logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Зачарований ліс»

Автор: Султанова Айгуль Артуровна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа «Центр розвитку дитини» дитячий садок N 7 «Ялинка» місто Ханти-мансійськ.

Мета: узагальнити знання дітей про мешканців лісу.

Завдання:

Навчальні:
- вчити дітей виділяти і називати відмітні особливості диких тварин: зовнішній вигляд, звички, чим харчуються, житло (заєць, білка, їжак, ведмідь, лисиця, вовк)
-навчити дітей складати аплікацію у вигляді птиці;
-закріпити уявлення про їх назві, особливості будови, форми тіла, крил, хвоста, відмінні риси різних видів птахів;

Розвиваючі:
- розвивати у дітей елементи екологічної свідомості, мислення, пам'ять, слухове і зорове сприйняття.
- розвивати дрібну моторику рук з допомогою масажних кульок, прищіпок.

Виховують:
- виховувати дбайливе ставлення до лісу та його мешканцям.
- виховувати любов та дбайливе ставлення до птахів;

Хід заняття
Діти заходять сідають. Стук у двері. Заходить Поштар.
- Здрастуйте, діти! /доброго/
- Скажіть мені, будь ласка, це дитячий садок «Ялинка»? Група «Ладушки»? /так/
- Отримаєте вам лист і посилка.
- Спасибі.
Листоноша йде.
- Хлопці, лист від лісових мешканців. Відкриємо, прочитаємо його.

«Здрастуйте, хлопці, пишуть вам жителі зачарованого лісу, нас зачарувала зла чаклунка. І тепер у нашому лісі нудно і темно. Допоможіть нам будь ласка. У посилці знаходяться предмети, які допоможуть нас звільнити.(м'ячі-їжачки, прищіпки).
Звірі і птахи зачарованого лісу»
- Діти, допоможемо жителям зачарованого лісу? А скажіть, будь ласка, а хто ставитися до мешканців лісу? Хто там живе? /звірі, птахи/
-Правильно!!!! Поспішимо на допомогу. Допоможуть нам чарівні слова: «Повертелись покружляли і в лісі ми опинилися.»
Діти кружляють навколо стільців, а в цей час ставитися стенд лісу, на якому, ні сонця, варті лише одні стовбури дерев, ні звірів і птахів, квітів.
- Ось ми з вами і опинилися в зачарованому лісі. Подивіться, чи немає на деревах листя, варті лише одні стовбури. Думаю, нам допоможуть предмети, які нам відправили лісові мешканці. Подивимося.
Діти з допомогою прищіпок прикрашають ліс. Травичку....ялинки..листя на дерева.
- Ось які молодці....але в лісі темно!!! Де ж наше сонечко? Расколдуем його. Пограємо з м'ячиками їжачками вони допоможуть нам розчаклувати сонечко.

Физминутка
М'ячик - їжачок ми візьмемо
Покатаємо і потремо.
Вгору підкинемо і зловимо,
І голки порахуємо
Пустимо їжачка на стіл
Ручкою їжачка притиснемо
І трошки покатаємо
Потім ручку поміняємо
На стенді з'являється сонце.
- Хлопці в нашому лісі стало світло, але де ж мешканці лісу? Отгадаем загадки про лісових мешканців і допоможемо їм.
Взимку біленький,
а влітку сіренький. (Заєць)

Сірувато, зубовато,
по полю нишпорить,
телят, ягнят шукає. (Вовк)

Взимку спить,
влітку вулики ворушить. (Ведмідь)

Немає вух, не видно ніжок.
Куля в колючках - це ...(Їжак)

На деревах живе
І горішки гризе. (Білка)

У кого із звірів
хвіст пухнастіше
і довший? (Лисиця)

-Всі загадки відгадали, ось і лісові мешканці. Нам з вами треба їх розселити в лісі. Де живе білка? /на дереві/
-Де буде сидіти зайчик? /під кущем /
-Де живе вовк? /в лігві/
- Де буде знаходитися їжачок на дереві або під деревом? /під деревом/
- А як ще можна назвати лісових звірів? (Дикі тварини)
- Ось які молодці!!! Ліс ми з вами расколдовали. Лісових мешканців розселили в лісі. Але про кого ж ми забули. Про птахів, звичайно ж.
Звучить фонограма звуки музики.
-Подивіться, хлопці, що за незвичайна пташка? Звідки вона тут взялася? Здається, я знаю. Правда красива?
-Так!
- А хочете, я навчу вас робити таких красивих птахів. І коли ви їх зробите, ми відпустимо їх у ліс.
-Давайте спочатку розберемо, з чого складатиметься пташка. Я буду показувати, а ви називати частини.
- Голова.
-Яка плавно переходить у тулуб.
- Крильце. (навіщо потрібно крильце?)
-Хвостик. (навіщо потрібен хвостик?)
-Око. (навіщо потрібен око?)
-Дзьобик. (навіщо потрібен дзьобик?)
- А зараз покажіть тихенько, як літають пташки (ви вивчали рухи на заняттях музики). Політали пташки , політали і за столи тихенько сіли, щоб не шуміти на лісовій галявині.
-Подивіться, що лежить перед вами на столі.
1. Гілочка, зображена на листочку.
2. Тулуб вашої майбутньої пташки.
3. Крильце.
4. Хвостик.
5. Круглий маленький очко.
6. Маленький трикутник дзьобик.
- Перше, що ми робимо, кладемо перед собою гілочку. Потім намазуємо клеєм тулуб і «садимо» пташку на гілочку. Голова у пташки вгорі, а хвостик буде внизу. Приклеюємо крильце і приклеюємо хвостик. Потім приклеюємо очко, і дзьобик. /роботи дітей виставляються на стенд/
-Пташки наші готові, давайте посадимо їх на загальне дерево, і вони будуть співати ля нас дзвінкі пісні.
-Ой, як голосно распелись птиці, чого вони хочуть? Я, здається, знаю.
- Що ви навчилися робити?
- Де ми сьогодні з вами були? В лісі. Що ми там робили? Допомагали розчаклувати ліс. Що найбільше тобі, Давид сподобалося в лісі? А тобі, Єгор? Що ми почули в самому кінці? Спів птахів. Ліс ожив, сонечко засяяло, пташки і дерева прокинулись. Ви хлопці молодці швидко впоралися із завданнями. Я думаю, що зла чаклунка більше ніколи не буде заколдовывать весняний ліс. Велике вам спасибі.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове