logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Скарби Старого замку.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з ФЕМП в підготовчій групі.

Автор: Постаногова Ольга Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок «Оленка», р. Абакан, Республіка Хакасія.

Тематичний розділ: Формування елементарних математичних уявлень.
Група: підготовча до школи, логопедична.
Педагогічні технології:
- динамічні паузи;
- технології розвивального освіти;
- проблемні ситуації.
Методи:
- ігрові;
- наочні;
- словесні.
Прийоми:
- показ;
- демонстрація;
- розповідь;
- інструкції;
- питання до дітей;
- дидактичні ігри.
Мета: Розвиток логічного і творчого иышления, кмітливості, кмітливості, уваги.
Завдання:
Програмне зміст:
Навчальні завдання:
Продовжувати вчити складати арифметичні задачі, виділяти в задачі умови, питання, відповідь.
Вправляти в рахунку в межах 10 у прямому та зворотному порядку, в умінні розрізняти кількісний і порядковий рахунок в межах 10.
Закріплювати знання про послідовність днів тижня.
Закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу в клітинку.
Закріплювати вміння розрізняти поняття: вище - нижче, ширше-вже, довше - коротше, товстіше - тонше, старше - молодше.
Розвиваючі завдання:
Створити умови для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги.
Розвивати кмітливість, зорову пам'ять, уяву.
Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мовлення,вміння аргументувати свої висловлювання.
Виховні завдання:
Виховувати самостійність, вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно.
Виховувати інтерес до математичних занять.

Словникова робота: подорожі, мілину, стражник, скарб.

Індивідуальна робота: звертати увагу на автоматизацію звуків у Артема Б.,
Едіка Б., Лізи К.

Попередня робота з дітьми: відгадування загадок, рішення логічних завдань, спостереження за календарем, індивідуальні заняття.

Демонстраційний матеріал: « телеграма», телефон, квіти, ілюстрація до задачі, ребус, ілюстрація двері замку, м'які модулі, аудіозапис.

Роздатковий матеріал: конверти з цифрами, аркуш паперу в клітинку, олівець.

Хід заняття
Заходимо в групову кімнату. Вітаємо запрошених гостей.
Вихователь: Сьогодні вранці нам доставили телеграму від Феї з країни «Математика»:
«Дорогі діти, я запрошую вас у подорож по морю, до острова Чудес, на пошуки скарбів старого замку. В дорозі вас чекають цікаві завдання. Ви повинні будете показати свої знання, вміння, кмітливість.
Бажаю удачі. Фея!»
Вихователь: Проведемо розминку. Якщо стіл вище стільця, то стілець?
Діти: Нижче столу.
Вихователь: Якщо дорога ширше стежки, то стежка?
Діти: Вже дороги.
Вихователь: Якщо лінійка довша олівця, то олівець?
Діти: Коротше лінійки.
Вихователь: Якщо мотузка товщі нитки, то нитка?
Діти: Тонше мотузки.
Вихователь: Якщо сестра старша за брата, брат?
Діти: Молодші сестри.
Вихователь: Молодці! Команда готова. А на чому ж ми вирушимо в плавання?
Діти: Треба побудувати корабель!
( Діти будують корабель з м'яких модулів)
Вихователь: Ось і готовий чарівний корабель. Молодці, ви виявилися вправними будівельниками.
Вихователь: Отже, вирушаємо. Починаємо відлік.
( хоровий рахунок від 1 до 10)
Вихователь: ось ми вже в морі.
Лунає телефонний дзвінок. Педагог «приймає» повідомлення.
Вихователь: Діти, я отримала повідомлення з іншого корабля.
Послухайте уважно:
«Наш корабель сів на мілину
І матроси весь тиждень
Карамель на мілині їли».
Щоб допомогти матросам треба голосно і чітко передати це повідомлення іншим кораблям.
(Діти повторюють повідомлення 2 рази.)
Вихователь: Нас почули і поспішають на допомогу. А ми вирушаємо далі.
- Ой, на морі опустився туман часу. Щоб вийти з туману, треба відповісти на питання:
- Скільки днів матроси сиділи на мілині? (7)
- Чому ви так думаєте? ( У тижні 7 днів.)
- Який день тижня сьогодні?
- Який день тижня був вчора?
- Який день тижня буде завтра?
- Який день тижня між понеділком та середовищем?
- Який день тижня до вівторка?
- Який день тижня після середовища?
Вихователь: Я буду називати день тижня, а ви відповідати якою він по рахунку ( четвер. п'ятниця, неділя).
Вихователь: Молодці. Ми швидко рухаємося вперед. Ми вже на острові. Треба скинути якір.

Фіз.хвилинка:

Море дуже широко (Діти широко розводять руки в сторони).
Море дуже глибоко (Присідають, торкнувшись долонями підлоги).
Рибки там живуть, друзі! (Виконують вправу «рибка»).
А ось воду пити - не можна (Розводять руки в сторони, піднявши плечі).

Вихователь: На острові ростуть незвичайні квіти. На деяких кольорах - завдання - загадки Феї.
Вихователь: Хлопці, давайте отгадаем загадки:
У бабусі Даші внучка Маша
Кіт Пушок, собака Дружок.
Скільки у бабусі онуків? (1).

На дереві сидять 4 птиці: 2 горобця, інші ворони.
Скільки ворон? (2).

Скільки вух у трьох мишей. (6).
Вихователь: Молодці. Наступне завдання Феї: треба побувати на лісовій галявині, де зайченята зібралися пограти в м'яч.
- Скільки зайчат грають?
- Скільки ще йдуть до них?
Діти: Грають чотири зайченя , до них прийшов ще один зайченя.
Вихователь: Складіть задачу про зайчат.
( Діти складають завдання: на галявині 5 зайчат грають в м'яч, до них прийшли ще 2 зайченя. Скільки зайчат на галявині?).
Вихователь: Виберіть умову задачі.
Діти: В футбол грали чотири зайченя, до них прискакав ще один зайченя.
Вихователь: Повторіть запитання до задачі?
Діти: Скільки зайчат грало у футбол?
Вихователь: Викладіть рішення з допомогою цифр і знаків.
(Робота дітей за столами).
Вихователь: Прочитайте вислів.
Вихователь: яка відповідь задачі?
Діти: П'ять зайчат грали у футбол.
Вихователь: Ми впоралися ще з одним завданням Феї і опинилися перед старим замком.
Де ж нам шукати скарб? Адже замок такий великий.
Вихователь: У цьому нам допоможе ребус, ви повинні прочитати його.
(Діти розгадують ребус). (Два - л)
Вихователь: Правильно! Але двері в підвал охороняє невидимий стражник. Треба дізнатися, хто це і назвати його.
Ми його накреслимо.

Малювання по клітинам під диктовку вихователя:
2 - вгору
2 - вправо
1-вгору
2-вправо
1-вгору
1-вправо
4-вниз
6-вправо
2-вгору
1-вправо
8-вниз
1-вліво
3-вгору
1-вліво
3-вниз
1-вліво
3-вгору
4-вліво
3-вниз
1-вліво
3-вгору
1-вліво
3-вниз
1-вліво
6-вгору
2-вліво
Вихователь: Хто ж це охороняє замок?
Діти: Це собака.
Вихователь: З яким складним завданням ви впоралися, тому що були наполегливими і уважні.
Вихователь: Залишилося відкрити двері, а на дверях висить замок. Треба розгадати код замку!
-Я задумала число, якщо до цього числа додати 1, то тоді вийде 6. Яке число я задумала?
Діти: Ви задумали число 5
Вихователь: Молодці! Ми впоралися з усіма завданнями і знайшли скарб. Фея дякує вам за гарну гру.
Вихователь: А нам пора в дитячий сад. Проходьте на корабель.
(зворотний рахунок.)
-Ось і підійшла до кінця наша подорож.
-А що вам сподобалося в подорожі?
-Яке завдання Феї для вас було найскладнішим?
-Як ви думаєте, хто краще за всіх справлявся з завданнями Феї?
(відповіді дітей)
-Ви мені теж дуже сподобалися, були наполегливими, уважними, кмітливими і тому вам вдалося відшукати скарб.

Література:
«Логічні ігри та загадки» дошкільна освіта ЮНВЕС Москва 2000р.
«Математика від трьох до семи» Санкт - Петербург «Дитинство - Прес» 2007р.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове