Здоров'я малюків
  Використання степ - платформ на занятті з фізичної культури в підготовчій групі.
   Автор: Золотих Іраїда Миколаївна, інструктор з фізичної культури, Білгородська область, р. Губкін, МДОУ "Дитячий сад комбінованого виду № 2 "Ромашка"
  Цілі заняття: 
      Освітня: вчити відбивати м'яч двома руками в русі по степ-платформ.
      Розвиваючі: удосконалювати вміння виконувати вправи комплексу степ-аеробіки; закріплювати вміння дітей ритмічно рухатися відповідно до характеру музики; розвивати координацію рухів, спритність, швидкість в рухливих іграх; загальну витривалість; закріплювати вміння передавати м'яча над головою, сидячи на степ - платформі - назад, вперед; розвивати відчуття рівноваги, орієнтування в просторі; закріплювати набуті раніше навички та вміння.
      Виховні: виховувати морально-вольові якості: витримку, увагу, зосередженість, наполегливість у досягненні позитивних результатів.
      Обладнання: степ - платформи, м'ячі, полотнища різного кольору розміром 75\75, фішки червоного і синього кольору, повітряні кульки.
      Хід заняття: Всі зібралися?!
 Всі здорові?!
 Бігати, грати, займатися готові?
 Ну, тоді не лінуйся, на зарядку ставай!
  
  Ходьба з різним положенням рук; спиною вперед; боком; одна нога на п'яті, інша на носку; п'ятки разом, носки нарізно; "раки на стежці", "сороконіжка"; легкий біг на носочках, сильно згинаючи коліна назад; ігрові прийоми: під час бігу взяти один пластмасовий кулька з кошика, і, пробігши одне коло, покласти назад у кошик; стрибок у висоту з розбігу до бубна; підскоки; боковий галоп, біг через середину залу, біг по діагоналі; спокійна ходьба.
  Старокитайська оздоровча методика "Цигун".
 (Комплекс допомагає відновити сили та зосередитися. Всі вправи плавно змінюють один одного. Кожне з них - замкнене коло, яке описують руки, складені долонями один до одного)
  П'ять кіл "Цигун"
  
    - Сонечко в руках; (стояти прямо, ноги разом, руки зігнуті в ліктях, лікті підняті, складені разом долоні перед грудьми. Сполучені долоні рухаються по колу вгору - вліво.
Малювати в повітрі коло, максимально витягаючи руки вліво і вгору. Коли долоні виявляться над головою, зупиниться, 
 потягнутися вгору і випрямити руки і ноги. Продовжити рух через праву сторону.)
  
    -  З гірки; (сполучені долоні продовжують круговий рух - тепер вліво і вниз. Нахилятися, поки пальці не торкнуться підлоги, ноги в колінах не згинати. То ж через праву сторону)
- Обруч; ( описати руками горизонтальний круг, тягнутися верхньою частиною корпусу за руками, злегка подаючись вперед)
- Вісімка; (намалювати в повітрі з'єднаними разом долонями цифру вісім)
- Зверху вниз; (складені разом долоні направити пальцями вниз. Нахилитися вперед і потягнутися долонями до ступень. Випрямитися, малювати долонями перед собою великий підлозі коло до тих пір, поки вони не опиняться над головою, зігнути руки в ліктях і опустити їх перед особою на рівень грудей)
2.Основна частина (степ - платформи стоять у шаховому порядку).
      3 види степ-аеробіки:степ-аеробіка, дубль степ-аеробіка, степ - джоггінг.
      ОРУ. Комплекс степ - аеробіки:
  
    - Ходьба звичайна на місці;
- Ходьба на степі;
- Крок на степ - зі степу, кисті рук по черзі малюють маленькі кола, вздовж тулуба;
- Приставний крок на степі вправо - вліво. Прямі руки піднімаються вперед - опускаються вниз;
- Крок на степ зі степу з ударами перед собою і за спиною;
- Біг на місці на підлозі;
- Легкий біг на степі;
- Біг навколо стьопа, біг по залу
- Танцювальні рухи на підлозі;
- "Хрест. Крок зі степу - вперед, назад, вправо - вліво";
- Дубль степ-аеробіка;
- Стрибки, стоячи боком на степі, ноги нарізно - на підлогу, ноги разом повернутися у вихідне положення;
- Ходьба на степі. Вправи на дихання.
Веселий тренінг: "Рибка", "Колобок".
  Вправи для профілактики плоскостопості (вправи виконуються у відповідності з текстом).
      
 Виліз ведмідь з барлогу, 
 Розминає ведмедик ноги.
 На носочках він пішов 
 І на п'ятах потім.
 На гойдалках погойдався, 
 І до лисичці він підкрався:
 "Куди ти біжиш, лисиця?"
 "Сонце сіло, спати пора,
 Добре, що є нора!" (кожен біжить в свою нірку - степ)
  Рухлива гра "Голка, нитка і стійкий олов'яний солдатик" (вправу в рівновазі - ведучий - "голка", всі інші - "нитка", діти біжать змійкою по залу, із закінченням музики розбігаються на свої стьопи і стоять на одній нозі - "стійкий олов'яний солдатик").
   "Мудрі" 
 (Виконуються, сидячи на степ-платформі, вправи для пальців рук - робили йоги в Древній Індії)
  
    - Мудра "життя"- корисна при стомлюваності, надає бадьорість і витривалість - подушечки безіменного, мезинца і великого пальців з'єднуємо разом, а решта вільно випрямлені;
- Мудра "черепаха"- зберігає енергію, підвищує тонус - пальці правої руки переплітаємо з пальцями лівої. Великі пальці обох рук з'єднуємо;
- Мудра "піднімає" - допомагає позбутися від простудних захворювань, хвороб горла, кашлю, нежиті, підвищує імунітет. Обидві долоні з'єднуємо разом, схрещуємо пальці між собою, відставлений великий палець і оточений вказівним і великим пальцем іншої руки.
Основні рухи ( степ - платформи стоять у двох діагоналях). У першій діагоналі - відбивання м'яча двома руками в русі. На другій - "Раки на стежці" - пересування над степами, опора на випрямлені руки і зігнуті в колінах ноги; "Ведмедик-ледар"-упор на прямі або напівзігнуті ноги випрямлені руки. Пересування над стоять в ряд степами.
      Гра з поділом на команди "Передай м'яч".
 Стоп, друзі, тут зупинка, потанцюємо зараз спритно!
  Танець "Веселий Карлсон". 
 "Гра весела гра, грою дітвора задоволена!А ну швидше лови кураж, адже попереду у нас масаж"-масаж "Зайкін город". (виконується в парі)
 Було у зайчика город,
 Ровненьких дві грядки. (Щільне погладжування від плеча до кисті)
 Там грав взимку в сніжки, (легко стукає пальцями по розкритим у бік рук)
 Ну а влітку в хованки. (ховає кулачки під долоню партнера)
 А весною в город, Зайчик з радістю йде! ("Пружинки", "Зайчик стрибає на місці)
 Але спочатку все скопає, (обертальні рухи кулачками по спині)
 А потім все розрівняє, ("Розчісувати" спину зверху вниз)
 Насіння просеет спритно (бере "зайчика" за кисті і трясе)
 І піде садити моркву. ("Пружинки")
 Ямка - насіння, ямка - насіння, (збирає в дрібку шкіру на спині однією рукою, а в центрі неї ставить "точку" іншою рукою)
 Закопає, розрівняє
 І дивись, на грядках знову зростуть горох, морква. (піднімає вільно опущені руки за другий, третій і т. д. пальці по черзі)
 А як осінь підійде, урожай свій збере. (ребром долонь гладить спину збіжними рухами рук)
 Все зібрав. І як раз - тут закінчився розповідь! (щільно проводить руками по контуру тіла від шиї до кісточок)
  Вправи на зміцнення очних м'язів "Жук":
 "У групу жук до нас залетів,
 Зажужжал і заспівав - ЖЖЖ. (сидячи, ноги навхрест, погрожувати пальцем)
 Ось він праворуч полетів,
 Кожен вправо подивився.
 Ось він вліво полетів,
 Кожен подивився вліво. (відвести руку вправо, простежити очима за напрямком руки, те ж в іншу сторону)
 Жук на ніс до нас хоче сісти,
 Не дамо йому сісти. (вказівним пальцем правої руки зробити рух до носа)
 Жук наш приземлився, (напрямок рукою вниз супроводжує очима)
 Зажужжал і закружляв - ЖЖЖ. (стоячи, ноги нарізно, робити обертальні рухи руками і встати)
 Жук, ось права долоня,
 Посидь на ній трошки.
 Жук, от ліва долоня,
 Посидь на ній трошки. (відвести руку в праву сторону, простежити очима, те ж в іншу сторону)
 Жук наверх полетів,
 І на стелю присів. ( підняти руки вгору, подивитися вгору)
 На носочки ми привстали,
 Але жучка ми не дістали. ( піднятися на носки, дивитися вгору)
 Хлопнемо дружно,
 Хлоп-хлоп-хлоп. 
 Щоб полетіти він зміг. ( плескання в долоні)
  3.Рухлива гра "Бубон" (у кого бубон, той ловишка, кого піймав, тому віддає бубон):
 "Бубон, барабан, довгий ніс,
 Почому в місті овес?
 Дві копійки з п'ятаком,
 Їхав Ваня з ковпаком.
 Вівса Ваня не купив,
 Тільки кінь утопив
 Бубон, бубон, біжи за нами,
 Хапай руками!"
  Сянгун (Напрямок найдавнішої китайської оздоровчої системи цигун. Сприяє фізичної та психологічної релаксації. Під час вправи запропонувати дітям викликати в своїй уяві картинки - образи, пояснюючи їм, що вони повинні бути яскравими, така робота розвиває фантазію і образне мислення).
  
    - "Пружинки" - стоячи, руки зігнуті в ліктях перед собою, долоні спрямовані один на одного, перпендикулярно до тіла. Плавно розвести руки в сторони, а потім звести так, щоб між долонями залишалося S=5см, образи - між долонями знаходиться світиться пружинка. Відчуття - тепло, поколювання в долонях.
    - "Дракончик" - стоячи, руки зігнуті в ліктях перед собою, долоні 
поєднані, пальці перпендикулярні до тіла. Почати плавне, безперервне рух рук вправо - вліво. Тулуб нерухомо. Штучний образ - уявити що на галявині сидить маленький дракончик, весело махає хвостом своїм хвостом.
  
    - "Гірка" - стоячи, руки зігнуті в ліктях перед собою, долоні спрямовані вниз, пальці перпендикулярні до тіла. Почати розводити в 
сторони і зводити разом кисті рук. Штучний образ - представити розгладження руками гірки, з теплого піску до рівної поверхні.
  
    - "Вітерець" - стоячи, долоні перед собою і спрямовані один на одного, пальці перпендикулярні до тіла. Площа між долонями дорівнює 10см. Почати одночасне широке плавний рух рук вправо, вліво, не зближуючи долонь, тулуб не рухливо. Штучний образ - уявити як під подихом теплого вітерця колишуться листя дерев.
- "Золота куля" - стоячи, руки зігнуті в долонях перед собою, долоні округлені і спрямовані один на одного ( тримати кулю ). Почати рух рук зліва направо, як би малюючи коло. Штучний образ - уявити, що в руках знаходиться золотий шар, з якого виходить сонячна енергія.
Музика кольору-вправи з різнокольоровими полотнищами, стоячи на степ-платформі:
 "Млин".
 "Парасолька".
 "Вісімка".
 "Карусель".
 "Парашутики".
  Сюрпризный момент-поява Карлсона з повітряними кульками.