Конспекти занять з дітьми
«Правила поведінки при виявленні невідомого предмета в громадському транспорті, на вулиці»
Автор: Шарневская Світлана Владиславівна, соціальний педагог, Недержавне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 262 ВАТ «РЖД» р. Хабаровськ.
Мета: розглянути і обговорити з дітьми такі небезпечні ситуації, як виявлення небезпечного предмету, навчити дітей правильно поводитися в таких випадках, щоб уникнути нещасного випадку.
Хід бесіди:
- Організаційний момент:
« Люблять дорослі і діти
Казки про все на світі.
Казку про те, що діти повинні знати
З вами складемо і ми.
Казку не страшну, а для вас безпечну».
- Робота по темі.
педагог:
ви звичайно знаєте, все в світі позначається словами. Які ви чуєте і розумієте значення цих слів. Є такі слова, які позначають предмети або явища природи, але грають дуже важливу роль в житті людини. Ви часто чуєте ці слова: «можна», «не можна», «правила поведінки». Подумайте скажіть, для чого потрібні такі слова, приведи приклади. Відповіді дітей.
педагог:
Правильно хлопці. Людина придумав і встановив багато правил для зручності і безпеки в кожній конкретній ситуації.
І сьогодні ми поговоримо про правила поведінки при виявленні вами незнайомого предмета в транспорті, на вулиці.
Хлопці я вам прочитаю вірш, а ви мені потім розкажіть, що неправильно зробила головна героїня.
Маленька Маша в школу йде. За руку Машу мама веде.
На зупинку вони підійшли, дочекалися автобус N 103.
Увійшли, розрахувалися, вирішили присісти,
В автобусі багато місця ж є.
Маша сіла , а мама стоїть. Маша бачить пакетик лежить.
Маша пакетик в руки взяла, в пакетику цьому іграшка була.
Мишко красивий, з посмішкою, великий!
Тільки от цокає, що-то в ньому.
Мама, дивись що в пакеті лежить. Машенька мамі голосно кричить.
Мишко красивий, і тікає він, мама давай ми його заберемо!
Мама у Маші пакет забрала , до водія швидким кроком пішла.
Автобус зупинився той час. Салон попросили покинути всіх нас.
Що ж сталося? Що за біда?
В школу адже їхати нам, мамо, пора!
Маша! Запам'ятай! Не можна ніколи в руки брати річ, якщо вона не твоя!!!
В автобусі, поїзді або метро дорослому краще про все розкажи або на номер «02» набери.
Там про знахідку запитають тебе. І тоді точно не трапиться біда!!!
Пам'ятай!!! Щоб не сталося біди - незнайомий предмет у руки ти не бери!
Питання по віршу:
До
акі помилки зробила дівчинка Маша?
Що неправильно зробила Маша?
До
ак ви вчините, якщо побачите предмет, залишений у громадському місці?
- Фізкультхвилинка:
Ми сиділи, ми втомилися. Казку дружно складали.
А тепер прийшла пора-відпочити нам, дітвора.
Дружно Встали, потягнулися, сплеснули
І один до одного повернулися всім друзям ми посміхнулися!
І закінчили зарядку. Тихо, тихо сівши за парту!!!
- Практична частина:
вос-тель: хлопці, щоб кожен з вас зміг правильно повідомити за телефоном відомості; знати, як потрібно це зробити - нам потрібно обіграти ситуації з вірша, який я вам прочитала.
Діма побачив пакет і пакет красива машина.
Як йому слід робити: а) забрати пакет з машиною додому?
б) набрати номер «02»? або розповісти кожному зустрічному дорослій людині?
Відповіді дітей:.
- Заключне слово:
Правил цих нескладний урок!
Знай, виконуй і пам'ятай, друже!
Щоб не сталося з тобою біди,
Незнайомий предмет у руки ти не бери!!!