logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В гості до морського Царя»

Відкрите заняття з плавання. «День здоров'я на воді» для дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Рогозіна Наталія Василівна, інструктор з фізичної культури, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N8 «Казка» р. Волхов.

 

Мета : формування первинних ознак здорового способу життя. Закріплювати навички і вміння дітей пірнати, пересуватися під водою різними способами, плавати полегшеним способом. Розширити кругозір дітей, збагачувати словниковий запас Закріплювати рахунок. Виховувати інтерес до занять плаванням; риси характеру: сила волі, цілеспрямованість, організованість.
Інвентар: картинка-схема із зображенням підводного царства і морського Царя, музичні твори « шум моря», потопаючі предмети, гімнастичні обручі, гумові іграшки тварин, іграшкові акваланги або надувні круги, костюм морського Царя, магнітофон.
Попередня робота: бесіда про морських мешканців, знайомство з ілюстраціями мешканців моря, малювання тварин підводного світу.
Хід заняття:
Діти заходять в приміщення басейну, де розташована картинка з зображенням підводного царства і морського Царя.
Інструктор: Всі зібралися? Всі здорові? Плавати і грати готові?
Я відкрию вам секрет, вам ще не багато років.
Щоб рости і загартовуватися, будемо спортом займатися!
Хлопці сьогодні у вас незвичайне заняття. Нас чекають дивовижні пригоди. Ми відправимося в гості до морського Царя в його підводне царство (діти розглядаю картинку). Всі готові до важких завдань? Відповідь дітей. Діти заходять в чашу басейну і встають біля бортика.
Інструктор: Наша подорож починається занурення під воду.
Завдання N1. Тримаючись руками за поручень басейну, прийняти горизонтальне положення плавця у воді за сигналом. Відзначити дітей, які найдовше протрималися під водою.
Інструктор: Ось ми і на дні морському. Тепер наш шлях лежить ( показує на малюнок ) до затонулого корабля.
Завдання N2. Ковзання на грудях. Відзначити дітей, які виконали ковзання далі за всіх.
Інструктор: Хлопці ми прибули до затонулого корабля. Подивіться скільки тут золотих монет. Давайте їх зберемо.
Завдання N3. За сигналом зібрати предмети з дна басейну.
Завдання N4. Необхідно порахувати кількість зібраних «золотих монет». Відзначити дітей , які зберуть найбільше предметів.
Інструктор: Молодці хлопці. До морського Царя ми прийдемо не з порожніми руками. Далі наш шлях лежить через морські печери ( показує на малюнок ).
Завдання N5. Діти шикуються в колону по одному. На дно басейну ставляться гімнастичні обручі у вертикальному положенні. Діти один за одним виконують ковзання на гуді, з рухом ногами способом «кроль» - це прохід через підводні печери. Проплисти потрібно акуратно, не зачепивши обручі. По закінченню завдання відзначити дітей, які правильно виконали завдання.
Інструктор: Хлопці, у нас біда! Не всім дітям вдалося пройти через підводні печери, деякі потрапили у пастку. Поспішимо на допомогу.
Завдання N6. Діти діляться на дві групи. Перша група дітей - рятувальники ( одягають акваланги); друга група - діти потрапили в пастку. Групи розташовуються один проти одного на протилежних сторонах басейну. За сигналом «рятувальники» пливуть полегшеним способом на протилежному боці, де їх чекають « потрапили в біду діти» у вихідному положенні - полуприсед руки вперед. Підпливши, бере свого партнера за руки , той робить вдих і приймає горизонтальне положення плавця. «Рятувальник», пересуваючись кроком спиною вперед тягне за руки свого партнера. Повторити завдання, помінятися завданнями. Перша група дітей стає - потерпілими, а друга група дітей - рятувальники. Після виконання завдання відзначити дітей, які правильно і швидко виконали завдання.
Інструктор: Хлопці подорож наша наближається до кінця. Подивіться попереду видніється замок морського Царя ( показує на малюнок). Що за дивні морські тварини пливуть нам на зустріч?
Завдання N7. Перерахувати мешканців моря. Відповіді дітей
Завдання N8. На бортику басейну розташовані іграшки тварин. Діти повинні вибрати іграшки тварин, які живуть у воді. Відзначити дітей, які правильно зробили свій вибір.
Під звуки музики до дітей виходить морський Цар.
Морський Цар: Привіт хлопці. Які ви молодці. Тільки сміливі, сильні і здорові можуть потрапити до мене в гості, в моє підводне царство. Скільки ви мені принесли подарунків. Ви мене дуже здивували і порадували. А за це я вам дам цінну пораду:
Всім відомо, всім зрозуміло,
Що здоровим бути приємно.
Тільки треба знати,
Як здоровим стати!
Ви з водою завжди дружите, це в житті знадобиться.
Міцним стати не можна миттєво, загартовуйся поступово.
У світі немає рецепта краще -
Будь зі спортом нерозлучний,
Плавати треба з малих років,
Проживеш тоді сто років -
Ось і весь секрет!
Інструктор: Хлопці, давайте подякуємо морського Царя за відмінний рада. А нам пора повертатися додому.
Звучить музика.
Діти прощаються з морським Царем і виходять з басейну.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове