logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Наша Батьківщина - Росія!»

Конспект безпосередній освітньої діяльності в середній групі.

Автор: Савельєва Дар'я Костянтинівна, вихователь Муніципального бюджетного дошкільного навчального закладу «Дитячий сад комбінованого виду N383» міського округу Самара.

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», Соціалізація».

Мета: виховання патріотичних почуттів та любові до своєї країни у дошкільників, через закріплення знань про символіку Росії.

Завдання:
1. Освітні: поглиблювати і уточнювати уявлення про Росії; ознайомлення з головними символами (гімн, прапор, герб); розширювати уявлення дітей про державну символіку російського держави.
2. Розвиваючі: розвивати інтерес до історії Росії; розвивати увагу, мовлення, вміння аналізувати.
3. Виховні: виховувати інтерес до історії країни, почуття любові та гордості за свою країну.

Матеріали та обладнання: аудіозапис «Гімн Росії», прапор, герб Росії, гра «Склади герб Росії з фрагментів»- зображення герба Росії, що складається з 4-8 фрагментів, запис російської народної мелодії рос. нар. мелодія обр. Е. Тиличеевой, портрет президента, три прапорці (білий, синій, червоний).

Взаємодія з батьками: скласти родовід своєї сім'ї, намалювати малюнок до оформлення виставки «Моє місто», «Моя Батьківщина».

Хід освітньої діяльності
1. Організаційний момент
Вихователь: Здрастуйте хлопці! Який сьогодні чудовий день! Сьогодні ми з Вами відправимося в подорож по місцевості, в якому ми живемо.
Проженемо ми тугу і лінь.
Руками потрясли,
Ось ми здорові і бадьорі!
Сідайте, будь ласка.
Вихователь: Ви готові відправитися в нелегкий шлях і перевірити свої знання? Отже, вперед...
Станція N1 «Адресу моєї країни»
Вихователь: А в якому місті ви живете?
Діти: Місто Самара
Вихователь: Ми живемо у величезній прекрасній країні. Це велика Родина. Як і у людини, у країни є ім'я. Як називається наша країна? Назвіть її ім'я?
Діти: Росія (Російська Федерація)
Вихователь: Росія - теж наша Батьківщина. Батьківщину ми любимо і про неї багато написано пісень і віршів. Ось один вірш ви зараз послухайте «Наш дім»:
На карті світу не знайдеш
Той будинок, в якому ти живеш.
І навіть вулиці рідний
Ти не знайдеш на карті тієї,
Але ми завжди з тобою знайдемо
Свою країну, наш спільний дім.
Далі вихователь показує територію Росії на карті світу і ще раз уточнює назву країни, показує дітям.
Вихователь: Наша країна дуже велика, неосяжна, в ній багато озер, морів і річок. Материк, на якому ми живемо найбільший на Землі, і називається він - Євразія.
Вихователь: Хлопці, а як ми називаємо людей, які живуть в нашій країні?
Діти: Росіяни.
Далі вихователь пропонує дітям відшукати свою країну на глобусі.
Вихователь: Хлопці, а хто ж управляє такою великою країною?
Діти: Президент.
Вихователь: Одному важко керувати величезною країною, тому президенту допомагають: державна дума, губернатори різних областей. Вихователь показує портрети президента країни.
 Вихователь: Цікаво, а як же ці люди стали президентом або губернатором?
Вихователь уточнює, що їх обрав народ.
Станція N2 «Знаки і символи»
Вихователь: Друга наша станція називається «Знаки і символи». Наша Батьківщина - велика і красива держава. У будь-якої держави є відмітні знаки - символи. Що це за символи?
Діти: Прапор, герб, гімн.
Вихователь: Хто знає, як називається цей символ?
Діти: Герб.
Вихователь: Це герб нашої країни. Герб об'єднує людей, що живуть в одній країні, є відмінним знаком держави. На ньому намагалися зобразити щось дуже важливе для країни. Кожен символ і колір на гербі має своє значення.
Вихователь зачитує вірш «Герб Росії»:
У Росії величавої
На гербі орел двоголовий,
Щоб на захід, на схід
Він дивитися б відразу зміг
Сильний, мудрий він і гордий,
Він - Росії дух вільний.
Вихователь разом з дітьми розшифровують символи та кольори, зображені на нашому гербі:
Орел - цар птах, це велика сильний птах. Золотий колір - це символ сонця. Неосяжна Росія розташована і в Європі, і в Азії. Тому одна голова орла звернена на Схід, інша - на Захід при єдиному тілі - єдиному правлінні. Груди орла прикрашена щитом, на якому зображений вершник, що бореться зі змієм (драконом), що показує постійну боротьбу добра над злом. Три корони над двоголовим орлом означають єдину зв'язок народів. Скіпетр і держава в лапах орла - царські релігії, які служать втіленням державного порядку і вірності закону. Отже, герб Росії представляє собою темно - червоний щит, на якому зображений золотий двоголовий орел.
Вихователь: А зараз я пропоную вам пограти в гру « Склади герб Росії з фрагментів».
Зображення герба Росії, що складається з 4-8 фрагментів. Вихователь перемішує фрагменти, діти збирають з них картинку.
Вихователь: - Крім герба у нашої країни є ще один державний символ, який також як і герб, відрізняє нас від інших країн. Хто мені підкаже, що це за символ?
Діти: Прапор.
Вихователь: - Як виглядає прапор нашої країни? З чим ми порівнюємо ці кольори? (відповіді дітей).
Вихователь зачитує вірш «Прапор Росії»:
Білий колір-берізка,
Синій - колір неба.
Червона смужка -
Сонячний світанок.
Вихователь: З яких кольорів складається прапор нашої країни?
Діти: З білого, синього, червоного.
Вихователь: - Що означає білий колір?
Діти: Він говорить про те, що наша країна миролюбна, вона ні на кого не нападає.
Вихователь: Що означає синій колір?
Діти: Синій колір - це віра, вірність, народ любить свою країну, захищає її, вірний їй.
Вихователь: - Що означає червоний колір?
Діти: Колір сили, це кров людей, пролита за Батьківщину.
Вихователь: Зараз пограємо в гру « Чий гурток швидше збереться?». Ми розділимося на три команди.Кожна команда збирається навколо свого певного кольору (білий, синій, червоний прапорець тримають гості). Діти йдуть хороводом, виконують стрибки, біг врозтіч. По закінченні музики потрібно швидко зібратися біля свого прапорця.
Вихователь: - Як ви думаєте, що таке гімн?
Діти: Ця найголовніша пісня країни.
Вихователь: - Він виконується в урочистих випадках, в знак поваги до країни. Гімн - символ нашої держави. А зараз ми послухаємо Гімн - урочисту пісню нашої Батьківщини. Запам'ятайте, що гімн держави потрібно слухати стоячи.
Вихователь: Що хочеться робити під цю урочисту музику?
Діти: Встати, слухати, думати про велич і славу нашої Батьківщини
Вихователь: Слово "гімн" в перекладі на російську мову означає урочисту, хвалебну пісню. У кожної держави є свій Гімн. Мелодію Гімну ми чуємо по радіо щоранку в 6 годин. Звуками Гімну починається день нашої Батьківщини. Мелодія Гімну - велична, урочиста. Гімн - це особливий відмітний знак, символ держави, такий же, як прапор і герб. Це урочиста пісня об'єднує і зближує громадян всієї країни.
Вихователь: Коли звучить гімн?
Діти: При зустрічі високих гостей, на урочистих зборах на честь спортсменів - переможців на змаганнях.
Вихователь: Коли виконується гімн, всі присутні слухають стоячи. Цим вони висловлюють повагу і шану до країні.
Вихователь: Ось ми з вами познайомилися з символами нашої країни. І наша з вами сім'я є маленькою частиною країни і в неї можуть бути свої символи. Ви теж можете їх придумати. І на останок хочу вам сказати таку народну мудрість "Якщо велика дружба буде міцна Родина".

Спасибі за увагу!

Список використовуваних джерел

1. Виноградова Н.В., Козлова С. А. Наша Батьківщина.- М.: Просвітництво, 1984 .

2. Зеленова Н.Р., Осипова К. Е. Ми живемо в Росії. Цивільно-патріотичне виховання дошкільнят. - М.: «Видавництво Скрипторій», 2010.

3.Рівіна Е. К. Герб і прапор Росії. Знайомимо дошкільнят і молодших школярів з державними символами: Методичні рекомендації для працівників дошкільних освітніх установ і вчителів початкових класів.- М.: АРКТИ, 2003.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове