logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Крапля води»

Конспект заняття в логопедичній групі.

Автор: Орлова Наталія Валеріївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний заклад-Центр розвитку дитини Вязьма - Брянський дитячий садок «Сонечко».

 

Мета:

  • Звернути увагу дітей на значення води у нашому житті.
  • Показати за допомогою дослідів, де і в якому вигляді існує вода у навколишньому середовищі, вчити пояснювати спостережуване.
  • Уточнити уявлення дітей про природні водоисточниках.
  • Розвивати розумову діяльність дітей, уміння відгадувати загадки.
  • Активізувати словниковий запас дітей.
  • Створити у дітей радісний настрій.

Хід заняття
- Хлопці, я сьогодні пропоную вам вирушити у захоплюючу подорож слідом за крапелькою води. Подивіться, будь ласка, на екран (діти дивляться початок відеофільму «Крапля»).
- Як ви бачите, вода на землі скрізь.
(Вихователь з дітьми підходять до столика, де стоїть глобус)
- Хлопці, хто-небудь з вас знає, що це таке? (відповіді дітей).Це глобус - модель земної кулі, загального для всіх вдома.
- Який колір ви бачите на глобусі, його дуже багато? (синій, блакитний).
- А як ви думаєте, що означають ці кольори?(відповіді дітей)
- Так, синій і блакитний кольори - це вода.
- Що це за сині хвилясті лінії, яких дуже багато?(припущення дітей). Це річки. Річок дуже багато. Які річки ви знаєте? (відповіді дітей).
- А що позначають блакитні плями? (показує моря і озера).
- Ми з вами переконалися, що води на землі набагато більше, ніж суші, вона на глобусі показана жовтою, зеленою і коричневою фарбами.
Для того, щоб дошкільнятам було простіше уявити, скільки води на землі, вихователь пропонує взяти в якості моделі Землі яблуко.
- Як і глобус, яблуко кругле. Подивіться, я розрізаю яблуко на чотири частини - одна частина символізує сушу, а три інших - воду.
(Діти роблять висновок: на нашій планеті багато води)
Звучить запис струмує води - в зал входить Цариця Вода.
- Чи впізнали ви мене? Напевно, немає.
Я потрібна на небі і на землі.
На світі немає мене сильніше,
На світі немає мене буйніші,
У річках мене не втримати
І на коні не обігнати.
- Хто ж я? (діти висловлюють свої припущення, вихователь допомагає їм дізнатися в гості Царицю Водицю)
- А звідки взагалі береться вода на землі (питання задає дитина)?
- Хлопці, для того, щоб відповісти на це питання, я пропоную вам вирушити у захоплюючу подорож по хвилях, якщо ви згодні, то попливли...
Діти сідають, як їм зручно, на килим і слухають шум води: спочатку дзвінкий струмочок, потім звуки бігучої води в річці і, нарешті, хвилі бурхливого моря, океану.
- Ну, що ж, ви здогадалися, з чого все починається? (діти висловлюють свої припущення, Цариця допомагає їм)
- Правильно, з блакитного струмочка починається річка. Ховається вода під землею, тільки люди її не бачать, там вона особливо чиста і прозора. Люди копають колодязі і з глибини піднімають воду. В деяких місцях вода пробивається крізь землю - це кришталеве джерело, який біжить по землі струмочком. Вода утворює річки, озера, ставки. Великі, глибокі простору - це моря і океани.
Вихователь пропонує дітям зробити висновок і прочитати вірш:
З надр землі забило джерело,
Струмком кришталевим став ураз.
Поспішають струмки, біжать вперед,
І ось вже течуть рікою!
Річка тече не як-небудь,
А прямо до моря тримає шлях.
І море, як величезний рот,
Усі води річок в себе увіллє!
Ну, а потім їх прийме сам
Неозорий океан!
І він обмиє куля земної
Водою чистою, блакитний!
- А як річки дізнаються, що треба текти до моря?
Досвід: візьмемо шматочок скла, наллємо на скло трохи води... Що вийшло? (Калюжка, маленьке озеро) А тепер нахилимо його...річка потекла, а куди? (Цариця виливає воду в склянку з підсоленою водою і дає дітям спробувати)
- Хлопці, а ви знаєте, що морська вода то ж солона? Річки на своєму шляху до моря проходять гори і грунту, де містяться солі. Річки проносять цю сіль в море, де вона залишається весь час, тому що море нікуди не тече. А вода в річках залишається свіжою і не солоної, так як річки постійно наповнюються новою водою з джерел. (Цариця пропонує спробувати несолону воду і діти переконуються, яка вода краще)
Фізкультхвилинка:
До річці швидко ми спустилися,
Нахилилися і вмилися.
Раз, два, три, чотири -
Ось як славно освіжилися.
А тепер дружно попливли.
Робити так руками потрібно.
А тепер всі як один
Будемо плавати, як дельфін.
Вийшли на крутий берег
І вирушили додому.
- А тепер, хлопці, я вам розповім ще щось цікаве. Ніхто з вас, звичайно, не бував у крижаній країні. А на планеті Земля є два полюси (показує на глобусі, а діти називають їх - Північний і Південний). Там панує вічний холод і лід, який ніколи не тане.
Дитина читає вірш:
Короною снігової з двох сторін
Наш куля прекрасний оточений!
Два полюси, два братики -
Антарктида і Арктика!
- Молодці, хлопці! Ну, а тепер у мене для вас є сюрприз.
Цариця запрошує дітей подивитися слайд шоу: «З блакитного струмочка починається річка»
- Хлопці, а я цариця не тільки на землі, але й небі. Як ви думаєте, чому? (припущення дітей). Щоб вам допомогти, я загадаю загадки:
Вже не сонце винне,
Що висить на небі вата.

З небес оравою
Біжать мішки діряві.
І буває, іноді
З мішків тече вода.

Сіренька шубенка
Весь світ покрила.

Вище лісу, вище гір
Розстеляється килим,
Він завжди, завжди розкинутий
Над тобою і наді мною,
То він сірий, то він синій,
То він яскраво-блакитний.
(На дошці прикріплені зображення двох хмар)
- Діти, чи однакові ці дві хмари? (одна - темно-синя, темна, важка, сумна, нудна, друга - біло-блакитна, легка, прозора, повітряна, весела)
Аутотренінг.
- Хлопці, давайте спробуємо зобразити ці дві хмаринки, спочатку темну і сумну, а потім - світлу, веселу.
Під час аутотренінгу Цариця пояснює, як утворюється дощ: -Високо в небі пливуть хмари, вони ніколи не бувають «сухими», навіть якщо не проливаються на землю дощем. Тому що хмари - це багато, багато, багато крихітних крапельок води. Коли крапельок в хмарі збирається досить багато, вони стають занадто важкими для нього і тому випадають на землю дощем.
Досвід: (на столах лежать вологі губки)
- На що ці губки схожі? Вони нагадують пухнасті хмари, які ніби спустилися до нас з неба (діти стискають губку, «дощ» не йде, так як мало води, потім додають трохи води, стискають несильний «дощик», нарешті «хмара» занурюють у воду, піднімають - йде сильний «дощ»).
- Ось так все утворюється в природі: збираються краплинки разом у хмарі, а коли їм стає тісно, тікають з хмари на землю, падають дощем (діти з допомогою хлопків зображують дощик різної сили).
Фізкультхвилинка: чується шум дощу, діти виконують «Танок з парасольками»
-А взимку бувають снігові хмари (завивання пурги, хуртовини).
Дитина читає вірш:
Вчора вранці дощ
В шибки вікон стукав,
Над землею туман
Хмарами вставав.
Опівдні дощ перестав,
І що білий пушок
На осінню бруд
Падав білий сніжок (підкидає вгору «сніжок»)
-Хлопці, прислухайтеся до звуків природи і визначте, в який час року можна їх почути. Ми потрапили в зимове царство. Ой, а снігу то скільки намело. Давайте зліпимо Сніговика (діти з допомогою рухів рук показують, як вони ліплять Сніговика).
З'являється Сніговик, вітається з дітьми, запрошує всіх в гості, в свій сніжний будиночок, дарує «кольорові, дорогоцінні камінці». Діти беруть подарунки в руки і визначають, що це лід, так як він холодний, твердий, тане в руках (теплі)
- Ай-яй-яй. У мене з цими бурульками трапилася така історія:
був ранній ранок. Вийшов я на вулицю і побачив, що дахів звисають бурульки, великі-великі, прозорі, як скло, крижинки. До обіду я ходив у ліс по своїх справах. Сонечко в цей час високо піднялося, яскраво світить. Повернувся я додому, раптом мені за комір... кап-кап-кап Підняв голову - ні бурульок, тільки крапельки води з даху капають. Здивувався я, куди ж це бурульки поділися? Подумав, похитав головою, і так і не придумав. Розкажіть, що це за крапельки, звідки вони з'явилися? Чи побачу ввечері бурульки знову? (діти пояснюють, що сталося)
Практична діяльність: Діти допомагають Сніговикові намалювати морозні візерунки на склі (під час діяльності З Сніговик з хлопцями виконує физкультминутку).
Релаксація «Відпочинок на морі»:
Уявіть собі, що ви знаходитеся в прекрасному місці на березі моря. Чудовий теплий день. Небо синє, тепле сонце. Ви відчуваєте себе абсолютно спокійними і щасливими. М'які хвилі докочуються до ваших ніг, і ви відчуваєте приємну свіжість морської води.
Приємне відчуття свіжості і бадьорості схоплює все тіло: особа, спину, руки і ноги. Ви відчуваєте, як тіло стає легким, сильним і слухняним.
Дихається легко і вільно. .Ви посміхаєтеся. У вас прекрасний настрій. Насолодіться цим відчуттям, захопіть це почуття з собою, повертаючись з подорожі. Нехай воно буде з вами на весь день.
Відкриваємо очі.
Цариця Води прощається з хлопцями.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове