logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Будуємо будинок для поросят»

Конспект індивідуального логопедичного заняття.

Автор: Гержіна Тамара Іванівна, вчитель-логопед, МБОУ гімназія «Лабораторія Салахова» р. Сургут.

Скачати презентацію до цього заняття.

 

Тема: Автоматизація звуку /Р/ Р в прямих складах і в словах з цими складами.

Цілі:

Корекційні:

  1. Закріпити навички правильної вимови твердого звуку /Р/ в складах і словах.
  2. Удосконалювати навички аналітико-синтетичної діяльності (звуко - складового аналізу, закріпити уміння співвідносити звук із буквою.)
  3. Вправляти у вживанні родового відмінка іменників, освіту відносних прикметників.

Розвиваючі:

  1. Розвивати зорову увагу і сприйняття.
  2. Розвивати слухове увагу і фонематичні сприйняття.
  3. Розвивати дрібну і артикуляційний і загальну моторику.
  4. Розвивати нижнедиафрагмальное дихання.
  5. Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення.

Виховні:

  1. Виховувати емоційно - вольової і мотиваційної сфери з урахуванням індивідуальних особливостей і корекційно-освітніх потреб дитини.

 

Обладнання:
-магнітофон, аудіозапис пісні "Три порося";
-настінне дзеркало;
-схематичне зображення ганку;
-картинки (троянда, ромашка, рама, робот, ранець, ракетка);
-графічний профіль артикуляції звуку /Р/;
-червоні і сині фішки для позначення характеристики звуків;
-крейда;
-класна дошка;
-літери.

Хід заняття

N

Вид діяльності

Зміст заняття

Примітка

1.

Організаційний момент.
 

- Сьогодні нам належить побудувати будинок, а для когось, - ти зараз дізнаєшся.

(Звучить аудіозапис пісеньки з мультфільму "Троє поросят»: - "Нам не страшний Сірий Вовк, Сірий Вовк, Сірий Вовк. Де ти бродиш Сірий Вовк, злий і страшний вовк?")

- Ти пам'ятаєш, з якої казки ця пісня?

- «Три порося»

- А як звали поросят?

-Ніф-Ніф, Наф-Наф, Нуф-Нуф.

- Ти добре пам'ятаєш цю казку?

-Так.

2

Психогим-
настика

- Удай сердитого вовка.
- А тепер покажи, як страшно було поросятам.

(Дитина виконує мімічні рухи)

3

Робота над розвитком діафрагмально-реберного дихання

- Покажи радісних поросят.
- Покажи, як вовк дув на будиночки поросят. Зроби глибокий вдих носом і тривалий сильний видих. Зверни увагу, що при вдиху живіт піднімається, при видиху - опускається.

(Дитина робить плавний вдих носом, так, щоб передня стінка живота випнувши вперед, тривалий видих через рот - живіт опускається).

- Чим закінчилася ця історія?

-Вовк утік у ліс, а поросята стали жити разом.

- Правильно, поросята стали жити разом у будиночку брата Наф-Нафа. Але незабаром, поросята підросли, і їм стало тісно в маленькому будиночку. Допоможи поросятам побудувати новий великий будинок.

 

4

Артикуляційна гімнастика перед дзеркалом

Для установки стін взяли молоточок. Язичок буде нашим молоточком.

 

Вправа "Молоточок"

Посміхнутися. Відкрити рот. Підняти язик до піднебіння. Вимовляти д-д-д-д.

- У стіні вони зробили великі, світлі вікна. Ось такі.
Вправа "Віконце"

Посміхнутися. Відкрити широко рота. Утримувати в такому положенні декілька секунд.

- На даху будинку виклали ось таку трубу.
Вправа "Труба"

Губи витягнути широкою трубочкою.

-А тепер пофарбуємо віконця.
Вправа "Фарбуємо вікна"

Облизувати губи, обертаючи язиком вправо, вліво.

-Пофарбуємо стіни
Вправа "Пофарбуємо стіни"

мовою водити всередині щік.

- Коли вікна і стіни були готові, поросята вирішили пофарбувати стелю.
Вправа "Маляр"

Посміхнутися, відкрити рот, язик підняти догори і кінчиком язика проводити по небу від верхніх зубів до горла і назад.

- Коли в хаті стало чисто, повісили красиві штори. Ось такі.

 

Вправа «Парус».

Посміхнутися, широко відкрити рота, кінчик мови підняти і поставити за горбки за верхніми зубами. Утримувати в такому положенні.

5

Оголошення теми

Щоб будинок був міцним і надійним, ти повинен чітко і правильно вимовляти твердий звук /Р/.

 

6

Ізольоване вимова звуку,
розвиток дрібної моторики руки.

- До будинку ми пристроїмо високий ганок. Будемо весело підніматися і спускатися по ньому. «Крокуємо» по сходинках ганку вказівним і середнім пальчиками, ніжками і вимовляй звук /Р/.
- Молодець!

Дитині пропонується схематичне зображення ганку. Необхідно вказівним і середнім пальцями «підніматися по сходинках» і вимовляє звук /Р-Р-Р-Р-Р/

7

Аналіз артикуляції звуку.

 

-Розкажи, коли ми вимовляємо звук /Р/, в якому положенні:
-Губи?
-Зуби?
-Де знаходиться мову?

(Дитина розповідає із зоровою опорою на графічний профіль артикуляції звуку).
-Відкриті.
-Розімкнуті.
- Кінчик язика піднятий до альвеол (горбикам за верхніми зубами), бічні краї притиснуті до верхніх кутніх зубів, середня частина спинки мови злегка прогинається, задня частина піднімається до м'якого піднебіння.

8

Характеристика звуку.

- Розкажи поросятам про звук /Р/. Це приголосний або голосний звук?
-Твердий чи м'який? Дзвінкий чи глухий?
-Знайди фішку, що позначає звук /Р/.

- Приголосний, дзвінкий, твердий.
(Дитина бере фішку синього кольору).

9

Зв'язок звуку з буквою

-Чим позначаються звуки на письмі?
-Знайди букву Р.
-Напиши букву Р на дошці.

 

Чим відрізняються звуки від букв?

- Літерами
(На дошці розташовані літери, дитина знаходить серед інших букв букву /Р/).

-Чуємо Звуки, букви бачимо.

10

Физминутка

«Дім»

 

Я хочу побудувати будинок,

Руки над головою «будиночком»

Щоб віконце було в ньому,

Руками малює квадрат («віконце»).

Щоб в будинку двері,

Руки в сторони

Поруч щоб сосна росла,

Руки вгору.

Щоб навколо паркан стояв,

Ноги на ширині плечей, руки опустити вниз.

Пес охороняв ворота.

Присісти.

11

Фонематичний слух.

- Поросятам для будівництва будинку потрібні цеглини. Я буду вимовляти склади, а ти піднімай фішку, якщо почуєш склад зі звуком/Р/. Будь уважним, виконуй правильно і поросята отримають цеглини.
ра, ва, ма, рв, за, до, ку, ру, ву, ну, ми, ри, ви.
Молодець!

(Дитина показує синю фішку, якщо чує склад зі звуком /Р/)

10

Синтез складів і слів.

- А тепер я буду називати звуки, а ти уважно слухай і думай, що вийде якщо промовити їх разом (р,а, р,о, р,р,s , р,а,к, р,о,р р,о,у, р,s,до

(Дитина поєднує звуки в склади і слова з опорою на звукові фішки.)

-Вийде РА, РО, РУ, РИ, РАК, РІГ, РІВ, РИК,

11

Автоматизація звуку /Р/ в складах. Отхлопывание і одночасне проголошення складів у заданому - ритмі.

Зраділи поросята нового будинку і стали відстукувати копитцями. Давай разом порадіємо з поросятами, повторюй за мною:
Ра-ра - ра-ра-ра,
ро-ро-ро - ро-ро,
ру-ру - ру-ру-ру,
ри-ри-ри - ри-ри

(Дитина отхлопывает складові ряди в заданому темпі і ритмі, вимовляючи склади)

12

Автоматизація звуку /Р/ у словах.

- Стали поросята вносити в новий будинок різні предмети. Назви їх.

(Дитина розкладає і називає картинки:
- Рама, ранець, ракетка, троянди, ромашки, робот, риба.

-Який звук чується в усіх цих словах?

/Р/

-Де знаходиться звук /Р/ в слові рама, ранець, ракета, робот, ромашка.

В початку.

13

Розвиток зорового сприйняття, пам'яті. Гра "Чого не стало?" - Засвоєння форми родового відмінка іменників

- Наф-Наф пропонує пограти в хованки. Зараз ти закриєш очі, я приберу одну картинку, потім ти подивишся уважно, і скажеш, який картинки не стало.

Дитина закриває долонями очі, відкриває очі і називає заховану картинку)
- Ранця, ракетки, робота, рами, ромашки, троянди, риби.

14

Освіта відносних прикметників

- Поросята побудували будинок з цегли? Тепер у них цегляний будинок.

Дитина називає прикметники:

- А якщо б вони побудували будинок з черепашок, який був би
будинок?

- Черепашковий.

зі зрубу-.....,

-Рубаний

15

Домашнє завдання

Поросята хочуть, щоб ти вдома знайшов і назвав всі ці букви Р, а не справжні літери Р - закреслив.

 

16.

Підсумок

- Що тобі сподобалося на нашому занятті?

Мені сподобалося допомагати поросятам у будівництві будинку, відстукувати копитцями склади, грати в хованки з Наф-Нафом.

- Що було важко виконати? Чому?

 

17.

Оцінка роботи дитини на занятті

- Молодець! У тебе все вийшло. Ти постарався, і поросята змогли побудувати надійний, великий будинок.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове