logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Заняття з теми «Вчимося думати»

Автор: Овсяннікова Анна Вікторівна, педагог-психолог, МБДОУ дитячий садок N1 ЗАТЕ Озерний Тверській області.

 

Мета: розвиток когнітивної сфери, комунікативних навичок, емпатії.

Хід заняття:

  1. Організаційний момент.
  2. Основна частина заняття.

1. Вправа «Назви одним словом».
Психолог. Сьогодні ми з вами будемо вчитися думати, зазирнімо у майстерню професора, де спробуємо вирішити логічні завдання. Вміти думати і бути розумним непросто, але я впевнена, у вас обов'язково вийде! Для початку треба налаштуватися. Закрийте очі, розслабтеся. Уявіть собі, як він почав прокидатися, наповнюватись енергією, ворушитися. Ваш мозок готовий працювати. Поворушіть їм як слід, відчуйте, як від його рухів по всьому тілу біжить енергія. Вам тепло і приємно. Відкрийте очі.
Давайте перевіримо, налаштувався ваш мозок на роботу. Зараз я буду називати слова. Ваше завдання назвати їх одним словом.
Психолог називає слова. Діти відповідають по черзі.

  • Віра, Надія, Любов, Олена.
  • Січень, березень, липень, вересень.
  • Шльопанці, чоботи, туфлі, черевики.
  • А, Б, В, Г, Д, Е.
  • Стіл, диван, крісло, ліжко.
  • Вовк, ведмідь, їжак, лисиця.
  • Ручка, олівець, зошит, підручник.
  • Курка, чапля, голуб, ластівка.
  • Корова, собака, коза, кіт.
  • Кульбаба, гвоздика, ромашка, конюшина.
  • Молоток, ножиці, пилка, викрутка.
  • Градусник, лінійка, ваги.

 

2. Рішення логічних завдань.

Психолог. Бачу, ваш мозок заворушився, він готовий до серйозної роботи. Отже, приступимо до логічних завдань професорам Розуму.
Психолог докладно розбирає наступні завдання, пояснюючи їм принцип їх вирішення. Малює на дошці креслення, щоб дітям було легше змагатися.

  • Сашко їв яблуко, велике і кисле. Коля їв яблуко, велике і солодке. Що в цих яблуках однакове, а що різне?
  • Маша і Ніна розглядали картинки. Одна дівчинка розглядала картинки в журналі, а інша - в книзі. Де розглядала картинки Ніна, якщо Маша не розглядала картинки в журналі.
  • Толя і Ігор малювали. Один хлопчик малював будинок, а інший - машину. Що малював Толя, якщо Ігор не малював будинок?
  • Алік, Боря і Вова жили в різних будинках. Два будинки були в 3 поверхи, один дім був на два поверхи. Алік і Боря жили в різних будинках, Боря і Вова теж жили в різних будинках. Де жив кожен хлопчик?

3.Гра «Увійди в коло - вийди з кола».
Опис гри. Діти вибирають ведучого і стають в коло, дуже тісно притискаючись одне до одного (ногами, тулубами, плечима) і обхоплюючи один до одного за талію. Ведучий залишається поза колом. Він всіма силами намагається пробратися в коло - умовляє, штовхається, намагається розірвати ланцюг. Якщо ведучому вдається пробратися в центр кола, всі його вітають, а пропустив стає ведучим. Інші діти можуть пропустити ведучого, а можуть і не пропустити.
III. Заключна частина заняття.
Вправа «Я бажаю вам, хлопці...».
Вправа виконується в колі. Кожна дитина по черзі бажає іншим щось хороше. Останнім висловлює свої побажання психолог і дякує за спільну роботу, старання і приємне спілкування.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове