logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Незнайко в країні Математика»

Конспект з математики для дітей старшої групи

Автор: Цыпляева Надія Володимирівна, вихователь, МДОУ «Дитячий сад N64» р. Саранськ.

 

Мета: узагальнити та закріпити знання дітей про цифри і числі 7;

Завдання:
- закріпити знання про квіти;
- розвивати вміння користуватися правильно числівники: кількісними і порядковими, співвідносити цифру 7 з числом.
- закріпити знання про геометричні фігури.
- розвивати увагу, конструкторські здібності, пам'ять, уява, мислення, логічне мислення, дрібну моторику пальців рук.

Демонстраційний матеріал: ялинка, ялинкові кулі різних кольорів, картка з цифрою 7, ілюстрації із зображенням героїв казки: Знайка, Незнайко, Гвинтик, Шпунтик, ілюстрації із зображенням кішки і собаки, зразок машини, картки для фізкультхвилинки.

Роздатковий матеріал: лічильні палички, геометричні фігури, картки із зображенням цифр, кольорові олівці.

Попередня робота: Читання творів «Пригоди Незнайки» і «Незнайко на Місяці» Н. Носова

Хід заняття
Діти сідають на килим. Звучить музика.
- У нас сьогодні заняття з математики незвичайне, це заняття - подорож. Хлопці, уявіть, що ми зараз знаходимося на галявині, де росте ялинка. Але не звичайна, а новорічна святкова ялинка.
(Вихователь по черзі вішає на ялинку іграшки різних кольорів.)
В понеділок на нашій ялинці раптом з'явився кульку. Хлопці, скажіть, якого він кольору? (помаранчевого)
У вівторок з'явився ще один кулька. Якого кольору він? (червоного) Скільки тепер стало кульок? (2).
У середу з'явився наступний кульку. Якого кольору він? (зеленого). Якою тепер він по рахунку? (3)
У четвер на одну кульку стало більше. Якого він кольору? (жовтого). Який він за рахунком? (4)
У п'ятницю з'явився ще один. Якого кольору? (синього) Скільки кульок стало ? (5)
У суботу раптом прикріпився ще кульку. Якого він кольору? (блакитний) Який за рахунком? (6)
І останній кульку з'явився в неділю. Якого кольору цей шар? (фіолетового) Скільки всього кульок на ялинці?(7)
А як ви думаєте, скільки кольорів у веселки? (7)
А скільки днів у тижні? (7)
7 - це магічне, чарівне число. Воно вважається щасливим. Раніше вважалося, що людина досліджує і сприймає навколишнє інформацію через «7» отворів. Давайте з вами пошукаємо і порахуємо їх: 1,2 - дірочки у вухах, 3,4-очі, 5,6-ніс і рот-7.
Дуже часто число 7 можна зустріти в прислів'ях:
«Семеро одного не чекають», «Сім разів відміряй, один раз відріж».
Ось яке число 7 - незвичайне.
А тепер наша ялинка чарівна допоможе нам опинитися в країні Математика, де нас чекають у гості маленькі чоловічки-жителі Сонячного міста. Станьмо біля ялинки і вимовив такі слова:
Біля ялинки в новий рік
Разом водимо хоровод
Ялинка - красуня
Дітям дуже подобається
Білий сніг лежить внизу
Вгорі горить зірка
А на гілках кульки
Рибки і ліхтарики.
Допоможи нам опинитися в країні математика!
(Під музику діти розсаджуються по столах. На дошці картка з цифрою 7).
Нас зустрічає цифра 7.
На даху прапор,
Дивіться всі!
Адже він схожий
На цифру 7!
А зараз ми підемо в гості до маленьких чоловічків, які живуть в Сонячному місті. Тепер вони опинилися в країні Математики. Хто це? (показує Знайку).
Він тримає в руках геометричні фігури. Назвіть їх .( відповіді дітей )
А ось Незнайко. Він намалював багато різних цифр і дуже просить вас допомогти їх все розфарбувати, цифру 7 потрібно розфарбувати червоним олівцем, а інші цифри - жовтим . (Діти шукають на своїх картках цифри і розфарбовують їх).
Скільки ви розфарбували цифр?
Незнайко говорить вам «спасибі Велике», він дуже радий, що ви йому допомогли.
А тепер підемо в гості до Незнайку. У Незнайки є кішка та собачка. Він хоче для своїх вихованців зробити красиві будиночки, але не може придумати. Ось собачка, з яких геометричних фігур складається її портрет? (із квадратиків різних розмірів)
А ось кішечка. З яких геометричних фігур вона складається? (з різних трикутників).
Давайте будемо робити для кішечки трикутний будиночок, а квадратний - для собаки.
Для цього вам будуть потрібні рахункові палички. Скільки паличок нам потрібно використовувати для трикутного будиночка? (3) А для квадратного будиночка? (4)
Хлопці і не забудьте зробити у кожному будиночку віконце такої ж форми, що і будиночок. (Діти виконують роботу)
Як ми можемо відрізнити трикутник від квадрата? (у трикутника 3 сторони і 3 кута, а у квадрата - 4 сторони і 4 кута).
Хлопці, скільки всього паличок вам знадобилося для будиночків кішки і собаки? (7)
Незнайко і його друзі дякують вам за допомогу.

Фізкультхвилинка
Скільки ялинок зелених, стільки виконаємо нахилів
Скільки тут у нас гуртків, стільки виконаємо стрибків
Скільки точок бачиш у колі - стільки разів піднімеш руки
Ми підстрибнемо стільки раз, скільки яблук у нас
- А зараз ми йдемо в гості до Гвинтику і Шпунтику. Ви знаєте, що вони дуже люблять майструвати. Ось вони зробили машину. Скільки квадратів використовували Гвинтик і Шпунтик? (7). Багато кіл? (6). Чого більше кіл або квадратів? (квадратів). На скільки більше? (на один). У хлопців дуже багато друзів, і однієї машини буде мало. Давайте зробимо з вами багато різних машин.
(Діти конструюють машини з геометричних фігур)
Гвинтик, Шпунтик їх друзі дуже вдячні вам.

Підсумок заняття
Ми сьогодні з вами подорожували по країні Математика, познайомилися з цифрою 7, вважали до 7, зустрічалися з маленькими чоловічками: Знайкой, Гвинтиком, Шпунтиком, Незнайкой. Що вам сподобалося найбільше? (Оцінювання відповідей та роботи дітей)

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове