logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«ОСІНЬ»

Конспект комплексного заняття для старшої групи.

Автор: Субаева Венера Закарьевна, вихователь МАДОУ «Дитячий садок N242», р. Казань, Республіка Татарстан.

 

Мета: - виховувати естетичні відношення до осінньої природи і її зображення у пейзажі;
- вчити дітей передавати у малюнках характерні особливості дерев, осіннього листя, осінньої погоди
- формувати уявлення про багатство фарб;
- закріплювати навик дітей розташовувати дерева на широкій смузі землі на різній відстані «далеко» і «близько», невеликими групами;
- формувати у дітей уявлення про пейзажного живопису, розвивати творчі здібності;
- викликати емоційний відгук на твори художників і поетів.
Попередня робота: - екскурсія в осінній парк, ліс;
- заучування віршів про осінь;
- розглядання репродукцій картин В. Левітана «Золота осінь», З. Федоровської «Осінь»
Матеріали: - декорація залу: осінній ліс
- репродукції картин про осінь
- тонована папір із зображенням землі, неба
- фарби акварельні, тички з паралону, палітра для змішування фарб, зубні щітки
Хід заняття: В залі стоять декорації осіннього лісу. Під музику діти входять в зал і потрапляють в «осінній ліс».
Вихователь: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми з вами прийшли не просто музичний зал, а потрапили в ліс. Який час року в цьому лісі? (Осінь). Як ви здогадалися? (Діти називають ознаки, за якими вони здогадалися, що в лісі осінь). Давайте поговоримо про осінь. Осінь буває різна, кажуть, що насправді є дві осені. Одна - осінь радісна, яскрава, багата урожаєм, ще її називають «Золотою», а інша - сумна, з тихим плачем дрібного дощику, туманами, пониклої, опадає листям, холодними вітрами, нічними заморозками, першим снігом. Цей період року називають - пізньої осені.

Першу, золоту люблять за ясні дні, за красу лісів, розфарбованих золотий і багряною фарбами. Вдень ще тепло і сонце посилає на землю свої прощально - ніжні промені.
Давайте прочитаємо вірші про осінь.
1 дитина. Кружляє листя в осінньому вальсі,
Грають відблиски на склі;
Химерним кольоровим візерунком
Килим лягає на землі.
2 дитина. В ошатному осені оздобленні
Береза, ясен, липа, клен
Горобини грона серед листя
Рубіновим горять вогнем.
3 дитина. В цьому вальсі кружляє осінь
І не шкодуючи доброти,
Як - ніби фея всім під ноги
Кидає золото листя.
4 дитина. І немов відчуваючи дыханья
До нас наближаються хуртовин
У високому небі крик прощальний
Птахів, що відлітають на південь.
Вихователь: Дуже гарні вірші. Ще восени нас часто відвідують два гостя. Спробуйте відгадати, що це за гості.
Відшмагав по щоках
Постегал по руках
Шапку з голови зірвав -
І дременув. (Вітер).
Вітер буває різний. То він тихо прошелестить листям, а то буває дуже сильний, він хитає дерева і зриває з них листя, і тоді в лісах і парках починається справжній листопад.
А ось загадка про наступного гостя.
Хто всю ніч
По даху б'є,
Так постукує,
І бурмоче, і співає,
Заколисує. (Дощ).
Вихователь: Правильно, це дощ. Давайте заспіваємо пісеньку про веселий осінній дощ.
 Діти співають пісню «Дощик», сл. Н.Соколова, муз. М. Парцхаладзе

Кап-кап
Тук-тук-тук
По склу пролунав стук
Це дощик вранці
Розбудив всю дітвору.

Кап-кап
Дон-дон-дон
Краплі почали лунати
Якщо выдете гуляти
Не забудьте взяти парасольку.

Кап-кап
Кап-кап-кап
У дощу весела вдача
Завтра вранці ми знову
Під дощем підемо гуляти.

 Вихователь: І вірші, і пісні про осінь ви знаєте, і загадки відгадувати вмієте, а зможете намалювати осінь? (Можемо). Але перш ніж ми почнемо малювати, давайте підійдемо до наших репродукціях і подивимося, як зображують осінь художники.

Діти підходять і розглядають репродукції, коментують побачене.
Вихователь: Уявіть собі, що ви художники, і спробуйте намалювати осінь у лісі. У лісі росте багато різних дерев, спробуйте відгадати, які дерева я бачила в лісі, коли там гуляла.
Що за дерево стоїть -
Вітру немає, а лист тремтить. (Осика)
 
Бруньки клейкі,
Зелені листочки.
З білою корою
Стоїть під горою. (Береза)

Я з крихти - бочки виліз,
Корінці пустив і виріс,
Став високий я і могутній,
Не боюся ні гроз, ні хмар.
Я годую свиней і білок,
Нічого, що плід мій крейду. (Дуб )
Молодці! Правильно відгадали. А які ще дерева можна побачити в лісі? (Відповіді дітей). Як багато дерев ви знаєте. Зараз ми спробуємо намалювати їх, але пам'ятайте, що всі дерева відрізняються один від одного, вони бувають високі і низькі, прямі і з викривленим столом, молоді і старі, тонкі і товсті.
Вихователь: Як ви думаєте, які кольори можна використовувати для зображення стовбурів, гілок дерев і чагарників, для малювання осіннього листя. Перед тим, як ви почнете малювати, подумайте які дерева ви будете малювати і як розташовувати їх на аркуші.

Діти починають малювати. Вихователь уточнює прийоми малювання (стовбур починаємо малювати зверху кінцем кисті, а до низу всією кистю, листя можна малювати методом стусана - набрати фарбу і швидкими рухами нанести зображення). Заохочує дітей.

По закінченні малювання вихователь читає вірш:
У вікні подруга Осінь
Листвою шелестить,
Вона мене без попиту
Сумом пригостить.

Листям обсипле жовтої,
А вітерцем хлестнет,
І взявши мене під руку
По парку поведе.

Покаже всі наряди,
Нагадає про зиму,
Шепне на вухо тихо -
Є радість і в мені.

Дивись, які листя!
Дивись, який ковер -
У кожного сезону
Є свій чарівний хор.

У Літа щебетання і трелі солов'я,
А у Зими заметілі і білі сніги
Весна співає капежом дзюркотливого струмка,
А Осінь прикрасить дерева і поля.

У вікні подруга Осінь
Листвою шелестить
Вона мене на танець
З листвою запросить.

Пальчикова гімнастика.
Осінь, осінь (трьох долоньки один про одного)
Приходь! (затискаємо кулаки по черзі)
Осінь, осінь! (трьом долоньки один про одного)
Погляньте! (долоні на щоки)
Листя жовті кружляють (плавний рух долонями)
Тихо на землю лягають (долоні гладять коліна)
Сонце вже не гріє (стискати і розтискати кулаки по черзі)
Вітер дме все сильніше (синхронно нахиляють руки в різні сторони)
На південь полетіли птахи («птахи» з двох схрещених рук)
Дощик до нас у вікно стукає (барабанять пальцями по долонях)
Шапки, куртки надягаємо (імітують)
І черевики одягаємо (тупають ногами)
Знаємо місяці: (долоні стукають по колінах)
Вересень, жовтень, листопад (кулак, ребро, долоня)

Діти продовжують роботу. Малюють дощик методом набризкування», використовуючи зубні щітки. Вихователь уточнює техніку роботи з зубними щітками та стеками - напрямок руху стеки по ворсу зубної щітки - до себе.
Вихователь читає вірш про дощ.
Грає дощ у долоні,
З чобітками жартома.
Вкрилися всі доріжки
Веснянками дощу.
Вихователь: Молодці! Ви всі дуже постаралися. Яка чудова осіння картина у нас вийшла. Вона прикрасить нашу групу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове