logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож по казках»

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності.

Автор: Садикова Ельвіра Магсумовна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад комбінованого виду № 5 «Здоровань», Ханти Мансійський автономний округ-Югра, р. Мегион.

Мета: розвиток творчої уяви за допомогою роботи над російськими народними казками.
Завдання:
- виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих, бажання надавати допомогу, проявляти турботу;
- закріплювати знання казок, героїв; будувати діалог у процесі спілкування, і відповідати на запитання повним реченням, розвивати уяву, логічне мислення, дрібну моторику руки; уточнювати та розширювати словниковий запас, закріплювати вміння добирати антоніми.
- формувати вміння придумувати продовження до казок, співвідносити піктографічні зображення з героями казок.
Попередня робота: читання російських народних казок «Колобок», «Лисиця та журавель», «Заюшкина хатинка» з обговоренням, моделювання казок.
Обладнання: Ілюстрації до казки «Заюшкина хатинка», піктографічні зображення до казки «Колобок», картинки до гри «Логічний поїзд», дерева, квіти, тіньовий театр до казки «Лисиця і журавель», альбоми (за кількістю дітей).
Збагачення та активізація словника: Заюшкина хатинка, глибока посуд, дрібний посуд.
Хід заняття:
- Здрастуйте, хлопці! Подивіться, як багато у нас гостей, давайте з ними поздороваемся. Я знаю, що ви всі любите казки. Назвіть, будь ласка, свою улюблену казку. Хлопці, а ви готові відправитися в казкову країну?
- Тоді в дорогу! А в казкову країну ми потрапимо через казковий дощ. Через нього треба проходити спокійно, щоб кожна дождинка змогла доторкнутися до вас і допомогла увійти в казку.
- Хлопці, як ви думаєте, в яку казку ми потрапили? Правильно - це казка «Лисиця та журавель».
- Хлопці, а ви пам'ятаєте, як закінчилася казка «Лисиця та журавель»?
- Так, правильно, і в казці кажуть: «З тих пір дружба у лисиці з журавлем нарізно». Який сумний кінець у цієї казки!
- А давайте подумаємо, що ми можемо зробити для лисиці та журавля, щоб їх помирити, щоб казка закінчилася по-іншому?
- Назвіть посуд, з якою було б зручно їсти журавлю?
- Хлопці, я можу зробити висновок, що для журавля зручною буде глибокий посуд? - Назвіть посуд, з якої зручно буде їсти лисиці?
- Значить, лисиці буде зручно їсти з дрібної посуду.
- Зараз я пропоную вам, оздобити посуд для наших героїв. Підійдіть до столів. Дівчатка будуть прикрашати для лисиці дрібну посуд, а хлопчики для журавля - глибоку посуд. Дівчинки, яка у вас посуд? А у вас хлопчики?
- Яка чудова посуд у вас вийшла!
- Хлопці, подивіться, а наші герої помирилися. Тепер ми можемо вирушати далі.
- Ми з вами опинилися в іншій казці, а в якій, нам допоможуть дізнатися схеми.
- Подивіться на них уважно! Хто-небудь з вас здогадався, в яку казку ми потрапили?
- Це герої однієї казки.
- Так яка ж це казка?
- Що сталося в кінці казки з Колобком?
- Як ви думаєте, чому лисиця з'їла Колобка?
- Хлопці, давайте порадимо Колобку, що він не повинен робити, щоб не потрапити в біду?

- Колобок! Ми дуже сподіваємося, що ти скористаєшся нашими порадами.
- Ну що, хлопці, нам пора йти далі.
- Щоб дізнатися, яку казку ми потрапили, потрібно з'єднати картинки між собою і придумати, чим вони можуть бути пов'язані один з одним.
Робота з картками.
- Серед цих картинок є герої казки.
- Хто здогадався, в яку казку ми потрапили?
- Як закінчилася казка «Заюшкина хатинка»?
- Так, у казці говориться: «Злякалася лисиця, зіскочила з печі - так бігти. А заюшка з півнем почали жити та поживати».
- А як ми можемо допомогти лисиці?
- Ми вирішили побудувати будинок для лисиці. А допоможуть нам в цьому різнокольорові деталі.
Будівництво будинку для лисиці.
- Які прекрасні, незвичайні будинки у нас вийшли.
- А тепер трохи пофантазуйте і скажіть, а що буде потім у казці, коли лисиця оселиться у вашому домі?
- Які прекрасні продовження казки «Заюшкина хатинка» ми придумали.
- Чуєте, хлопці лисиця шепоче, що їй сподобалися ваші будинку, і вона обов'язково поживе в кожному з них. А нам пора вирушати далі.
- Подивіться, хлопці, а ми повернулися назад у дитячий сад. У казковій країні побували, героям казок допомогли, були дружними. За це я вам хочу зробити подарунки - альбоми.
- Як ви думаєте, для чого я вам подарувала альбоми? (Відповіді дітей.)
- Я думаю, що в цих альбомах ми зможемо намалювати наші враження від подорожі по казковій країні. Що ти намалюєш? Які пригоди тобі сподобалися? В якій казці вам сподобалося найбільше?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове