logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Барви весни»

Конспект освітньої діяльності по музичному розвитку з дітьми підготовчої групи.

Автор: Петровська Олена Миколаївна, музичний керівник, МБОУ «ЗОШ N 1 р. Вельска» Структурний підрозділ «Дитячий садок N 27 «Сонечко».

 

Мета: Розвиток співочих умінь і навичок дітей старшого дошкільного віку, використовуючи вправи, поспівки, фонопедичні вправи, пісні, ігри.

Завдання:

  1. Вчити узгоджувати дії з текстом і музикою.
  2. Домагатися виразності рухів, дружного спільного виконання пісень у характері.
  3. Закріплювати уявлення дітей про весняні зміни в природі.
  4. Викликати інтерес до спільного виконання завдань.
  5. Розширювати співочий діапазон.
  6. Розвивати слухову увагу, почуття ритму.
  7. Розвивати творчі здібності, прищеплювати комунікативні навички.
  8. Виховувати емоційну чуйність на красу весняної природи через музику.
  9. Виховувати доброзичливе ставлення до однолітків.

Хід заняття.

Діти під музику заходять до залу, встають у коло.
М. р. (співає вітання): «Здрастуйте, хлопці»
Діти проспівують): Здрастуйте!
М. р.: Подивіться, скільки гостей прийшло до нас.
Поздороваемся: «Здрастуйте, гості»
Гості: «Здрастуйте!»
М. р.: Відгадайте загадку.
Ожила природа навколо,
Пробудившись від сну.
З блакитного небозводу
Із сонцем до нас поспішає...
Діти: Весна. (слайд яскравою весни)
М. р.: Подивіться на картину і розкажіть, яка весна?
(Відповіді дітей)
М. р.: Веселий весняний струмочок запрошує нас пограти.
Здрастуй, здрастуй, струмочок,
Дзвінкий, дзвінкий голосок.
Ти весною зажурчал,
В гості до річки прибіг
В коло скоріше виходь,
З струмочком йди танцювати.
(Діти співають, передаючи блакитний шарф. В кінці, дитина, у якого шарфик, виходить у центр кола, танцює, діти плескають у долоні).
М. р.: Молодці хлопці, присядемо, відпочинемо.
М. р.: Хлопці, подивіться на картину (слайд). Що сталося?
(Відповіді дітей)
М. р.: Хтось вкрав всі фарби у Весни?
Давайте послухаємо музику, вона підкаже, чиї це витівки,
(слухаємо п'єсу «Баба Яга» муз. П. І. Чайковського).
(Відповіді дітей).
М. р.: А як ви здогадалися? Яка була музика за характером?

Діти: (відповіді про характер).

М. р.: Летить Баба Яга, помелом собі допомагає. А вечір свистить, співає страшну пісню.
1) Повторимо, як правильно потрібно відкривати рот, коли співаємо голосні звуки (показую картку, діти співають).
2) Зробимо голосом «хвилю», проспівуючи чітко голосні звуки (і, е, а, о, у), що я буду показувати. Покажемо рукою висоту звуку, посилюючи голос, коли співаємо вгору, і затихаючи, коли співаємо вниз.
М. р.: Баба Яга встигла зіпсувати нам гарний весняний настрій. Вона забрала всі фарби у Весни. (слайд).
М. р.: Що ж нам робити? Може нам зовсім і не потрібна Весна?
(відповіді дітей)
М. р.: Я думаю, ми зможемо зробити Весну яскравою, різнобарвною, якщо візьмемо фарби у веселки. Але веселка з'явиться тільки тоді, коли ми знайдемо і зберемо її різнокольорові доріжки. А вони з'являться тільки в тому випадку, якщо ми будемо гарно співати. Потрібно правильно сісти. І допоможе нам вправа про Бабу Ягу.
Ось сидить Баба Яга,
Кістяна нога.
Бути такими не хочемо -
Дуже просто ми сидимо.
М. р.: Правильна постава допомагає голосу звучати яскраво і дзвінко.
М. р.: Я пропоную попросити червоний колір у сонечка.
1) Заспіваємо зі словами закличку «Сонечко», виділяючи голосом довгий звук і ритм прохлопаем
2) (ім'я дитини) викладе ритмічний малюнок поспівки.
3) Заспіваємо довгий звук на склад «ле»короткий «»
Сонечко, сонечко
Червоне ведрышко.
(Вихователь викладає на картині сонце, червону смужку веселки).
М. р.: Сонце опустило на землю свої теплі оранжеві промені. Першими зраділи теплому сонечку птиці. Для того щоб вони скоріше повернулися додому, дятел послав їм телеграму. Давайте візьмемо кубики і допоможемо йому.
Повторюйте за мною.
Мовленнєва ритмічна гра «Весняна телеграма».
Дятел сів на товстий сук,
Тук та тук,
Всім своїм друзям на південь,
Тук та тук,
Телеграми терміново шле,
Туки-туки-тук,
Що весна уже іде,
Туки-туки-тук,
Що розтанув сніг навколо,
Туки-тук, туки-тук,
Що проліски цвітуть
Туки-тук, туки-тук.
Дятел зиму зимував,
Тук та тук
У жарких країнах не бував,
Тук та тук.
І зрозуміло чому
Нудно дятла одному!
(Ст. Суслов)
М. р.: Телеграма швидко долетіла до птахів. Сіли птиці на дроти і заспівали свої дзвінкі пісні. Ми теж спробуємо заспівати, співаємо по черзі, дивимося на екран, встали, будьте уважні, починаємо всі разом.
Распевка «Десять пташок»
(сл. Токмаковой, муз. Тютюнниковій)
Прилетіли пташки,
Пташки-невелички:
Ця пташка - соловей,
Ця пташка - воробей.
Ця пташка - совушка,
Сонна голівонька.
Ця пташка - деркач,
Ця пташка - свиристель.
Ця пташка - шпачок,
Сіре пір'ячко.
Це зяблик,
Це стриж,
Це розвеселий чиж.
Ну, а це злий орлан:
«Пташки, пташки, по домівках!»
(Вихователь викладає помаранчеву смужку і пташок)
М. р.: Де ж нам знайти жовтий колір? Чарівна паличка вибере, хто буде відповідати.
(Відповіді дітей)
М. р.: Мені здається, що жовтий колір нам дадуть перші весняні квіти мати-й-мачухи. (Вихователь розкладає картки з весняними квітами).
Подивитеся, хлопці, на галявині багато весняних квітів. Хто допоможе нам згадати їх назви і проспівати. (Діти по черзі виходять, вибирають квітку і співають назва).
Придумуємо різні мелодії, не повторюємося.
М. р.: Спасибі хлопцям. Вони впоралися із завданням, допомогли знайти жовтий колір.
(Вихователь викладає квіти і жовту смужку веселки)
А який наступний колір у веселки?
(Відповіді дітей)
М. р.: Що навесні зеленого кольору?
(Відповіді дітей)
М. р.: Я запрошую дівчат, взяти зелені хустинки і танець весняних листочків передати в русі. Спробуйте покружляти у вальсі - плавному, нешвидкому. Дівчатка імпровізують «Танець весняних листочків» під «Вальс Штрауса» «Весняні голоси» (Вихователь викладає зелену смужку, зелене дерево і траву).
М. р.: Блакитний колір нам подарує дзвінка крапель (граю вступ пісні «Весняна пісенька» сл., муз.) Слухайте уважно.
- Яку пісню я зіграла? (Відповіді дітей)
М. р.: Який характер пісні?
(Відповіді дітей)
М. р.: 1) Заспіваємо перший куплет і приспів по фразах:
1 фразу - дівчинки
2 фразу - хлопчики
У кого вийде виразне виконання? (Діти співають)
2) А зараз заспіваємо другий куплет і приспів:
1 фразу - вголос
2 фразу про себе
Потрібно закінчити точно тоникой.
3) Зараз дівчатка співають перший куплет
Хлопчики - другий куплет
Приспів - усі разом.
Виразно виконати цю пісню нам допоможуть Настя - на свистульці, Наташа - на трикутнику.
Співаємо дзвінко, без крику, легко і весело. Дружно починайте після вступу. (Вихователь викладає блакитну смужку і хмарина).
М. р.: А ось, де ми візьмемо синій колір, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:
Влітку біжить,
Взимку спить.
Весна настала -
Знову побігла (річка)
(Відповіді дітей)
М. р.: Я запрошую вас пограти в гру «Тиха поляна, швидка річка»
Будьте уважні
(діти встають в 2 колони, виконують дії за текстом пісні)
Це - права рука
Це - ліва рука
Праворуч - тиха поляна,
Зліва - швидка річка.
Повернулися ми, і ось
Стало все навпаки:
Зліва - тиха поляна,
Праворуч - швидка річка,
Невже стала правою
Моя ліва рука.
Повернулися ми і ось
Стало все навпаки:
Це права рука,
Це - ліва рука,
Праворуч - тиха поляна,
Зліва - швидка річка.
(Програш - діти бігають врозтіч, під швидку музику).
Раз, два, три!
Раз, два, три!
Свою сторону знайди!
(Діти швидко будуються в колони, перемагає команда виставлена першої)
(Вихователь викладає синю смужку і річку)
М. р.: Хлопці, подивіться на картину, скільки у нас фарб? (Діти вважають, кажуть)
М. р.: - А скільки кольорів у веселки?
(Відповіді дітей)
М. р.: - Якого кольору не вистачає?
(Відповіді дітей)
М. р.: Фіолетовий колір - це ніч.
Познайомимося з новою грою
Слухаємо уважно і виконуємо руху на мою показу
Що народжується в ночі (голосно-тихо)
Пальчикова гра
Ой, качи, качи, качи!
Що народжується в ночі?
На болоті вітерець,
У чистому полі метелик.
У небі зірки
І місяць,
У нашому домі тиша.
Ой, качи, качи, качи!
Зоряний дощ йде в ночі.
Чути тихий хор планет.
Так таємничо навколо,
Ти прислухайся, мій друг...
(І. Пивоварова)
(Вихователь викладає фіолетову смужку).
М. р.: Ось і всі кольори веселки з'явилися у нас. Даша і Дарина розкажуть вірші про веселку.
1 дитина З веснянкуватим сонечком
Дощ грає в хованки,
В полі дзвіночки
Дзвенять навперебій.
2 дитина Скаче день весняний
Вчасну конячкою,
Під барвистою веселкою
Під веселкою - дугою. (Ст. Семернін)
М. р.: Ми з вами знаємо пісню про веселку.
Заспіваємо її з солістами (виходять Олеся, Марат, Ліза і Настя). Співаємо дружно, гарно та виразно. Ляскаємо в долоні ритмічно.
Пісня про веселці (муз. Е. Архипової, сл. Р. Голосовий)
М. р.:Ось і розфарбували ми весну в яскраві фарби.
Взимку всюди море снігу
Навесні ж - світла і тепла.
У веселки ми взяли фарби
І ось картина ожила.
Як весною добре!
Все дзвенить, дзюрчить, співає.
Видно сонце золоте
Музику свою несе.
М. р.: Хлопці, я хочу подарувати вам картину, яку ви всі разом, дружно збирали, я віддам її вихователю.
А закінчимо нашу зустріч весняним хороводом.
«Весну звали».
Після танцю діти виходять із залу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове