стані. І у нього формується малорухливий спосіб життя і як наслідок, зайва вага: а це в свою чергу навантаження на серце і печінку.

Обвинувач - Велике спасибі. Ваша честь, дозвольте запросити в зал суду іншого свідка - психолога (Ф. В. О.)

Суддя - зал для дачі показання запрошується свідок (Ф. В. О.)

Обвинувач - Скажіть, а з Вашої точки зору, який вплив комп'ютера на здоров'я дитини?

Психолог - Комп'ютер заважає дитині повноцінно спілкуватися з іншими хлопцями, а деяким дітям повністю замінює спілкування з однолітками. Переважна більшість комп'ютерних ігор розвиває тільки швидкість реакції дитини, але не розвиває уяву, мислення. Зміст ігор провокує прояв дитячої агресивності, жорстокості, підвищує стан нервозності і страху за прагнення в що б те не стало добитися перемоги.

Обвинувач - Велике спасибі. У мене більше немає питань.

Суддя - Зі сторони захисту є питання?

Захисник - Так, Ваша честь! Скажіть, свідок, який позитивний вплив надає комп'ютер на розвиток дитини?

Психолог - Хочу зазначити, що не комп'ютер створює дитині проблеми в спілкуванні. Навпаки, той, хто відчуває такі складності, шукає у віртуальному світі порятунок від них (занурюючись у світ гри або спілкуючись в інтернеті). Далеко не у всіх дітей захоплення комп'ютером обмежує коло спілкування з однолітками. Деяким сором'язливим і не дуже комунікабельним, він допомагає знайти друзів зі схожими інтересами. І, мабуть, не так вже важливо буде їх спілкування тільки віртуальним чи стане сходинкою для переходу в реальну площину. Навіть якщо дитина сором'язлива, але компетентний в комп'ютерній області, це допоможе йому відчувати себе впевнено в компанії однолітків.
Кілька слав з приводу комп'ютерної гри. Вони бувають різні.
Фахівці виділяють наступні їх види:

  • ігри типу "вбий їх всіх", в яких головний герой повинен перемогти ворогів
  • ігри - пригоди, де герой проходить по сторінках повістей і оповідань
  • ігри стратегічні, в яких доводиться приймати рішення щодо зміни стратегії в ході гри
  • розвиваючі ігри, які сприяють пізнавальному розвитку
  • навчальні ігри, що сприяють засвоєнню дітьми навичок читання, елементарних математичних уявлень
  • діагностичні (застосовуються фахівцями)
  • графічні ігри, пов'язані з малюванням, конструюванням

Важливо тільки правильно вибрати гру для дитини. Адже комп'ютерна гра задовольняє природну потребу дитини в грі. Він навчається слідувати певним правилам, планувати свої дії, домагатися поліпшення своїх результатів. Так що головне-правильний вибір гри у відповідності з принципом "Не нашкодь!"

Захисник - Велике спасибі свідок, у мене більше немає питань.

Суддя - З боку захисту та звинувачення є ще свідки?

Захисник - Ні, Ваша честь!

Обвинувач - Ні, Ваша честь!

Суддя - Суд видаляється для прийняття рішення (суддя виходить із залу суду, через деякий час повертається)
Суд прийняв рішення, що комп'ютер може бути ворогом. А може бути і другом.
Пояснюю. Комп'ютер приносить шкоду тоді, коли батьки формально ставляться до підбору ігор для дитини або не знають як їх вибирати, не створюють умови для організації безпечної ігрової діяльності: не стежать за поставою, не контролюють час гри, і т. д.
Фахівцями розроблені вимоги, що пред'являються до комп'ютерної гри для дітей дошкільного віку.

  • у грі не повинно бути текстової інформації
  • шрифт символів повинен бути більше за розміром, ніж традиційний
  • зображення на екрані повинно бути великим, без дрібних відволікаючих деталей
  • темп рухів на екрані не швидкий
  • небажано застосування системи оцінок у балах
  • програма повинна мати логічне завершення - побудований будинок, намальований малюнок

А так само розроблені гігієнічні вимоги, яких необхідно дотримуватися при організації ігрової діяльності.
* дитина може грати за комп'ютером не більше 15 хвилин в день
* краще грати в першій половині дня
* протягом тижня дитина може працювати з комп'ютером не більше 3 разів
* кімната, в якій він працює, повинна бути добре освітлена
* меблі відповідати росту дитини
*відстань від очей дитини до монітора 60 см;
*після гри потрібно обов'язково зробити зарядку для очей
* ігрову діяльність змінити фізичними вправами

Якщо виконувати ці вимоги і правила, то комп'ютер не завдасть шкоди дитині, а його користь очевидна.

 

АНКЕТА

  • Чи є у Вас вдома комп'ютер
  • Скільки часу в тиждень дитина проводить за комп'ютером
  • Які ігри віддає перевагу?

 

а) ігри - війни
б) стратегічні
в) типу "тетріс"
г) графічні

4. Ваша думка:
Комп'ютер - це: а) ворог
б) один
в)другое__________

 

Список використаної літератури:

 

Микляева Н.В. Створення умов ефективної взаємодії з сім'єю.М, 2006

Акімова Р. Е. Як допомогти своїй дитині. Єкатеринбург, 2003

Педагогу про психічне здоров'я дошкільнят, під ред. К. С. Колмогоровой, 2008

Осипова К. Е. Батьківські збори в дитячому садку. М, 2008

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове