Конспекти занять з дітьми
«Сім'я - це щастя!»
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі.
Автор: Ахмедина Лариса Миколаївна, вихователь, Комунальне державне казенне підприємство «Ясла-садок N7 «Қуаныш» Акімату міста Теміртау відділу освіти, фізичної культури і спорту міста Теміртау»
Освітня область: Соціум
Розділ організованої навчальної діяльності: Ознайомлення з навколишнім світом.
Тема: Сім'я - це щастя.
Мета: продовжувати формувати у дітей уявлення про сім'ю і своє місце в ній.
Освітня завдання: вчити дітей називати членів своєї сім'ї; знати, що в родині всі піклуються і люблять один одного; розуміти роль дорослого і дитини в сім'ї.
Розвиваюча мета: Розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення.
Виховна завдання: Виховувати у дитини гордість за свою сім'ю.
Використовуваний матеріал: картинки «сонечко» і «хмаринка» на кожну дитину, фото або ілюстрація хлопчика.
Словникова робота: обов'язки, член сім'ї.
Хід заняття:
Мотиваційно-спонукальний етап.
Коло радості:
«Зібралися всі діти в коло.
Я - твій друг і ти мій друг.
Міцно за руки візьмемося
І посміхнемося один одному».
Воспит-ль: Здрастуйте, який у вас сьогодні чудовий настрій! І я з задоволенням запрошую вас у гості до хлопчика Микити. Він разом зі своєю родиною дуже любить приймати гостей. Ви згодні вирушити в гості?
Діти погоджуються.
Організаційно-пошуковий етап.
Воспит-ль: Щоб дізнатися, з ким живе Микита, нам треба відгадати загадки:
1. Перед сном надівши піжаму,
Почитати ми просимо ...(маму)
2. Ароматне варення,
Пироги на гостину,
Смачні оладки
У коханої... (бабусі)
3. Він працював не від нудьги,
У нього руки в мозолях,
А тепер він старий і сивий
Мій рідний, коханий... (дід)
4. Хто навчить цвях забити,
Дасть машину покермувати
І підкаже, як бути сміливим,
Сильним, спритним і вмілим?
Всі ви знаєте, хлопці,-
Це наш улюблений... (тато)
5. Хто веселий карапузик
Спритно повзає на пузі?
Дивний хлопчисько-
Це молодший мій... (братик)
6. Хто любить мене і братика,
Але більше любить вбиратися?
Дуже модна дівчина
Моя молодша... (сестричка)
Воспит-ль: Ось яка велика сім'я у Микити.
Сім'я - це група людей, що живуть разом. Як ви думаєте, навіщо потрібна сім'я?
Вірно! Що б допомагати один одному, ростити і виховувати дітей, піклується про стареньких.
- Микиті дуже захотілося дізнатися про ваших родинах, розкажіть, хлопці, про те, яка у вас сім'я.
Навідні запитання:
- З ким ти живеш?
- Хто найстарший у вашій родині?
- Хто наймолодший?
-Як ти дбаєш про членів своєї родини?
- Ти любиш своїх близьких? Чому?
- Молодці! Добре, що є сім'я, де люблять один одного, допомагають і піклуються один про одного.
- А ви любите допомагати своїм близьким?
Ми знаємо, що у кожного члена сім'ї є свої домашні обов'язки. А які домашні обов'язки є у вас?
Відповіді дітей.
Воспит-ль: Ви, напевно, втомилися? Давайте відпочинемо.
Физминутка «Сімейна зарядка»
Д/гра «Радість і печаль»
Воспит-ль: Діти, а як ми висловлюємо любов до своїх близьких? (відповіді дітей)
- Вірно! А ще ми здійснюємо добрі вчинки і ніколи не робимо поганих, щоб не засмучувати наших батьків. Як ви думаєте, на що схожа радість (печаль) на сонечко або на хмарку?
Я буду називати вчинки. Якщо ви вважаєте, що цей вчинок засмутить маму, піднімаєте хмарку, якщо порадує - сонечко.
- Намалювали красиву картину;
- Побилися з одним;
- З'їли манну кашу;
- Прибрали іграшки на місце;
- Порвали книгу;
- На прогулянці забруднили куртку.
Воспит-ль: Молодці, хлопці, ви правильно розумієте, що приносить вашим рідним радість, а смуток.
Давайте попрощаємося з Микитою і запросимо його в гості у наш дитячий садок.
Діти прощаються з Микитою.
Рефлексивно-коригуючий етап.
Воспит-ль: у кого в гостях ми сьогодні побували?
Для чого потрібна людині сім'я? Що вам сподобалося на занятті? (відповіді дітей)
Воспит-ль хвалить дітей за активність і небайдужість.
Очікуваний результат:
Що дитина знає (Знати): членів своєї сім'ї.
Як дитина засвоїв матеріал (Мати)/: уявлення про те, що у кожного в родині повинні бути свої обов'язки.
Як освоєний матеріал дитина застосовує у діяльності (Вміти)/: розповідати про свою сім'ю з допомогою навідних питань.