logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Чарівний парасолька»

Цікава математика. Модель ігрового заняття.

Автор: Рарова Наталія Миколаївна, вихователь групи компенсуючої спрямованості, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N38» Лісовичок», Іркутська область, місто Усть - Ілімськ.

 

У підготовчі групи для дітей з недорозвиненням фонетико-фонематичної сторони мовлення приймають дітей шестирічного віку з нормальним слухом і нормальним інтелектом. У дітей не сформована звукова сторона мовлення, тобто дитина замінює складні звуки більш простими за артикуляцією. Тому дитина не може у звуковому аналізі мови. Лексико-граматичний розвиток при цьому нерідко затримується.

В інших випадках у дітей не відбувається процес диференціації звуків, і замість двох або декількох близьких звуків дитина вимовляє неотчетливый звук. Часто спостерігається нестійке вживання звуків у мові. Одне і те ж слово дитина в різних контекстах або при неодноразовому повторенні вимовляє в різних варіантах. Дитячий садок, при дотриманні режиму дня і правильному розподілі навантаження, дає можливість без зайвої напруги і втоми виконати всі завдання, які стоять перед логопедом і вихователем. Вихователеві необхідно не лише допомогти логопеда у вирішенні корекційних завдань, але й підготувати дитину до успішного засвоєння програми загальноосвітньої школи.

Одним з найбільш складних предметів у школі є математика.

Як показали психолого-педагогічні дослідження, діти 6-7 років далеко не завжди готові до засвоєння курсу математики у відповідності з програмою загальноосвітньої школи. У зв'язку з цим одне із завдань батьків і педагогів розвинути у дітей математичні здібності. В дошкільному закладі діти під час занять, в іграх, у повсякденних життєвих ситуаціях засвоюють елементарні математичні знання, виконують обчислювальні операції.

Уявляю Вашій увазі підсумкове заняття з математики у підготовчій до школи групі компенсуючої спрямованості.

Модель ігрового заняття «Чарівний парасолька»

Цілі заняття:

  1. Вдосконалювати вміння дітей у розпізнаванні попереднього, наступного і пропущеного числа.
  2. Закріплювати вміння у складанні і розв'язанні задач і прикладів.
  3. Продовжувати вчити розпізнавати тупі, гострі і прямі кути, застосовувати знаки для порівняння чисел, вимірювати предмети сантиметровою стрічкою.
  4. Розвивати логічне мислення.
  5. Продовжувати вчити міркувати, висловлювати свою думку.

Попередня робота:

Інтелектуальні гри «Четвертий зайвий», «Головоломки», «Колумбово яйце».

Обладнання:

Парасолька на підставці в ручку, якого, вкручена стрілка. З внутрішньої сторони на кожній частині парасольки приклеєні цифри. Картки з індивідуальними завданнями на кожну дитину. Ручки, фломастери, лінійки, сантиметрова стрічка.

Хід заняття.

Діти сидять у колі, взявшись за руки, промовляючи слова:

«Дружать в нашій групі
Дівчатка і хлопчики.
(Пальці обох рук з'єднуються ритмічно в замок.)
Ми з тобою подружим
(Ритмічне торкання пальців на обох руках, починаючи з мізинця).
Маленькі пальчики.
1, 2, 3, 4, 5
(Руки вниз, струсити кистями).
Починай рахувати знову:
1, 2, 3, 4, 5
Ми закінчили рахувати».

- Дорогі мої друзі, скажіть, будь ласка, яке зараз час доби?

- А вранці ми завжди займаємося. Але сьогодні у нас буде не справа, а гра (Внести парасольку).

-На яку геометричну фігуру схожий парасольку?

Наш парасолька незвичайний, він математичний. Подивіться, тут є цифри і стрілка. Цифри позначають номер питання, а стрілка покаже яке питання вам випав. У нас будуть дві ігрові п'ятірки (діти діляться на п'ятірки).

Перша п'ятірка дітей сідає навколо парасольки. По черзі за допомогою стрілки вибирають номер питання, озвучують його і отримують відповідне завдання.

1. Постав знак більше або менше між числами: 3, 5, 6 3, 4 8.
2. Придумай завдання по картинці.
3. Виміряй відрізок сантиметровою стрічкою.
4. Який з цих кутів гострий, тупий, прямий?
5. Розв'яжи приклад: 4+2= , 3+3= , 5-3=.

Поки діти першої п'ятірки готуються, діти другої п'ятірки виконують індивідуальні завдання за столами.

1. Домалюй прямокутник.
2. Заштрихуй прямий кут хвилястою лінією.
3. Склади з 5 паличок один квадрат і два прямокутника.
4. По малюнку запиши і розв'яжи приклад.
5. Знайди на малюнку 5 відмінностей.

По закінченню роботи діти другої п'ятірки перевіряють один в одного завдання, вказуючи на можливі неточності, і оцінюють правильний результат. Діти парасольки відповідають на запитання по черзі. При правильній відповіді отримують зірочку. Потім п'ятірки міняються місцями. Наприкінці гри всі діти займають місця біля чарівного парасольки і вважають отримані зірочки, визначаючи того, у кого більше зірок.

Підсумок заняття.

-Чи сподобалося вам ця гра? А тепер давайте привітаємо наших переможців і всіх нас оплесками.

Таким чином, відбираючи методи і прийоми треба пам'ятати, що в основі освітнього процесу лежить ігрова технологія. Тому, перевага віддається грі, як основного методу навчання дошкільнят, математичних розваг, дидактичним, розвивальним, ігровим вправам, експериментування, вирішення проблемних завдань, а також практичної діяльності.

Засвоєння усного рахунку сприяє гра «Арифметичне лото». Гра являє собою великі карти, в клітинах яких написані сума і складові; на маленьких картках таке ж число, тільки на обороті маленької карти намальована частину якого-небудь звіра. Ведучий називає складові, діти вирішують і отримують відповідь. Ведучий запитує: «У кого є таке число?» Дитина, що має на карті задане число, заявляє про це й одержує маленьку картку, якою накриває клітинку у великій карті. При правильному вирішенні арифметичного дії з маленьких карток, на яких намальовані частини тварини, виходить ціле тварина.

Завдання закріплення кількісного рахунку успішно вирішується в іграх «Хто більше?», «Злови м'яч». Ці ігри дуже захоплюють дітей. В іграх «Вгадай, скільки в іншій руці» і «Рахункове лото» діти опановують умінням розкладати числа на чотири складові частини: два і три, три і один; вправляються в складанні числа з двох менших чисел. Дитина, що має чотири кубика, два залишає відкритими в одній руці, а два інших затискає в другій руці і запитує: «Скільки в іншій руці?» Отримавши відповідь, дитина відкриває долоню, і діти переконуються в правильності чи неправильності відповіді.

Кількісний, порядковий рахунок і колір діти закріплюють у грі «Хто перший». У кожного гравця по чотири фішки одного кольору. За лічилки встановлюється черговість підкидання кубика. Дитина, кинув кубик, пересуває фішку на стільки кружків, скільки очків випало на кубику. Виграє той, хто перший призведе всі свої фішки на чотири перших гуртка, тобто центральну доріжку свого кольору.

Поступове ускладнення дидактичного завдання підтримує інтерес до гри, змушує дітей думати, робити висновки і вирішувати більш складну розумову задачу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове