logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Подорож по «Країні Слів»

Конспект відкритого психолого - логопедичного заняття.

Автор: Рибак Надія Сергіївна, вчитель - логопед, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок «Незабудка»,ЯНАО, селище Старий Надим, Надимського району.

Тема: ПРИЙМЕННИКИ.

Мета: Закріплення знань учнів про приводах.
Розвиток емоційної регуляції поведінки дітей.

Завдання:
• Розглянути функції прийменників - вживання в усній і письмовій мові. Вчити усвідомлювати значеннєву значимість прийменників. Відпрацювати просторові значення прийменників.
• Вчити мислити, аналізувати, робити висновки, міркувати. Розвивати елементи творчої діяльності, орфографічну пильність.
• Розвиток диференційованості сприйняття.
• Створити умови для доброзичливого ставлення один до одного.
• Розвивати координацію рухів, навчати навичкам роботи з операційними картами.

Хід заняття:

1. Настрій на роботу. Психологічний настрій.
Привіт, хлопці, у нас сьогодні незвичайний урок. У нас багато гостей. Давайте привітаємо їх, подарувавши їм наші посмішки. Сьогодні у вас гарний настрій? Подаруйте свій гарний настрій один одному-посміхніться один одному. З цим гарним настроєм ми почнемо наше заняття.

2. Організаційний момент.
Хлопці, який скоро свято? А Ви знаєте що перед новим роком можуть відбуватися різні дива?
Сьогодні нам на занятті буде допомагати Добра Фея. Але для цього нам треба буде згадати ввічливі слова, які Ви знаєте (з м'ячем по колу).
Молодці! Сідайте! І не забувайте що говорити ці чарівні слова зовсім не важко, потрібно говорити людям, вони піднімають настрій, допомагають у біді.
Сьогодні ми вирушаємо в країну слів, у яких трапилася біда. Туди прийшли погані почуття зі злою Феєю. Вони переплутали всі слова. Щоб їх звідти вигнати ми повинні виконати їх пастки. Наведемо порядок в країні слів? Тоді вирушаємо у подорож

2. Проблемна ситуація. Актуалізація знань.
Подивіться уважно по сторонах. Що ви помітили? Які зміни відбулися в класі? Дійсно, до нас прилетіли сніжинки, на яких щось написано.
Аі, за, про, ох, ох, до, у, гей, від, до, за, ой,.
Як Ви думаєте? Яка мета нашого уроку? - Закріплення знань про приводах.
Так, я теж задумала таку роботу на уроці. Ви повинні простежувати виконуємо ми нашу мету, а в кінці уроку підбити підсумки своєї роботи.

3. Виділення прийменників з інших слів. 1-а пастка Злої Феї.
1. Скажіть наші сніжинки все з прийменниками? Вірно. Зла Фея їх переплутала з іншими словами.
Давайте знайдемо зайві слова і прикріпимо їх на цю дошку, (прийменники на магнітах)
ай, ох, ох, гей, ой.
Скажіть що означають ці слова?
Наші почуття! Давайте згадаємо про них. Я буду читати вірш, а ви хором називайте, то почуття про яке піде мова.

1. Ті, кого охопить
страх,
Вимовляє слово Ах!
3. Хто зустрічається
з бідою,
Вимовляє слово Ой!
2. У кого важкий
зітхання,
Вимовляє слово Ох!
4. Хто відстане від
друзів,
Вимовляє слово Гей!
5. У кого захопить дух,
Вимовляє слово
Ух!
Скажіть, у вас часто виникають такі почуття? (Часто ви ойкаете і ойкаєте?)

4. Відпрацювання просторових значень прийменників. 2-а пастка страхів.
Хлопці, а що ж таке прийменники? Це маленькі слова. А як ми їх позначаємо графічно? Маленькими квадратиками. Вірно у кожного прийменника є своя схема. Але злі СТРАХИ знову влаштували нам пастку. Вони відібрали у прийменників їх схеми і все переплутали. Наше завдання до кожної схемою підібрати потрібний привід.
Не забуваємо, що прийменники, які позначають місце знаходження предмета позначаються гуртками, а напрям руху предмета-стрілками.
Хлопці у кого - небудь у внутрішньому світі живе почуття Страху?

5. Розвиток зорового сприйняття. 3-я пастка злості.
А в кому живе злість. А чи можете Ви про своїх однокласників сказати, у кого це почуття є ще поки. Хто ще від нього не позбувся?
Ця Злість влаштувала нам таку пастку, вона зашифрувала схеми приводів - ми повинні з вами відгадати їх.

6. Створення проблемної ситуації. Складання речень. 4-я пастка образи.
Підійдіть сюди і візьміть конверти. Ваша задача - використовуючи слова на табличках, скласти пропозиції. Форму слів міняти не можна. (Прийменники спочатку не даються)
1.Їжачок гуляв по красивому лісі.
2. Їжачок побачив під дубом камінь.
3. Їжачок заквапився до великого каменя.
4. Їжачок біля каменю знайшов жолудь.
5. Їжачок взяв на спину жолудь.
Проблема.
- У нас може вийти пропозицію?
- Чому? Що викликало у вас труднощі?
- Не вистачає слів. Приводів.
(картка)
Проблема:
1. Для чого потрібні прийменники?
2. Як вони пишуться?

7. ФІЗ ХВИЛИНКА
Давайте відпочинемо і спробуємо вирішити цю проблему. Встали всі. Операційні карти з рухами.

8. Відкриття. Метод вирішення проблеми.
Молодці нашим казковим гостям дуже сподобалася ваша гімнастика. І вони повернули вам потрібні прийменники.
Вчитель видає дітям картки з приводами, діти, використовуючи їх і слова, видані раніше, становлять пропозиції.
Вийшло пропозиції? Як ви доведете що це пропозиції.
- Вони мають закінчену думку.
- Слова в реченні пов'язані за змістом.

9. Знаходження прийменників у письмовій промови.
Відкрийте зошити і запишіть свої пропозиції (щодо пам'яті) + складіть схему прийменника. Прочитайте вголос. Як ви думаєте з наших пропозицій може вийти текст?

10. Закріплення матеріалу.
1. Знаходження прийменників в усному мовленні.
• Дід на печі, дрова на печі.
• На столі чобітки, під столом коржі.
• Овечки в річці, карасі біля річки.
• Під столом портрет над столом табурет.
2. Скоромовки. + Знаходження прийменників.

У воротах ворона, За парканом корова,
На ґанку воробей,
З даху капає крапель.

Везе на санях
Сеня Саню з Сонею.
Санки скок:
Сєню з ніг, Саню в бік,
Соню в лоб -
З санок все в замет.

Тетерів з тетеревами сидів
У Терентія в клітці,
А Тетерка з тетеревятками
Сиділа на гілці.

На дворі трава,
На траві дрова.
Відчини, Варвара, ворота!
У дворі на траві коли рову.

11. Підведення підсумків. Оцінка дітей.
Молодці ви впоралися з усіма пастками. Як Ви думаєте хто сьогодні добре працював на уроці? Кому ми можемо сказати - МОЛОДЕЦЬ!?
Зла Фея подобрішала й надіслала вам від своїх поганих почуттів телеграму.
Будемо прийменники окремо писати
Будемо п'ятірки завжди отримувати.

12. Додаткове завдання.
Відро для сміття.
Обладнання: аркуші паперу, ручки, кошик для сміття.
Навіщо людині відро для сміття ? Навіщо необхідно звільнятися від сміття ? Уявіть життя без сміттєвого відра. Так само з почуттями: накопичуються непотрібні, даремні. Запишіть на листочках почуття від яких хочете позбутися. "Я ображаюся на ...", "Я злюся на ...", "Я боюся...". Поверніть листи у грудочку, викиньте у смітник.
Додаткове завдання.
Джміль.
... тополиную заметіль Втратив дорогу джміль. Промайнув .,. городом. ... будинок ... кухню залетів. І ... синьою чашкою ... медом По - хазяйськи загудів.

 

Прийменники пиши окремо від слів - в граматиці це основа основ!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове