logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Творче розповідання казки «Дюймовочка» (за методом «знайомі герої в нових обставинах»).

Автор: Карпенко Оксана Григорівна, вихователь, Автономне установа «Дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням фізичного розвитку дітей N2 «Горобинка» Муніципального освіти Ханти-Мансійського автономного округу-Югри міський округ місто Райдужний.

Мета: Розвиток монологічної мови в процесі складання творчої розповіді.

Завдання:

  • Навчальна: вчити дітей на основі знайомого сюжету казки придумувати нову казку, спираючись на обставини, запропоновані вихователем, змістовно та емоційно розповідати її, використовуючи виразні засоби, традиції початку казки і закінчення.
  • Розвиваюча: Розвивати вміння зв'язно висловлюватись, використовуючи засоби мовної виразності.
  • Виховує: Виховувати любов до казок, доброзичливе та коректне ставлення один до одного.

Попередня робота: згадування казки за схемою картинок, читання та аналіз авторських та народних казок, загадок про казках, підбір музичного супроводу «Приходьте в гості до нас», картинки, портрет автора.
Обладнання: дошка, магнітофон.
Хід заняття:

Діяльність педагога

Діяльність дітей

1.Вступна частина
Звучить пісня «Приходьте в гості до нас». Діти сидять півколом, перед ними мультимедійна дошка.

 

Діти сидять півколом

2. Практична частина
2слайд
-А чи любите ви казки?
-Ну, раз ви любите казки, тоді без праці отгадаете, про яку казку йде мова.
Дівчинка спить і поки що не знає,
Що в цій казці її чекає:
Жаба під ранок її вкраде,
У нору сховає безсовісний кріт...
Втім. Досить! Потрібна підказка?
Хто ця дівчинка? Чия це казка?
/ Дюймовочка, Р.-Х. Андерсен /
-Як ми з вами вже сказали, ця казка написана письменником Р. Андерсеном(портрет)
За схемою згадуємо казку.
Характер героїв розподіляємо за кольорами: червоний - поганий, жовтий - середній, зелений - добрий.
Підводимо підсумок казки: потрапила Дюймовочка
у країну квітів до ельфів і стала жити з ними.
Физминутка
-Я пропоную вам скласти казку
« Дюймовочка» на новий лад. Що сталося б у вашій казці, якби в ній герої потрапили в зовсім іншу історію?
(Далі відбувається диво...)
Письменник залишив чарівна скринька, в ньому чарівне перо та правила написання казки:
-Ваша казка повинна бути невеликою, закінченою. У казці завжди добро перемагає зло.
Ми повинні побачити, що це казка нова.
-Якими словами починається казка?
-Подумайте, що могло статися з дівчинкою, якби .... (вона мріяла піти в школу).
Найкращу казку ми запишемо разом в альбом, який оформимо малюнками до казки і віднесемо в нашу бібліотеку.
- Ви можете подумати, вибрати нові вчинки героїв і поділитися з нами своєю новою казкою!
(Опрашиваю 4-5 чоловік).
Допомагаю розповісти казку
1.Прокинувшись вранці, вона побачила красиву ластівку на вікні, вони подружилися і птах розповіла дівчинці про прекрасній країні «Ельфів», де живуть дуже добрі і розумні діти - ельфи, у них у країні є школа, в якій їх вчать читати, писати, рахувати і ще дуже багато чого . Посидівши трохи з дівчинкою, ластівка полетіла далі, а Дюймовочка дуже захотіла потрапити в цю країну і піти в школу.
2.Потворні жаби
-Чому Вона втекла від жаб?
-Які вони? (повернулися до схеми за кольором)
(тому, що вони неписьменні, потворні, невиховані)
Хто допомагає дівчинці втекти від жаб?
-Чому вони їй допомогли?
-куди потім потрапляє дівчинка?
-жуки запропонували навчити своєї улюбленої букві Ж і дзижчати разом з ними, але дівчинці не хотілося тільки дзижчати, вона хотіла вивчити всі букви.
-а вони доброзичливі?

 

 

-Після жуків, що відбувається з дівчинкою?

-Чому вона не захотіла заміж за крота?
-Адже він умів вважати, міг і її навчити і не треба йти в школу.

 

 

Дюймовочці зовсім не хотілося жити під землею у темряві, не бачачи сонця. Тому і останнє бажання дівчинки було подивитися на сонечко і, вийшовши до нього, кого вона зустріла?
-Правильно, яка поспішила відвести її в школу, а школа була в країні Ельфів.
-А хто може тепер розповісти все по порядку те, що ми з вами придумали?
-Чия розповідь був краще?
-Чому?
Потрапивши в країну Ельфів, їй вручили чарівні предмети для школи.
-А які це предмети, які потрібні для школи?
Гра «Вибери шкільні предмети»

 

Любимо

 

 

/ Дюймовочка, Р.-Х. Андерсен/

 

 

Робота дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жила-була...

 

 

 

 

Жила-була маленька дівчинка, звали її Дюймовочка з-за її маленького росту.

 

 

 

 

 

Потрапивши до жаб, Дюймовочка розповіла їм про школу, мама - жаба теж запропонувала своєму синові йти в школу, але від своєї ліниво він нічого не хотів і чути (не хочу вчитися, хочу одружитися) Погані, противні

Метелики, риби, вони добрі
запропонували разом пошукати школу
До жукам

 

 

Немає
Потрапивши до жукам, вона зрозуміла, що вони дуже галасливі і не вміють дружити. А в школі дружні хлопці, вона хотіла знайти собі друзів.
Мишка запрошує її до себе в нірку перезимувати. Дівчинка розповіла їй про школу, і мишка вирішила познайомити її з розумним кротом, який умів рахувати (він запропонував залишитися дівчинці назавжди з ним допомагати перераховувати зерна), кріт запропонував її навчити рахувати, але не писати і він був ще дуже жадібний.
Вона не захотіла жити під землею

вона побачила ластівку
1-2 дитини розповідають складену казку

 

Відповіді дітей

 

діти з різноманітних предметів вибирають тільки шкільні

  • Підсумкова частина

Тепер ви можете придумувати казки з тими ж героями, але з іншими історіями.
- Молодці! Ось і казочки кінець, а всім, хто добре попрацював, письменник в подяку за нову казку дарує вам чарівні предмети (ручки).
-А де вони стануть вам у пригоді?
Ось там і будете так само складати.

 

 

 

 

В школі

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове