logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Дружба і труд - усе перетруть»

Автор: Шахрай Світлана Миколаївна, учитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа Краснозерский дитячий садок N6, р. п. Краснозерское, Новосибірської області.

Мета: У процесі творчих підходах в режимних моментах долучати дітей до народної творчості.
Завдання: Закріплювати артикуляційну гімнастику.
Розвивати мімічну мускулатуру мови, збагачувати слова і активізувати мовлення дітей за рахунок слів російського побуту ( гонець, ярмарок, сувій, ремісник,).
Виховувати дружні взаємини.
Методи і прийоми.
Практичний, наочний, словесний.
Обладнання.
Діти в народних костюмах, музика. Музичні інструменти: баян, балалайка, гуслі, ложки. Індивідуальні дзеркала, трафарети матрьошок, червона фарба, баночки для води, серветки, розрізні картинки, картинки для складання слова «дружба».
 
 1. Організаційний момент.
Фонематичні сприйняття (Звучить музика. Діти в російських народних костюмах заходять до залу ).
Учитель - логопед. Які інструменти чуєте? ( відповіді дітей).
Вони доносяться з ярмарку ?
Що таке ярмарок ?
Ярмарок - влаштовується великий торг з розвагами, забавами, для оптового продажу та закупівлі товарів.
Коли вони проводилися?
Оголошення теми.
Сьогодні ми з вами вирушаємо на старовинну російську ярмарок. Підемо, подивимося на людей, так і себе покажемо. ( в центрі залу виставлені ярмаркові вироби ).
2. Розвиток сенсорних і моторних функцій .
Скоморох:
Шановні панове!
Завітайте всі сюди
Народ збирається
Ярмарок відкривається
Зібралися тут різні ігри, різноманітні
З російської старовини
З російської країни.
Підходь вибирай будь-яку грай !

Гра «Папір, ножиці, камінь».
Опис : Скоморох називає предмет. Діти показують «папір» - долоня пряма, «ножиці» - вказівний і середні пальці рук навхрест, «камінь» - кулак.
3. Артикуляційна гімнастика.
Учитель - логопед. А у нас є ігри для мови. «Посмішка», «Парканчик» , « Лопаточка», « Чашечка», «Гойдалки».
Скоморох. Ви мені й потрібні . Біда у нас трапилася. Соловей розбійник унадився , всіх сварить між собою, хоче війни. Втихомирити його може тільки богатир Ілля Муромець.
 Учитель - логопед. Хлопці хто такий богатир? Згадайте, в яких творах російський народ розповідає про богатирів?

 

Скоморох пропонує хлопцям карту - схему для пошуку Іллі Муромця і передачі йому сувою.
4. Введення нового слова.
Учитель - логопед. Що таке сувій?
Сувій - згорнута трубкою, валиком рукопис на смуги паперу.
Скоморох дає пояснення значення слова, сувій. Діти відправляються в шлях, слідуючи по карті.
5. Вимова звуків у словах, розвиток уяви.
Гра «Відгадай загадки».
Вимовити правильно звуки в словах.
Опис: Діти відгадують загадки про домашнього начиння і вимовляють відгадки.
 
Не бик, а буцає
Не їсть, а їжу вистачає,
Що схопить, відпочиває,
Сам в кут йде
(рогач).

 

Ні світ, ні зоря
Пішов, зігнувшись з двору.
( коромисло).

6. Утворення прикметників від іменників.
Учитель - логопед. Хто такий ремісник?
Ремісник - людина, яка займається ремеслом. Будь ремісників ви знаєте?
Матрьошка з дерева, це означає, що вона яка? (дерев'яна).
Постоли з берести, значить вони які? ( берестяні).
Свистульки з глини, значить вони які? (глиняні).
7. Розвиток дрібної моторики.
Трафарети матрьошок. Розписати матрьошку розписом, прийомом пальчикова живопис.

 

 

8. Динамічна пауза.
Діти танцюють під музику «Ми матрьошки»

 

                                    
 
а) Ми веселі матрьошки
Ладушки, ладушки
На ногах у нас чобітки
Ладушки, ладушки
б) Зав'язали ми хусточки
Ладушки, ладушки
Розчервонілися наші щічки
Ладушки, ладушки
в) У сарафанах наших строкатих
Ладушки, ладушки
Ми схожі немов сестри
Ладушки, ладушки
Потім діти продовжують шлях до Іллі Муромцю по карті.
9. Склади слово «Дружба».
Гра «Назви слово з перших звуків»
Соловей розбійник розкидає картинки із зображенням предметів.
Діти повинні з перших звуків картинок скласти слово ДРУЖБА.

 

Складання речень зі словом «Дружба».
10. Розвиток мислення
Складання картинки «Іллі Муромця».
Звучить урочиста музика, виходить Ілля Муромець.
11. Збагачення словникового запасу.
Ілля Муромець просить назвати прислів'я про дружбу, про Батьківщину.
Друг пізнається в біді.
Дружба і труд все перетруть.
У дружби немає кордонів, а знань немає дна.
Хто за Батьківщину горою - той справжній герой.
Дружба та братство - дорожче будь-якого багатства.
Дружба в будь-яких справах помічниця. Дружба міцна не лестощами, а правдою і честю.
Ілля Муромець.
Молодці! Постаралися на славу. Всі перешкоди пройшли
Солов'я - розбійника здолали, сувій мені донесли.
За відвагу і за хоробрість, нагороджую вас друзі.
Ілля Муромець нагороджує дітей медалями.
12. Підсумок заняття.
Учитель - логопед. Нам пора повертатися. Де ми з вами були?(на ярмарку).
Що найбільше вам сподобалося?
Як ви думаєте, чому вдалося перемогти Солов'я - розбійника?
Вчитель логопед.
Так, перемогли ми з вами тому, що дружба і труд - усе перетруть.

У логопедичної практиці застосовуємо унікальний фольклорний матеріал, який сприяє легкому засвоєнню програмних завдань, автоматизації звуків, розвиток фонематичного слуху, темпу мовлення, розвиток дрібної моторики та формування граматичного ладу мови.
Формування монологічної мови, фонематичного сприйняття через прилучення до народної творчості.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове