logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В пошуках скарбів»

Автор: Карманова Світлана Григорівна, вихователь, Автономне освітній заклад дошкільної освіти «Дитячий садок «Казка», Тюменська область Аромашевский район с. Аромашево.

Учасники: діти молодшої групи, вихователь.
Тема: У пошуках скарбів.
Мета: закріплювати матеріал по формуванню елементарних математичних уявлень.
Завдання:
Навчальні:
- розрізняти і називати знайомі геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник;
- розрізняти: «один», «багато», «порівну», «більше», «менше»;
- вправляти у рахунку до трьох;
- визначати просторові напрями від себе: вліво, вправо, вгору-вниз, в сторони, вперед-назад;
- збагачувати сенсорний досвід шляхом порівняння і розрізнення основних кольорів.
Розвиваючі:
- розвивати словесно-логічне мислення;
- рухове уяву, загальну моторику;
- дрібну моторику рук.
Виховні:
- виховувати почуття співчуття і взаємодопомоги;
- почуття колективізму, вміння співпрацювати.
Обладнання: магнітофон, диски із записами, іграшка Дельфінчик, геометричні форми з кольорового картону: квадрат, коло, трикутник (за кількістю дітей), прапорці, атрибутика для капітана корабля, трафарети риб основних кольорів, прищіпки пластмасові білизняні основних кольорів (по три на кожну дитину), скриня, шоколадні монетки.
Попередня робота: бесіда на морську тематику (з використанням ілюстрацій); уточнення предметного словника за темою (корабель, капітан, бінокль, моряки, скарби, шторм).
Організаційний момент.
Вихователь у формі капітана корабля запрошує дітей в ігрову зону.
Загадую загадку.
Він стоїть на містку
І має грізний вигляд.
Керує кораблем,
А бінокль завжди при ньому. (Капітан.)
Повідомляю, що корабель відправляється у морську подорож на пошуки скарбів, і він набирає команду моряків.
« Школа моряків»
1. « Побудова» (повторення матеріалу з теми « Геометричні фігури»). На килимі розташовані геометричні форми з кольорового паперу, відомі дітям. Пропоную розглянути фігури, назвати їх.
Гра « Знайди свою фігуру».
2. « Сигнальники» (повторення матеріалу за темою « Орієнтування в просторі»). Дітям роздають прапорці (по два на дитину). Капітан віддає морякам» команди:
- Руки вгору!
- Крок вперед!
- Руки вниз!
- Крок назад!
- Праву руку в сторону!
- Ліву руку вперед!
- Руки вниз!
« Питання Дельфінчика»
Запрошую дітей на імпровізований корабель.
Звучить грізна музика (Н. А. Римський-Корсаков « Океан - море синє»), попереджаю дітей, що починається шторм.
З'являється Дельфінчик, він може допомогти заспокоїти море - за умови, що діти дадуть відповідь на його питання (повторення матеріалу по темі «Величина»):
- Море широке, а струмочок? (Вузький.)
- Коли море хвилюється, хвилі високі, а при спокійному морі хвилі, які? (Низькі.)
Капітан повідомляє, що море спокійно, і можна вирушати в дорогу.
Звучить музика (В. О. Дунаєвський - аранжування « Пісенька про веселому вітрі»).
 Вправа на розвиток рухового уяви « Матрос дивиться в бінокль».
Капітан щось побачив далеко в свій бінокль. Він пропонує «матросам» подивитися в свої біноклі (виконується вправа). Руху: кулачки піднести до очей, корпус повертається вправо-вліво.
Вправа « Камінчики».
Повторення матеріалу з теми « Рахунок (до трьох)».
З'являється птах з конвертом у дзьобі. Відкриваю конверт і читаю послання від Морського царя.
Зачарували мене сили злі,
Завалили мене камені морські.
Порахуйте камені, допоможіть
І царя Морського ви врятуйте!
Дітям дається по шість камінців. Треба покласти з одного боку один камінчик, а з іншого - всі інші.
Уточнюються поняття «один», «багато».
Далі з дітьми повторюються поняття «більше», «менше», «дорівнює».
Капітан повідомляє, що Морський цар врятований і дякує матросів за допомогу. Подорож триває.
« Зачаровані рибки».
Повторення по темі « Колір» (вправа дітей у звірянні і розрізнення основних кольорів).
Дельфінчик.
Біда! Біда!
Пливіть всі сюди!
Зла відьма рибок всіх зловила,
Таємно вона їх зачарувала -
Риб змусила страждати,
Без хвоста залишила.
На килимі лежать рибки з картону основних кольорів (без хвостів). Осторонь стоять кошики з прищіпками тих же кольорів. Діти беруть по одній рибці і добирають до них прищіпки відповідного кольору (прищіпають їх у вигляді хвостів).
Динамічна пауза «Рибки».
Діти вимовляють текст, супроводжуючи рухами.
У море - чиста вода, Роблять хвилеподібні рухи рук.
Пустимо рибок ми туди. Рухають руками від себе долонями вгору.
Будуть рибки там грати, Долоні складені «човником».
Плавати, виляти хвостиком. Рухи від себе - вправо-вліво і вперед.
 Сюрпризный момент.
Звучить тиха музика (С. Пожланова «Топ-топ, тупотить малюк»).
Вимикається світло і запалюється зірка.
Вихователь. Дивіться, яка загорілася зірка. Вона чарівна, так як може виконувати бажання.
Спалахує прожектор, направлений на скриню зі скарбами.
А ось і ще одне бажання здійснилося - ми знайшли скриню зі скарбом.
Зі скрині дістаємо скриньку.
Після всіх наших пригод ми дісталися до скарбів. Але запам'ятайте, хлопці, що найголовніші скарби, які ми знайшли в цій подорожі, - це знання та дружба!
Підведення підсумків.
Наголошую, що під час подорожі діти показали гарні знання з математики - згадали геометричні форми і кольору.
А тепер подивіться, скільки в скриньці монет? (Багато.)
Хлопці, кожен може взяти тільки по одній монеті.
Звучить весела музика, діти беруть шоколадні монетки.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове