logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В країні Кольорів і Музики»

Конспект спільної діяльності з художньої творчості та музики у старшій компенсуючої групи.

Автор: Кодак Ірина Борисівна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа дитячий садок N 27 комбінованого виду, Мурманська область, місто Мончегорськ.

Мета: Розвивати художня творчість дітей старшого віку за допомогою сприйняття музики.
Програмне зміст:
Освітні завдання:

  • Розвивати в дітей емоційну чуйність на музику, образ і зміст якої пов'язані зі світом фантазії, чарівництва.
  • Розвивати творчу уяву за допомогою музично-ритмічних рухів.
  • Закріплювати з дітьми характерні ознаки весни, вправляти в умінні встановлювати найпростіші причинно - наслідкові зв'язки.
  • Створити емоційно приємну атмосферу в групі.
  • Використовувати в роботі нетрадиційний метод малювання - монотипию.
  • Вчити створювати образ казкової квітки, використовуючи нетрадиційну техніку.
  • Створити ситуацію успіху для дітей, атмосферу радості та добра в ході проблемно-ігрової діяльності.

 

Корекційно-розвиваючі завдання:

  • Розвиток навичок комунікації в іграх, спільної діяльності.
  • Розвивати у дошкільнят самостійність і художньо - творчі

здібності в процесі образотворчої діяльності.

  • Розвивати:

психічні процеси (увага, пам'ять, сприймання, уява, стимулювання розумових операцій);
аналізатори (зоровий слуховий, речедвигательный);
моторику, координацію, плавність, переключення, цілеспрямованість рухів, дихання;
емоційно-вольову сферу.
Виховні завдання:

  • Виховання музично-естетичного смаку.
  • Виховувати у дітей чуйність, любов і повагу до природи.

       
Попередня робота:
Спостереження на прогулянці; розглядання ілюстрацій, картин про весняні зміни в природі; читання художньої літератури; слухання музики, розучування пісень; відгадування загадок про природні явища; експериментування зі снігом;
дидактичні ігри: «Чого не буває навесні?», «Скажи правильно», «Добери картинку», «Назви ласкаво» і т. д.
Матеріал: Скрипковий ключ, стовп з об'ємними кольоровими олівцями, мульмедиа,
накидки комах, шапочки квітів, аркуші білого паперу, гуаш, тички, скла, пензлики, стакани під воду, серветки.

Хід заняття:
В-ль: Діти під музику входять
Хлопці, подивіться, як багато гостей прийшло до нас! Поздороваемся з гостями.
Діти: Здрастуйте.
В-ль:
Дінь-дінь, дінь-дінь
Дзвіночок, мерщій!
Дінь-дінь, дінь-дінь,
Скликай моїх друзів,
Дінь-дінь, дінь-дінь!
В-ль: Сьогодні ми з вами рухаємося в незвичайну подорож в країну, де відбуваються дива. Вона називається «Країною Кольорів і Музики». Я пропоную вам хлопці полетіти на хмарі (слайд). Сідайте, будь ласка, на хмару (звучить музика). А поки ми летимо, я розповім вам про цю країну. У цій країні сонце лагідно сміється (слайд), тануть замети (слайд), сніг стає важким, темним (слайд) , крізь сніг пробивається перша квітка - пролісок блакитний (слайд). Сонце своїм теплом зігріває все навколо: з маленьких нирок з'являються зелені листочки (слайд), щебечуть, і співають пташки (слайд), зелена трава шелестить під ногами(слайд). Всюди чути весняний музичний передзвін. І ще в цій країні є чарівна галявина, на якій дзвінко біжать струмочки (слайд) і ростуть незвичайні, барвисті квіти (слайд).
Немає і снігу там, немає і холоду,
Там усе прокинулося від сну.
Ми приїхали з міста,
В країну чудову - Кольорів і Музики!
В-ль: Хлопці, виходьте. Озирніться навколо, тут так незвично і цікаво (слайд).
Щось тут зовсім невесело. Всі білим-біло.
В-ль: Дивіться, нас зустрічає сонечко! Але чомусь воно не ласкаве, зовсім не посміхається (слайд).
Звучить аудіозапис:
Здрастуйте, хлопці! У нашій країні трапилася біда. На чарівну галявину налетіла злая Віхола, занесла її снігом, заморозила струмочки і всі незвичайні, яскраві квіти. Снігові замети такі глибокі, що моїм променів ніяк не пробитися. Допоможіть, мені хлопці, розтопити сніг. Виконайте завдання. А знайти їх вам допоможуть кольорові олівці і Фея Музики, яка буде вам допомагати. (Звучить таємнича музика, і з'являється Фея Музики).
Фея Музики: Привіт хлопці! Я допоможу вам виконати завдання з допомогою музики (звертає увагу дітей на стовп з олівцями).
Фея Музики: Давайте пройдемо туди, куди показує жовтий олівець. Подивіться, музичний ключ. Нам потрібно виконати пісню.
(Діти виконують пісню «Світ схожий на кольоровий луг» слова М. Пляцковського, музика Ст. Шаїнського).
В-ль: Друзі, як весело звучала ваша пісня, але ж нам треба продовжити свій шлях. Давайте проследуем за вказівкою синього олівця.
В-ль: А ось і наступне завдання «Вгадай мелодію».
Фея Музики: Зараз я зіграю кілька музичних мелодій, а ви повинні дізнатися їх і виконати куплет з пісні.
(Звучить музика, діти вивчають і виконують по одному куплету з пісень: «Сонячна крапель» слова В. Вахрушева, музика С. Соснін; «Хмари» слова С. Козлова, музика Ст. Шаїнського; «Весняні дні» слова Е. Авдієнко, музика Ст. Сарієва; «В траві сидів коник...» слова Н. Носова, музика Ст. Шаїнського; «Справжній друг» слова М. Пляцковського, музика Б. Савельєв).
В-ль: Дівчатка і хлопчики давайте ніколи не будемо сваритися, забувати добрі, ввічливі слова. Любити природу, комах. Будемо дружити і допомагати один одному. Адже без хороших і добрих друзів прожити не можна.
В-ль: ми Продовжимо наш шлях, підемо туди, куди вказує червоний олівець.
 (Діти з вихователем проходять далі і доходять до стільців, на яких лежать костюми комах ).
В-ль: Я бачу, що й тут пролітала зла Завірюха і залишила свої сліди. Подивіться, як вона заморозила маленьких комах.
Фея Музики: Ми їм зараз допоможемо з допомогою музики і танцю.
(Діти одягають накидки комах і виконують танець).
В-ль: Діти, комахи люблять пурхати над яскравими і красивими квітами. А де ж їх чарівна галявина? Зелений олівець підказує нам, де її шукати.
(Діти з педагогом підходять до «поляни», на якій лежать заготовки білого кольору).
В-ль: А ось і та сама чарівна поляна, про яку нам повідомило Сонечко. Що наробила завірюха, жодної квітки не пошкодувала.
Дійсно, всі квіти на ній безбарвні, похмурі. А як же їм допомогти? (діти висловлюють свої припущення).

В-ль: Я згодна з вами, друзі! Можна подарувати їм радість з допомогою яскравих фарб.
В-ль: Друзі, а тепер нам належить намалювати квіти, а малювати ми їх будемо, використовуючи нетрадиційну техніку малювання - монотипию.
Сонечко буде нам допомагати, яскраво світити. Фея музики допоможе нам своєю чарівною музикою.
В-ль: Але для початку підготуємо руку до малювання.
Пальчикова гімнастика
Спав квітка чарівним сном
(міцно стиснуті кулачки)
Був закритим, але потім
Здався пелюстка
(розпрямити великий палець)
А за ним його дружок
(вказівний палець)
Ось і третій не проспав
(середній палець)
І четвертий не відстав
(безіменний палець)
Ось і п'ятий пелюстка
(мізинець)
І розкрився весь квітка!
(кисть руки зображує форму тюльпана - глибокої чашечки).
(Починається практична робота, яка проходить під музичний супровід. В ході самостійної дитячої творчості педагог надає індивідуальну допомогу дітям по мірі необхідності, розмовляє про почуття, які відчувають діти в процесі роботи, уточнює назву техніки, в якому виконується ця робота. По завершенню роботи, діти викладають квіти на «поляну»).
В-ль: Наші квіти вийшли дуже незвичайними, яскравими, різнобарвними. Які почуття вони у вас викликають?
Діти: радість, тепло, добро, красу....
Фея музики: Хлопці, та ви просто чарівники. Повернули нам квіти і музику. А наші квіти незвичайні, якщо прислухатися, то можна почути як вони співають.
(Діти виконують пісню «Метелики і квіти» слова В. Мазнина, музика Р. Шафага)
В-ль: Хлопці, дивіться, сонечко стало посміхатися! Воно знову дарує нам тепло. Прийшов час прощатися з чарівної галявиною, з Феєю Музики. Нам треба повертатися додому. Сідайте на хмари.
В-ль: ( Педагог включає музику.)
Хлопці, вам сподобалася подорож? Що найбільше запам'яталося? Який у вас настрій?(відповіді дітей)
В-ль: Ось ми з вами повернулися в дитячий сад.Сьогодні ми з вами зробили ще одну добру справу в «чарівній країні Кольорів і Музики» допомогли повернути квітам їх яскраві фарби. Я рада, що мене оточують такі чуйні, турботливі, дружні і добрі діти, які не залишать нікого у біді. Спасибі вам, хлопці, я вас усіх дуже люблю!!!
В-ль: Хлопці, а сонечко нам приготував подарунки красиві і яскраві. В кошику. Давайте попрощаємося з гостями і підемо, розповімо про нашу подорож.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове