logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Кошик малинки»

Конспект заняття з нетрадиційного малювання у 2 молодшій групі.

Автор: Загидуллина Гульназ Ришатовна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа «Дитячий садок N280» Радянського району р. Казані.

 

Мета:
• Познайомити дітей з малюванням фарбами способом примакивания пальців до аркуша паперу.
• Розвивати інтерес до нетрадиційного зображення предметів на папері.
• Сприяти виникнення інтересу до експериментування.
• Закріплювати вміння впізнавати і називати кольори.
• Формувати у дітей уявлення про диких тварин: білку і ведмедя, їх зовнішньому вигляді, харчуванні, особливості способу життя.
• Розвивати артикуляційний апарат і дрібну моторику рук.
• Розвивати емоційну чуйність, бажання спілкуватися з дорослими і однолітками.
• Збагачувати пасивний словник.
• Активізувати мовлення дітей, спонукаючи повторення слів за вихователем і висловлювання у вигляді повних пропозицій.
• Формувати пізнавальний інтерес.
• Виховувати чуйність, доброзичливість.
Методичні прийоми:
• Художнє слово.
• Читання потішок.
• Сюрпризный момент.
• Бесіда про тварин.
• Питання вихователя
- Яка шубка в білочки?
- Що є у білочки?
- А де у неї будиночок?
- Що білочка зберігає в кладовочке?
• Показ способів і прийомів малювання пальчиком.
• Розгляд і обстеження зразка.
• Аналіз дитячих робіт вихователем.
Словникова робота. Стимулювати використання дітьми в активній мові слів: теплий, м'який, пухнастий.
Попередня робота: Бесіда, розглядання картинок про тварин, читання художньої літератури, заучування потішок.
Матеріал: Іграшки білочки і ведмедя, дерево з дуплом, кошик з малиною, шишка для білочки, аудіозапис «Звуки лісу», пиріг з малиною (для сюрпризні моменти) ,кошики, вирізані з паперу, гуаш, мокрі ганчірки на кожну дитину.

Хід заняття.
Вихователь.
Всі сідайте рядком,
Пограємо ладком.
Приготуйте вушка, вічка,
Починаємо нашу казку.
Я сьогодні в ліс пішла,
І кошик там знайшла.
А в кошику багато ягід.
- Хто ж її втратив?
Ходімо всі разом і пошукаємо, чия це кошик? Запитаємо, хто її втратив?
Гра «З рівненькою доріжці».
З рівненькою доріжці,
З рівненькою доріжці,
Крокують наші ніжки,
Крокують наші ніжки.
Через калюжу - стриб. Через ямку - скок.
Бух - впали. Куди ми потрапили?
Йшли ми, йшли. До дерева прийшли.
Вихователь.
- Хлопці, подивіться, що це? (відповіді дітей). Давайте запитаємо ось у цього звіра в золотистої шубці.
- Хто це? (вихователь дістає білку з дупла) .
Воспитатель. Здрастуй білочка. Хлопці, це білочка. Поторкайте у неї шубку.
- Яка у білочки шубка?
- Що є у білочки?
Правильно. У білочки пухнаста шубка. У неї є тулуб, голова, лапки, вушка, носик і хвіст.
- Білочка, послухай, яку потешку ми знаємо про тебе.
Сидить білка на візку,
Продає вона горішки:
Лисичці-сестричці,
Горобцю, синичке,
Ведмедику толстопятому,
Заиньке вусатому.
Кому в хустку, кому в роток,
Кому в лапочку.
(діти по черзі загинають пальчики від мізинця до великого) .
Продала білочка горішки і поскакала в будиночок.
- А де у неї будинок? (висловлювання дітей) .
Високо на дереві будує собі білочка будиночок з гілочок. А поруч, у дуплі, у білочки кладовочка.
- Що зберігає білочка в кладовочке? (відповіді дітей) .
Правильно, в кладовочке у білочки зберігаються запаси: гриби, шишки, горіхи. Давайте пригостимо нашу білочку шишкою. Білочка взяла шишку і втекла.
А ми підемо далі.
- Ой, хто це плаче?
(Вихователь дістає з - під кущика ведмедика) .
- Хто це? (відповіді дітей) .
- Мишко плаче у-у-у.
- Як плаче мишко? (відповіді дітей) .
- Чому плаче мишко? (вільне висловлювання дітей) .
Мишко каже, що втратив кошик. А знайшли ми з хлопцями кошик в лісі. Ось цю кошик ти втратив?
Мишко: Так.
Вихователь: А ти для кого ягідки збирав?
Мишко: Для ведмежат.
Вихователь: Хлопці, а як називаються ці ягідки? (відповіді дітей) .
Воспитатель: Якого вони кольору? (відповіді дітей) .
Вихователь: А скільки ягідок в кошику: багато чи мало? (відповіді дітей) .
Так, правильно, це малина, ягід в кошику мало і вони червоного кольору.
Вихователь. Мишко, не плач. Ми з хлопцями допоможемо тобі зібрати малинку для ведмежат. Я зараз роздам кошики дітям, і ми з ними підійдемо до столів. Проходьте. Давайте сядемо всі прямо, ніжки поставимо разом і приготуємося слухати мене.
Сьогодні ми будемо малювати ягідки пальчиком. Подивіться всі на стіл.
- Що лежить у вас на столі? (відповіді дітей) .
- Якого кольору фарбою ми будемо малювати? Чому? (відповіді дітей) .
Для чого потрібна серветка? (відповіді дітей) .
А тепер подивіться, як я буду малювати: складу пальчики в кулачок, а один пальчик отогну та наберу на нього фарбу. Ось так макну у фарбу і докладу пальчик до паперу - вийшла ягідка. І так ми з вами наповнимо кошик ягідками. А потім витремо пальчик вологою ганчіркою.

 

Пальчикова гра.
Ягідка по ягідці
Я кладу в кошик.
Ягідка по ягідці
Стиглу малину.
(Лівою рукою зображуємо гілку з ягідками. Пальцями правої руки «знімаємо» з гілочок ягоди) .
1, 2, 3, 4, 5. Любить пальчик малювати.
Діти малюють. Вихователь і ведмедик ходять, оцінюють роботи: Які молодці! У всіх повні кошики. Які соковиті червоні ягоди. Спасибі, хлопці! Ведмежата будуть дуже задоволені.

Воспитатель. Хлопці, подаруємо ведмежатам кошики з малиною. (Ведмедик іде) .
Вихователь. Мишко пішов, а ми з вами пограємо.
Гра «Мишка». Слова і музика М. Картушиной.
Мишко, Мишко топ-топ-топ, розводять злегка руки в сторони,
Ведмедик в гості до нас йде. показуючи ведмежі лапи, погойдуються
Меду просить Мишко. «просять» ручками
Пригостимо Топтижку.
разом
Їж на здоров'я! простягають руки вперед
(По закінченні гри лунає стукіт у двері. Заходить ведмедиця)
Ведмедиця. Привіт, хлопці. Прийшла вас віддячити, що допомогли зібрати так багато малини. Я спекла вам пиріжків з малиною. Їжте на здоров'я.
Вихователь. Дякую, вам! До побачення! Приходьте до нас ще. А ми всі разом поп'ємо чай з пиріжками.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове