logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Природа дарує чудеса»

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності.

Автор: Толстоброва Олена Федорівна, вихователь, Муніципальне казенне дошкільна освітнє установа дитсадок загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з художньо-естетичному розвитку дітей N1 «Альонушка», р. Туринск, Свердловської області.

Пояснювальна записка

«Світ, що оточує дитину,
- це, насамперед, світ природи
з безмежним багатством явищ,
з невичерпною красою »
В. А. Сухомлинський
Актуальність моєї освітньої діяльності я бачу в тому, що спільна діяльність вихователя і дітей у сучасній педагогіці розглядається як основа методів навчання і виховання дітей, спрямованих на екологічну освіту. При цьому взаємодія з природою складається із спілкування дитини з дорослими, у ході якого відбувається перетворення діяльності через введення нових видів діяльності, через зміну змісту, методів і засобів навчання, при цьому педагог виступає ініціатором орієнтування на нову екологічну діяльність, на новий предмет спілкування. Одним із засобів цієї роботи є спільна діяльність педагога і дітей у групі.
Освітня діяльність спрямована на екологічне виховання.
Враховуючи ФГТ цей напрямок реалізується через освітню галузь «Пізнання». Реалізуючи принцип інтеграції, простежується через:

  • «Фізична культура»
  • «Соціалізація»
  • «Комунікація»
  • «Читання художньої літератури»
  • «Музика»

Тема безпосередньо освітньої діяльності «Природа дарує чудеса». Розроблена у відповідності з комплексною програмою «Дитинство» під редакцією в. І. Логінової, Тощо Бабаєвої, через рішення наступних завдань:
1.Виховувати екологічну культуру, любов до природи.
2.Вчити дітей проводити найпростіші дії схожі на явища природи
(дощ, вітер, грім);
3.Дати елементарні відомості про професії синоптика;
4.Вчити дітей аналізувати і робити висновки, встановлювати причинно-
наслідкові зв'язки;
5.Закріплювати вміння класифікувати явища природи за порами року;
6.Продовжувати знайомити дітей з явищами природи.
Попередню роботу проводила через різні види діяльності:
 

  • Образотворча.
  • Ігрова.
  • Музична.
  • Читання книг.
  • Розглядання книжок.
  • Слухання грамзапису.

Освітня діяльність проводилося з усієї вікової групою. В процесі НОД застосовується індивідуальний та диференційний підхід до дітей, з урахуванням їх вікових та індивідуальних особливостей. Використання на НОД презентації «Пори року». У процесі освітньої діяльності використовуються комп'ютерні технології у вигляді презентації, інформаційно - комунікативні технології.
Діти на всьому протязі занятті зацікавлені, позитивні емоції отримали, емоційний відгук, викликаний інтерес.
У дітей сформовані уявлення про рідне місто, його кліматичними умовами.
Розвинена допитливість, спостережливість
Вихована любов до природи.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з екологічного виховання в підготовчій групі дитячого саду, тема заняття «Природа дарує чудеса»
Мета. 1. Продовжувати знайомити дошкільнят з рідним містом, його кліматичними і природними умовами.
2. Вчити працювати з календарем природи, фіксувати результати спостережень і враження в малюнках, при виконанні завдання домовлятися між собою, працювати в парі.
3. Розвивати допитливість, спостережливість, любов до природи.
Інтеграція освітніх галузей:

  • «Фізична культура»
  • «Соціалізація»
  • «Комунікація»
  • «Читання художньої літератури»
  • «Художня творчість»
  • «Музика»

Активізація словника.
 -ввести в активний словник такі слова й словосполучення: листопад,
природні явища, народні прикмети;
-ввести в пасивний словник слова й словосполучення: метеоролог, синоптик
Гідрометцентру.
Попередня робота. Спостерігати за станом погоди і сезонними змінами; фіксувати результати спостережень у календарі і свої враження; вчити вірші, прислів'я, приказки, прикмети, пов'язані з погодою і порами року; виготовити вертушки, літачки, повітряних зміїв, султанчики.
Обладнання. Календар погоди (червень, липень, серпень, вересень), щоденник спостережень; фарби, кольорові олівці, вода, серветки; картки із зображенням умовних позначень стану погоди, по дві кружки різного кольору, два відра з водою, поролонові губки (на кожну дитину), конфетті, барабан, запис пісні Е. Рязанова «У природи немає поганої погоди» презентації «Пори року», флюгер, зонд, атрибути персонажа Хмари, візок, сонечко (об'ємний муляж), медальки-шоколадки.
Попередня робота.
- Спостереження за сезонними змінами;
- Читання художніх творів;
- Відгадування загадок;
- Розглядання картин та ілюстрацій з явищами природи.

Хід заняття
1-я частина. В зал повільно впливає Хмара (дорослий). Перед собою вона везе візок, на якій стоять два відра з водою, підноси з конфетті, барабан. Пропонує дітям пограти, але з умовою: якщо вони виконають всі завдання, Хмара їх похвалить, а якщо не виконають, закриє собою сонечко, і тоді стане темно.
Хмара. Треба намочити губки, підняти їх і віджати. Чуєте звуки? З чим
їх можна порівняти?
Діти. З дощем.
Хмара. Що станеться, якщо подути на конфетті? Спробуйте!
Діти. Конфетті розлетяться в різні боки.
Хмара. Що це вам нагадує?
Діти. Як ніби йде сніг і вітер дме.
Хмара (б'є в барабан). Що нагадав вам цей звук?
Діти. Гуркіт грому.
Хмара. З чим можна порівняти все те, що ми тільки що бачили і чули?
Діти. З явищами природи.
Хмара, похваливши дітей, спливає, пообіцявши, що сонечко обов'язково завітаємо в дитячий сад. Звучить пісня «У природи немає поганої погоди» (в запису).
Вихователь. Хто повідомляє нам прогноз погоди?
Діти. Синоптики Гідрометцентру.
Вихователь. За допомогою яких приладів визначають стан погоди?
Діти. За допомогою супутника, флюгера, зонда, датчиків та інших приладів.
(Розглядають флюгери, приводять їх у рух. Розглядають картинки із зображенням зондів.)
Вихователь. А як ви спостерігаєте за погодою?
Діти. Ми спостерігаємо за нею по дорозі в дитячий сад і додому. На прогулянках граємо з вертушками, султанчік, повітряними зміями, літачками. Результати спостережень заносимо в календар погоди і щоденник спостережень.
Вихователь. Якими бувають зима і літо в нашому місті?
Діти. Літо коротке і жарке, а зима холодна, тривала.
Вихователь показує календар природи і питає: що позначають клітинки?
Діти. Дні тижня.
Вихователь. Назвіть їх.
Діти перераховують.
1 - й дитина.
Всіх їх, братів, рівно сім,
Вам вони відомі всім.
Щотижня колом
Ходять брати один за одним.
Попрощається останній -
З'являється передній.
С. Міхалков
2 - й дитина.
Ми запитали у Емелі:
Назви нам дні тижня.
Став Омелько згадувати,
Став Омелько називати:
- У понеділок
Дядько крикнув мені: «Нероба!».
На паркан я вліз, і двірник
Гнав мене мітлою у вівторок.
У середу я ловив жука
І впав з горища.
Воював у четвер з котами
І застряг під воротами.
У п'ятницю дражнив собаку,
Изорвал собі сорочку.
А в суботу, ось потіха,
Верхи На свині поїхав!
У неділю відпочивав -
На мосту сидів, дрімав...
Та звалився з моста у річку...
Не везе ж людині!
Так у нашого Емелі
Дні тижня пролетіли.
С. Міхалков
2 - я частина. Вихователь разом з дітьми розглядає умовні позначення, аркуш календаря за вересень, уточнює назви днів тижня, чисел місяця. Проводиться гра «Вгадай-ка!».
Варіант 1. Вихователь задає загадку про явища природи - діти знаходять відгадку серед умовних позначень.
Варіант 2. Дитина задає загадку того, хто хоче її розгадати.
Варіант 3. Діти задають загадки всім; хто відгадає, той молодець.

Загадки
Біла вата пливе кудись; чим вата нижче, тим дощик ближче. (Хмари.)
Без рук, без ніг, а ворота відчиняє. (Вітер.)
Яскравий куля висить на небі, світ мені, тобі і дітям. (Сонце.)
Йшов долговяз і в землю вгруз. (Дощ)
Кольорове коромисло через річку повисло (Веселка.)
Не художник, а малювати вміє. (Мороз.)
Вихователь. Яка зараз пора року?
Діти. Середина осені, жовтень.
Вихователь. Яка сьогодні погода?
Діти відповідають. Під запис пісні Е. Рязанова, готуючись виконати завдання, домовляються між собою, розподіляють обов'язки. Беруть гуртки; ті, хто взяв гуртки одного кольору, об'єднуються в пари і виконують завдання: в календарі погоди відзначити стан погоди на цей день; у щоденнику спостережень подивитися, якою була погода в серпні і вересні; порахувати, скільки було сонячних, похмурих днів у літні місяці, які випадали опади. (Вихователь при необхідності допомагає зробити підрахунок.)

Фізкультхвилинка «В лісі»
В лісі було тихо, дерева дрімали (руки підняти вгору, піднятися на носки).
Ось вітер подув, і вони застогнали.
Безжально вітер ламав їх часом (рух кистями рук із сторони в сторону; руки вытянуть, нахилятися вліво, вправо, вперед).
Під дерево сіли хлопці юрбою (присідання),
Дочекалися, щоб стихло негода.
І знову, як колись, стоїть тиша.
Дякуємо за сонце і щастя (Встати, підняти руки, покачати ними.)
3 - я частина. Словесна гра «Дивоса природи»
Вихователь. Назвіть природні явища, які можна спостерігати в нашому місті і які вам запам'яталися. Покажіть ілюстрації із зображенням інею, град, снігопад, листопада, веселки, туману, дощу та ін.
Проводиться гра «Що одягнемо на прогулянку?». Ведучий показує умовні позначення погоди - діти знаходять картки із зображенням одягу, відповідної її станом.
Вихователь. Як ще можна передбачити погодні явища?
Діти. За народними прикметами. Сонце сідає за купу - чекай негоди. Зоряне небо - до похолодання чи морозу. Яскравий захід сонця - день буде спекотним і ін.
Вихователь підводить підсумки: прогноз погоди дає Гидрометицентр; ще погоду можна визначати, орієнтуючись на народні прикмети; стан погоди впливає на здоров'я людей, а також на поведінку тварин, рослин.
Сюрпризный момент
Під музичний супровід у залі з'являється сонечко.
Вихователь. Діти, згадайте, з чого починалося наше заняття?
Діти. Грали з хмарою, слухали, як капав дощ, гриміло, дув вітер.
Вихователь. Ви так добре впоралися із завданнями, що виглянуло сонечко, яке принесло світло і тепло. Наше сонечко - не просте, а з сюрпризом. Що у нього в середині? Медальки - шоколадки! На що вони схожі?
Діти. На маленькі сонечка. (виконують російську народну пісню «Світить сонечко у віконце»)
Вихователь. Які чудові подарунки принесло сонечко! Я бажаю, щоб вона завжди вам яскраво світило і ви були здоровими і щасливими.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове