logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

НСД: «Я люблю свою конячку...»

Заняття-спостереження-праця.

Підготувала: Прудникова С. Н. МБДОУ N1 «Світлячок».

 

Цілі: продовжувати знайомити із зовнішнім виглядом тварини, місця проживання, про користь людям; прищеплювати любов до тварин і турботу про них; познайомити з новою професією - конюх (коняр), викликати інтерес до цієї професії; активізувати словник: конюх, стайня, стійло, копито.
    Попередня робота: розглядання тварини на картинах і малюнках, читання віршів та оповідань про конях, заучування віршів про коня, ліплення в стилі народної іграшки, спів пісень, бесіда про професії села (селища): дояр, скотарське, конюх....
Робота з батьками: виставка спільних робіт батьків і дітей з природного матеріалу «Домашні тварини».
Хід заняття.
В о з п и т а т е л ь. Хлопці, зараз ми побачимо дуже красива, сильна і розумна тварина. Хто це, я пропоную вам відгадати загадку.
Чому він віз повіз?
- Тому, що їв овес,
Тому, що є упряжка,
Тому, що він (Коняжка)!

А як по-іншому можна назвати коняжку?
Д е т і. Конячка, кінь.
В о з п и т а т е л ь. Молодці! А ось і наша конячка Стрілка з конюхом Петром Миколайовичем. Хлопці, вони в черговий раз щось привезли нам з магазину. Що?
Д е т и. продукти: молоко, фрукти, овочі і т. д.
В о з п и т а т е л ь. Продукти нам необхідні для того, щоб наші кухарі зварили нам смачний обід. Поки Петро Миколайович розвантажує продукти, ми розглянемо нашу конячку стрілку. Це дуже красива і граціозна тварина. Зверніть увагу на її великі і добрі очі. А що ви ще бачите у коня?
Д е т і. Гриву і хвіст, тулуб, ноги.
В о з п и т а т е л ь. Так, хлопці, ноги у коня сильні, адже вона перевозить вантажі. А подивіться, як вона б'є копитом і чути цокання. Вам подобається ця тварина? (Так).
А хто знає вірш про конячці.
   
Д е т і. - Але! - сказали ми конячці
Покатай, конячка, нас
І бігли без оглядки.
Не один, а багато разів.
В'ється грива на вітрі,
По селі зроби коло
Ось і будинок. Конячка, тпру!
Та іди пастися на луг.
Ст. Берестов Ст. Степанов

В о з п и т а т е л ь. Хлопці, я хоча і сказала, що у неї добрі очі, але близько до неї підходити не можна, вона може злякатися і налякати вас. А зараз я пропоную вам физкультминутку «Я - конячка»
Фізкультхвилинка.

Кінь мене в дорогу чекає, руки зчеплені за спиною, б'ють ногою об землю
Б'є копитом біля воріт, б'ють ногою об землю
На вітрі трясе гривою похитують головою
Пишною, казково красивою,

Швидко на коня вскочу, підстрибнули
Не поїду, полечу, виконують галоп
Цок-цок-цок, цок-цок-цок, б'ють ногою об землю
Там за далекою річкою виконують галоп
Тобі помахаю рукою, махають рукою

 

В о з п и т а т е л ь. Молодці! Ось і Петро Миколайович звільнився. Петро Миколайович, як називається Ваша професія і в чому вона полягає?
П е т р Н і к о л а е в і ч. Моя професія називається - конюх (коняр), тому, що я доглядаю за конем.
В о з п и т а т е л ь. А як називається будинок, де живе кінь?
К о н ю х. Кінь живе (спить, їсть, відпочиває) в конюшні, там є спеціальне відділення, яке називається - стійло. Це як у нас, у людей, в квартирі є кімнати, а у стайні - стійло.
В о з п и т а т е л ь. Розкажіть нам, як ви доглядаєте за конем.
К о н ю х. Я щодня, прибираю гній із стійл, співаю, годую її. Влітку кошу їй свіжу траву, заготовлював на зиму сіно. Ось так (показ) щодня чищу її щіткою, щоб вона була красивою і здоровою. Влітку я мию її водою і щіткою, тому, що влітку спекотно. Ви любите купатися влітку в спеку? (Так). Ось і Стрілка любить купатися.
В о з п и т а т е л ь. Хлопці, скажіть, а яку роботу може виконувати кінь.
Д е т і. Наша Стрілка перевозила нам пісок у пісочниці.
Привозить нам продукти з магазину.
Перевозила пеньочки нам на дільниці.
Взимку катає нас на санях, на свята.
К о н ю х. Це тварина дуже сильна і витривала. Восени ми оремо городи, навесні садимо картоплю, допомагаємо людям. Я доглядаю за своєю стрілкою, а вона мене за це дякує добротою і хорошою роботою.
В о з п и т а т е л ь. Ми теж хочемо взяти участь в турботі про коня, ми з хлопцями потрудимся і нарвем їй трави, а ви її погодуйте.
Праця на ділянці по збору трави.
В о з п и т а т е л ь. Ось скільки трави ми набрали, Петро Миколайович погодуйте Стрілку свіжою травою, а ми помилуємося.
Конюх годує травою кінь.
В о з п и т а т е л ь. Хлопці, подивіться, Стрілка вас дякує і махає вам головою. Спасибі Вам, Петре Миколайовичу за розповідь про свою професію і конячці Стрілкою.
Діти, а вам я пропоную пограти в гру «Стій, конячка!»
    Мета гри: зближувати дітей, розвивати рухову активність: біг, спритність і швидкість, виховувати дружні взаємини.
Хід гри: вихователь пропонує пограти в гру і перевірити, які вони спритні і швидкі. Для гри відокремлюється певна майданчик і відзначається. Считалкой вибирається «пастух», який ловить «коней» - дітей, які залишилися. Ведучий (вихователь) говорить слова: «Біжи, конячка! Всі гравці кидаються по майданчику врозтіч, а «пастух» намагається наздогнати будь-яку «конячку», торкнувшись його невеликий паличкою і вимовивши слова: «Стій, конячка!». Гра продовжується до тих пір, поки «пастух» не зловить 3(5) «конячок».
Домашнє завдання: самому, або з батьками намалювати або зробити з природного матеріалу улюблена тварина, і принести малюнок (виріб) в дитячий сад, для оформлення виставки «Улюблені тварини».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове